Haberler

Uşak Personeline Afet Eylem Planı ve Acil Durum Uygulamaları Konularında Eğitim Verildi

İl Sivil Savunma Müdürlüğü Medical Park Uşak Hastanesi personeline afet eylem planı ve acil durum uygulamaları konularında eğitim verdi.

Medical Park Uşak Hastanesi Kalite Sorumlusu Pınar Çağımnı;"Bugün İl Sivil Savunma Müdürlüğü ile birlikte Acil durumlarda tahliye planlarının nasıl ve ne şekilde olacağı hakkında hastanemiz çalışan personelinin bilgi ve deneyim sahibi olmaları amaçlanmıştır. Ulusal sınıflandırma standartları gereğince ve çalışanların afet durumlarında güvenliğini etkin bir şekilde koordine edebilmek ve sağlamak amacıyla personele bu tür eğitim ve seminerlerin devam edeceğini belirtti. Hastane güvenliği, afet, bebek-çocuk kaçırılması gibi durumlarda hastane personelinin her an hazır olması için gerek eğitimler gerekse uygulamalı tatbikatlar gerçekleştirilecektir" dedi.

Acil durum eylem planını uygulamada dikkat edilecek konular örneklerle anlatıldı

İl Sivil Savunma Müdürü İsmail KAARALP olası bir afet anında neler yapılması gerektiği konusunda alınması gereken önlemler, afet anında yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında görsel ve sözlü sunum yaptı. Kurum ve kuruluşlarda uygulanabilir bir Acil Durum Eylem Planı ve uygulamaya konulması için gerekli eğitimlerin yapılması gerektiğini vurguladı. Acil durum eylem planı ile acil durumlarda tahliye planlarının nasıl ve ne şekilde olacağı, çalışan personel ile bakım ve barınma altında bulunanların ve öncelikli olarak kurtarılacak eşyaların planlaması yapılmakta ve konu ile ilgili eğitimlerinin yapılması gerekmektedir dedi. Sözlü sunumun arkasından acil durumlarda ilk müdahale tekniklerinden uygulamalı olarak örnekler verdi.

Felaketlere, beklenmedik olaylara hazırlıklı olmak, bilinçli bir şekilde mücadele edebilmek, arama kurtarma faaliyetlerini yapabilmek, son derece önemlidir. Gerek pratikte gerekse teorikte gerçekleşmesi olası bir afet anında can güvenliğini korumak, ilk müdahalelerin yapılması, hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla bu tür eğitimler oldukça önemlidir.

 


 


 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.