Haberler

Medical Park Uşak Hastanesi'nde Başarılı Kanser Operasyonları

Medical Park Uşak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah AKDAĞ Uşak bölgesinde başarılı kanser operasyonlarından birini daha gerçekleştirdi.

80 yaşındaki Mehmet Şahin yaklaşık 6 aydır ishal, sık sık tuvalete çıkma isteği, karında gaz ağrıları gibi şikâyetler çekmekteydi. Bu şikâyetlerden dolayı gördüğü tedavi sırasında gaitada gizli kan tespit edilince ayrıntılı bir tetkik yaptırmak için Medical Park Uşak Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu hastaya rektum kanseri teşhisi konulmuştur. Genel Cerrah Op. Dr.Abdullah AKDAĞ hastaya yapacağı operasyon ve uygulayacağı tedavi hakkında bilgi vermiş, hastanın operasyon için gerekli ön tetkikleri de yapıldıktan sonra 18.08.2010 tarihinde Medical Park Uşak Hastanesinde başarılı bir operasyon ile hasta bu tümörden kurtulmuştur. Yapılan patolojik incelemeler sonucu tümörün iyi huylu olduğu tespit edilmiştir. Şu anda Hasta Mehmet Şahin'in sağlık durumu oldukça iyi olup, günlük yaşantısına sağlıklı bir şekilde devam etmektedir.

Özellikle şu noktalara dikkat çeken Op. Dr. Abdullah AKDAĞ ,"Hastalıkla ilgili iki noktanın çok iyi bilinmesi gereklidir.

1-Kalın bağırsak kanseri önlenebilir bir hastalıktır.
2-Kalın bağırsak kanseri, erken evrede yakalandığında tam şifa ile tedavi edilmesi mümkün olan bir hastalıktır."dedi.

Kalın bağırsakta polipten kanser gelişimi;

Hemen hemen tüm kalın bağırsak kanserleri, bir polip zemininden başlar. Polip, bağırsak iç yüzeyini örten tabakadan gelişen bağırsak içine doğru büyüyen kabartı ve şişliğe verilen isimdir. Zaman içinde, polipi oluşturan hücrelerin değişimleri sonucu polip zemininde kanser ortaya çıkabilir. Önce polip içinde sınırlı kalan kanser hücreleri zaman içinde çoğalarak tümör kitlesini oluşturur ve bu kitle kalın bağırsak duvarını işgal eder. Kontrolsüz büyümeye devam eden kanser hücreleri belli bir dönem sonra bağırsakta tıkanıklığa yol açabilir, çevre ve uzak organlara yayılabilir.

Op.Dr.Abdullah AKDAĞ ; "Erken teşhis, kanserle mücadelede en etkili yöntemdir. Bugün erken teşhis sayesinde bir çok kanser türünü önlemek yada iyileştirmek mümkündür. Medical Park Uşak Hastanesinde ; Mide, Meme, Kolon (Bağırsak), Pankreas, Yemek Borusu, Prostat, Tiroid Kanserleri operasyonları güvenli ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Hastalarımızın bu operasyonlar için şehir dışına gitme dertleri son bulmuştur" dedi.

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.