Haberler

Medical Park Gaziantep'ten Bir Yenilik Daha!

Medical Park Gaziantep Hastanesi, yeni bir Üniteyi daha hizmete sunarak, Uyku bozuklukları ve uyku bozukluğuna bağlı sağlık sorunlarının tedavisi için "Uyku Laboratuvarı" projesini hayata geçirdi.

Sağlıkta bölgeye kazandırdığı yeniliklere bir yenisini daha ekleyen Medical Park Gaziantep Hastanesi, Göğüs Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümlerinin işbirliği içinde çalışacağı, uyku bozuklukları, horlama, uyku apnesi gibi yaşam kalitesini düşüren rahatsızlıkların ileri düzey tetkik ve tedavilerinin yapılabileceği  Uyku Laboratuvarı'nı hizmete açtı.

Normal uyku ve bazı hastalıklarda oluşan uyku arasındaki değişikliklere ilişkin bilgiler, uyku laboratuvarlarında yapılan incelemeler sonunda elde ediliyor. Uyku laboratuvarındaki polisomnografik kayıtlar en temel verileri sağlıyor, uyku bozukluğuna bağlı diğer rahatsızlıkların erken aşamada tespitini de kolaylaştırıyor.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr Mahir Kotuk,  konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"Uyku Laboratuvarında Polisomnografik incelemeler sırasında EEG, EMG, EOG,EKG gibi birkaç farklı boyutta kayıt yapılabilmektedir. Uykusu boyunca elektroensefalografik kayıtlamalar yapılarak kişinin uyku, uyanıklık dönemleri ve uykunun evreleri belirlenir. Uyku merkezlerinde birçok parametre inceleyebiliyoruz; nefes alış verişlerin derinliği ve düzenini takip ediyoruz, nefes durmalarını tespit ediyoruz. Vücut pozisyonu takibi ile sırtüstü yada diğer pozisyonlarda uykudaki değişiklikleri, horlama sesi, bacak hareketleri gibi daha birçok parametreyi izliyor ve kayıtları değerlendiriyoruz. Bu kayıtlarla birlikte kişinin, uykusuzluk sebebi, yorgun uyanması, uykusunda ortaya çıkan sorunlar, uykuda solunum durması ve uyanamama gibi problemlerinin sebebi ortaya çıkıyor" şeklinde konuştu.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Müdürü Hayrullah Kubba ise, Toplumun tüm kesimlerine kaliteli sağlık hizmeti ulaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, sağlık alanında Gaziantep'e vizyon kazandıran gelişmelere imza attıklarını kaydetti. Kubba, çeşitli sağlık sorunlarının tespitini sağlayacak ve yaşam kalitesini artıracak olan Uyku Laboratuvarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.