Haberler

Lazerle Prostat Ameliyatını Dünyaya Öğretiyor!

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Erol Cezayir, Tunus, Fransa ve Libya'dan gelen 9 hekim Medical Park Göztepe Hastanesi'nde uygulamalı olarak lazerle prostat ameliyatı eğitimlerinden geçti.

Türkiye'yi prostat tedavisinde 'Kırmızı Işık' adı verilen yeni kuşak lazerle tanışıtıran Medical Park Göztepe Hastanesi, lazerle prostat ameliyatını Afrika ve Avrupa'lı hekimlere öğretti.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Erol tarafından verilen eğitimlerde Cezayir, Tunus, Fransa ve Libya'dan gelen 9 hekim Medical Park Göztepe Hastanesi'nde uygulamalı olarak lazerle prostat ameliyatı eğitimlerinden geçti. Gün boyu süren eğitimlerde yabancı hekimler, 4 farklı lazerle prostat ameliyatına katılarak tedavinin incelikleri konusunda bilgiler edindi.

2008 yılından bu yana lazerle prostat ameliyatları konusunda çeşitli ülkelerin hekimlerine eğitim verdiğini belirten Prof. Dr. Ali Erol, "Bugüne kadar Hindistan, İsrail, İran, Suriye, Mısır, Bulgaristan ve Pakistan gibi pek çok ülkenin hekimlerine lazerle prostat ameliyatı konusunda eğitim verdik.  Yabancı hekimler burada aldıkları eğitimlerin ardından bu yöntemi kendi ülkelerinde uyguluyorlar. Bu konuda Medical Park Hastanesi önemli bir misyon üstlendi" dedi.

Her 3 erkekten birinin 40 yaşından sonra prostat büyümesi şikayetiyle bir hekime başvurduğunu ifade eden Erol, lazerle prostat ameliyatlarının hekimler ve hastalar açısından avantajları hakkında şu bilgileri verdi: "Lazerle yapılan prostat ameliyatları sonrası hasta daha rahat bir iyileşme süreci geçiriyor. Hastanede kalış süresi ve sonda uygulama süresi daha kısadır. Ayrıca tedavi, anestezi alamayacak hastalarda lokal anesteziyle de uygulanabilir. Diğer yandan lazerle tedavi hekimler açısından da cerrahi anlamda uygulama kolaylığı sağlıyor."INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.