Haberler

Medical Park Samsun Hastanesi Hizmete Girdi!

Türkiye'de uluslararası kalitede sağlık hizmetlerini geniş halk kitlelerine ulaştırmayı hedefleyen Medical Park Hastaneler Grubu, 15 yıllık tecrübesini Samsun'a da taşıdı. Medical Park Hastaneler Grubu; Türkiye nüfusunun yoğun olduğu illerde kurulmuş hastaneler zincirine yeni bir halka ekleyerek, şimdi de Karadeniz'in 'sağlık kenti' Samsun ile buluştu. Medical Park Samsun Hastanesi, hasta kabulüne başladı.

KARADENİZ'İN EN BÜYÜK ÖZEL HASTANESİ

Hasta kabulüne başlayan Medical Park Samsun Hastanesi'nde 20 Şubat 2009 tarihinde basın mensuplarına yönelik bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hikmet Çavuş, Medical Park Hastaneler Grubu'nun 12. hastanesini Samsun'da açmaktan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını ifade etti. Genel Müdür Dr. Çavuş, Samsun ve Karadeniz Bölgesi'nde bulunan özel hastaneler arasında donanım ve büyüklük açısından en büyük sağlık kurumunu hizmete sunduklarına dikkat çekti:

BEBEK HAYALİ GERÇEK OLACAK

"Toplam 18 bin 600 metrekarelik kapalı alanda kurulu hastanemiz içinde iki hastanemiz bulunmaktadır. Kardiyovasküler Cerrahi de dahil tüm birimleri içinde barındıran 146 yatak kapasiteli Genel Hastane ile yakın zamanda açılacak olan 40 yataklı Kanser Hastanesi'nden oluşan hastanemizde; 43 poliklinik ve 2'si kalp cerrahisi yapılacak donanımda toplam 8 ameliyathane ile yine tam donanımlı ve 33 yatak kapasiteli toplam 4 ayrı Yoğun Bakım Ünitesi ve Diş Ünitesi ile halkımıza hizmet sunacağız. Ayrıca iki ay içinde açmayı hedeflediğimiz Tüp Bebek Ünitesi ile de Karadeniz'de hastanecilik anlayışında bir ilki gerçekleştireceğiz."

ULUSLARARASI KALİTEYE DOĞRU

Medical Park Samsun Hastanesi'nin 'Herkes İçin Sağlık' misyonuyla hareket ettiğini vurgulayan Genel Müdür Dr. Çavuş, kaliteli sağlık hizmetini uluslararası arenaya taşıyacaklarını kaydetti:

"Karadeniz'in 'sağlık kenti' olma yolunda hızla yol alan Samsun'da, özel hastaneler arasında ilkler gerçekleştireceğimiz için gururluyuz. Samsun'u önümüzdeki süreçte sağlıkta uluslararası arenada bir marka yapmayı kendimize ilke edindik. Akreditasyon sürecimizde, sağlıkta kalitenin uluslararası ölçüsü olan JCI belgesini, bu yılın sonunda almayı hedefliyoruz. Ayrıca altı ay sonra Kanser Hastanesi'ni de hizmete sokarak bölgemizde önemli bir ihtiyaca cevap vereceğiz."

İSTİHDAM İMKANI YARATTIK

Medical Park Samsun Hastanesi'nde; hekim, hemşire, hasta hizmetleri, idari ve destek hizmetlerle birlikte tüm birimlerde toplam 450 kişiye istihdam imkanı yaratıldığına da değinen Genel Müdür Dr. Çavuş,  yıl sonuna doğru toplam istihdam sayısının 600'e ulaşacağını müjdeledi. Genel Müdür Dr. Çavuş, "Samsun'da böyle bir kalıcı istihdam imkanı yaratmaktan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

İLKLERİN HASTANESİ

Toplantıda konuşan Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Özcan da; Medical Park Samsun Hastanesi'nin birçok bölümüyle bölge açısından büyük bir kazanım olacağını vurguladı:

"Sindirim sistemi hastalıklarıyla ilgilenen Gastroentroloji Bölümü'nde endoskopik girişimler de yapacağız. Yine Samsun'da hiçbir özel hastanede olmayan Nöroloji ve Psikiyatri alanındaki uzmanlarımızla, nöropskiyatrik hastalıklarda tedavi hizmeti sunacağız. Özel olarak dizayn edilmiş Anjiyo ve Kardiyovasküler Cerrahi bölümleriyle kaliteli sağlık hizmetini daha da artıracağız. Ortopedi ve Fizik Tedavi bölümünde, alanında son derece deneyimli ve uzman bir kadroyla, gelişkin bir teknolojiyle hizmet vereceğiz."

HASTANELER ARASI KOŞTURMA BİTTİ

Medical Park Samsun Hastanesi'ne gelen hastaların, tanıdan tedaviye kadar tüm aşamaları aynı sağlık kurumunda tamamlayabileceklerini anlatan Başhekim Dr. Özcan, "Hastanemize gelen hastalar, A'dan Z'ye tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Tahlil ve tetkikler için başka, tanı için başka, tedavi için başka hastaneler arasında mekik dokumayacak. Bu da bizi farklı kılan en önemli özelliklerimizden biri" diye konuştu.

KANSER HASTANESİ MÜJDESİ

Başhekim Dr. Özcan, hastanenin, Samsun'a ve bölgeye sağlık hizmetleri alanında birçok yenilik kazandıracağına dikkat çekti:

"Yaklaşık altı ay sonra hizmete girecek olan Kanser Hastanesi ile bölge halkına önemli bir sağlık hizmeti kazandıracağız. Donanımlı kadrolardan kurulu Kanser Hastanesi'nde; kanser tanı ve tedavisi için geliştirilmiş LINAC, PET-CT ve Gama Kamera teknolojilerini hizmete sunacağız.  Kanser Hastanesi, 50 yatak kapasitesi ve 11 uzman hekimiyle şifa dağıtacak."

YOĞUN BAKIMDA REFERANS MERKEZİ

Başhekim Dr. Özcan, hastanenin son teknolojiyle donatılmış Yoğun Bakım bölümlerinin de bölge açısından bir şans olduğunu ifade etti:

"Dahili, Cerrahi, Yenidoğan, Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım ünitelerimizde kesintisiz hizmet sunacağız. Özellikle bölgemizde yatak sıkıntısı çekilen Yenidoğan Yoğun Bakım bölümümüzle bölgede referans merkezi olmayı planlıyoruz."

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.