Haberler

2 Yaşındaki Bebekten Kapalı Yöntemle 2 cm Büyüklüğünde Taş Çıkarıldı

Medical Park Gaziantep Hastanesi, yaptığı başarılı operasyonlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Hastanenin Üroloji Uzmanlarından Op Dr Abdülkerim Üstün, bu defa da 2 yaşındaki bir bebeğe Perkütan Nefrolitotomi (kapalı böbrek taşı ameliyatı) yaparak Gaziantep'te önemli bir başarıya daha imza attı.

2 yaşındaki Feyza Kiraz isimli bebek, karın ağrısı ve idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle Medical Park Gaziantep Hastanesi Üroloji servisinde muayene edildi. Yapılan tetkik ve inceleme sonucunda ise Feyza bebeğin sağ böbreğinde 2 cm büyüklüğünde taş olduğu tespit edildi. Böbrekte ileri derecede şişme (hidronefroz) olduğundan, taş kırma yöntemi (ESWL) uygun olmadığı için, bebeğin acilen ameliyatına karar verildi.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Abdulkerim Üstün, yaklaşık 45 dakika süren kapalı ameliyat (Perkütan Nefrolitotomi) yöntemi ile böbrekteki taşı çıkararak, bebeği sağlığına kavuşturdu.

Operasyonla ilgili bilgi veren Üroloji Uzmanı Op.Dr. Abdülkerim Üstün, hastanın karın ağrısı ve idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle geldiğini, yapılan tetkiklerde sağ böbrekte 2 cm büyüklüğünde taş tespit edildiğini kaydetti. Üstün, Operasyonun 45 dakika süren kapalı yöntemle ve küçük bir kesiden girilerek yapıldığını sözlerine ekledi.

Hastanede bir gece takip edilen bebeğin, ertesi gün sağlıklı bir şekilde taburcu edildiği bildirildi.

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.