Haberler

Ordu Hastanesi'de Başarılı By Pass Operasyonu

Giresun ilinde ikamet eden Fatma Bal adlı hasta, kalp rahatsızlığı nedeniyle, özel bir hastanenin acil servisine başvurdu.

Gittiği hastanede,  kendisine, koroner anjiyografi yapılan  ve bir damarına Stent takılan  Fatma Bal hakkında doktorlar, By Pass yapılmasına karar verdi. Cerrahi müdahaleden başka çare olmadığı ve riskli bir ameliyat geçirebileceği söylenen Bal, çareyi, çevresindeki yakınlarının önerileri üzerine, Medical Park Ordu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr Adnan Köşüş'e gitmekte buldu.

80 yaşında Sağlığına Kavuştu

Fatma Bal adlı hastanın oğlu Hüseyin Bal, "Annem şu an 80 yaşında. Kendisine By Pass ameliyatından başka çare olmadığı, yapılacak ameliyatında riskli olduğu söylendiğinde tereddüt ettik.
Adnan Bey, annemin damarlarına 3 adet Stent taktı. Ve kendisinin bütün şikayetleri geçti ve annemiz Sağlığına kavuştu. Doktorumuz Adnan bey'e ve ekibine gerçekten çok teşekkür ediyoruz" dedi.

3 Damarı Tıkanmıştı…

Kardiyoloji uzmanı Uzm. Dr.Adnan Köşüş; "Hastalarımıza Stent yerleştirmemizdeki amaç, kalbin üzerinde seyreden ve kalbi besleyen koroner damarlarda bulunan, kan akımına engel olan darlıkları açmaktır. Fatma hanım'ın By Pass ameliyatına girmesi gerçekten çok riskliydi. Kendisine Stent takarak  tıkanmış olan 3 damarının açılmasını sağladık. Gerekli kontrollerini gerçekleştirdik ve uygulaması gereken diyet programını kendisi ile paylaştık, hastamızı sağlığına kavuşmuş haliyle taburcu ettik.

Hastamız Müdahale sonrası Kontrole geldiğinde hiçbir göğüs ağrısının olmadığını ve sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu gördük"dedi.

Stent mi? Koroner Bypass mı?

Uzm Dr. Köşüş;Ülkemizde en çok ölüme sebep olan hastalıkların başında, kalp hastalıkları geliyor. Hastalara , Stent mi takılacağı yada By Pass mı uygulanacağı konusunda,her hasta için uygulanacak olan tedavi yönteminin farklı olduğunu paylaşmalıyım.

Bazı hastalar için By Pass ameliyatı ,bazı hastalar içinde Stent takılması daha uygundur. Fatma Bal adlı hastamız , 80 yaşında olduğu  için kendisini  By Pass  operasyonuna almak ,yüksek   risk taşıyordu. Bizde, bu nedenle kendisine Stent işlemi uyguladık" dedi.

 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.