Haberler

Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu By-pass Ameliyatı Oldu

Osmanlı padişahlarından 34'üncüsü Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın torunu Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu, bugün Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde başarılı bir by-pass ameliyatı geçirdi. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu tarafından dört damarı değiştirilen Osmanoğlu'nun tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor.

Kalp rahatsızlığıyla ilgili şikayetlerinin bir süredir artması üzerine hafta başında Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne yatırılan 78 yaşındaki Osmanoğlu'nun yapılan bir dizi tetkikten sonra by-pass olmasına karar verildi. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu ve ekibi tarafından sabah saatlerinde ameliyata alınan Osmanoğlu'nun 3 saat süren başarılı operasyonun ardından 4 ayrı kalp damarı değiştirildi. Yoğun bakıma alınan Harun Abdülkerim Osmanoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili olarak açıklama yapan Doç. Dr. Barboros Kınoğlu, "Çok başarılı bir ameliyat oldu. Tıkalı olan 4  damarını değiştirdik. Hastamızın durumu stabil hale gelene kadar yoğun bakımda gözetim altında tutacağız" diye konuştu.

Başbakan ve Sağlık Bakanı Yakından İlgileniyor

Bu arada Sultan Abdülhamit Han'ın ilk erkek torunu olan Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu'nun sağlık durumu ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ'ın başından beri yakından ilgilenerek telefonla yetkililerden sürekli bilgi aldıkları öğrenildi.

HARUN OSMANOĞLU KİMDİR?

Osmanlı hanedanının hayattaki 24 şehzadesinden biri olan Harun Abdülkerim Osmanoğlu, 1932 Şam doğumlu. Babası Mehmed Abdülkerim Efendi ile Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın en büyük oğlu olan dedesi Mehmed Selim Efendi, hanedan 1924'de yurt dışına çıkarıldığında Beyrut'a gittiler. Babası Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam'da evlenip 1930 ve 1932 doğumlu iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakarak, 1935'te hayatını kaybetti.

Harun Abdülkerim Osmanoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Hanedan Reisi Osman Bayezid Efendi'den ve Şam'da yaşayan ağabeyi Dündar Efendi'den sonra şehzadeler içinde yaş sıralamasında üçüncü. Türkiye'de yaşayan şehzadelerin ise en büyüğü olan Harun Osmanoğlu, eşi, 2 oğlu, bir kızı ve 8 torunu ile birlikte İstanbul'da yaşıyor.

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.