Yenidoğan Yoğun Bakım

Medical Park Antalya

Medical Park Antalya Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır.

Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz 26 hasta kapasiteli olup, Antalya' nın en büyük yoğun bakımıdır, bebekler 24 saat sürekli olarak yenidoğan yoğun bakım uzmanımız gözetiminde toplam 8 kişilik Çocuk Uzmanı Kadrosu ile takip edilmektedir. Yoğun bakımımızda 26 küvöz, 2 hasta transportunda kulanılan küvöz, 26 hasta başı monitör, 2 adet tünel fototerapi cihazı bulunmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 24'üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. Küçük hastalarına gerekli olan tüm tıbbi ve cerrahi hizmetleri sunan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, hastanenin yanı sıra Türkiye'de ve komşu ülkelerde yoğun bakım ihtiyacı duyan tüm yeni doğan bebeklere sağlık hizmeti sağlamaktadır. Bu amaçla hava ve kara ambulans sistemleri ile işbirliği içinde hizmet verilmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), hasta başı EEG (beyin elektrosu), hasta başı EKO (Kalp ultrasonu), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), retinopati muayenesi (erken doğan bebeklerin göz muayeneleri) de yapılmaktadır. Ünitemiz gerekli durumlarda Çocuk Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Gastroenterolojisi, Çocuk Metabolizma ve Endokrinolojisi'nden 24 saat destek almaktadır.

Hastanede gerçekleşen bütün doğumlara yenidoğan ve çocuk uzmanı girmekte, bebeğe gerekli olan ilk bakım ve canlandırma işlemini gerçekleştirmektedir. Doğum sonrası ise bebek hemen anne yanına verilerek emzirmeye en kısa zamanda başlanmaktadır. Anneler anne sütünün önemi konusunda bilgilendirilmekte ve servisteki deneyimli hemşireler tarafından emzirme teknikleri, anne sütü ile beslenme ve bebek bakımı hakkında eğitim verilmektedir.

Hastanemizde doğan bebeklerin metabolik hastalıkları tarama testi (fenilketonüri, hipotiroidi), sarılık testi, doğuştan kalça çıkığı ve işitme testleri, büyüme, gelişme, beslenme ve aşılama gibi takipleri çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde ayrıca yapılabilmektedir.

Antalya

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu
 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.