Haberler

Hastalıkta Sağlıkta Bir Yastıkta Yaşlanıyorlar

Hotak çiftinin kalp rahatsızlığı aynı anda tespit edildi. Karı koca birbirine destek olarak anjiyo oldu.

Anjiyoya el ele giren 40 yıllık karı koca yoğun bakımda da yan yana uyandı.

Uşak da yaşayan Mehmet (61)-Akile (54) Hotak çifti şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle Medical Park Uşak Hastanesi'ne başvurdu.

Çift Kardiyoloji Uzmanı Dr.Okan DURMAZ'a muayene oldu. 40 yıl aynı yastığa baş koyan çiftin kalplerinin de aynı anda yorgun düştüğü yapılan tetkikler sonucu tespit edilerek hem Akile hanıma hem Mehmet beye anjiyografi yapılması kararı alındı.

Akile Hanım; "böyle ciddi bir rahatsızlığımız olduğunu tahmin etmiyorduk. Çocuklarımıza haber verererek kararımızı verdik. Anjiyo öncesi şaşkınlığımız olsa da birbirimize verdiğimiz destek ile çok korkumuz olmadı" dedi. Yapılan kalp anjiyografisinde Akile hanıma ilaç tedavisi, Mehmet beye ise damarlarının tıkalı olduğu gecikmeden koroner by-pass ameliyatı olması önerildi.

Çiftin anjiyosunun aynı gün gerçekleştiğini ifade eden Uzman Dr.Okan DURMAZ; "Hastalarımız ameliyatın ardından bir gün yoğun bakımda kaldı. Sağlık durumları şu anda gayet iyi olup, Mehmet beye yapılan kalp anjiyografisinde damarlarının tıkalı olduğu tespit edildi, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Ahmet ÖZDEMİR ile birlikte değerlendirilen tetkikler sonucunda by-pass kararı alındı ve çifte bildirildi."

 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.