Haberler

İki Yıl Boyunca Karnında İğneyle Yaşadı ! Anjiyo'da Tesadüfen Tespit Edildi !

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Servisi yeni bir başarıya daha imza attı. Vücuduna tam olarak ne zaman ve ne şekilde girdiğini kendisi de bilmeyen bir hastanın, yaklaşık iki yıldır karın boşluğunda bir iğne ile yaşadığı ortaya çıktı. Anjiyo sırasında tesadüfen tespit edilen İğne, Genel Cerrahi ekibi tarafından yapılan başarılı bir operasyonla çıkarıldı.

İki yıldır vücuduna nasıl girdiği bilinmeyen bir iğne ile yaşayan Gülseren Cengiz (50)  isimli bir hasta, karın ve göğüs ağrısı şikayetiyle bir çok defa gittiği hastanelerden ilaç tedavisi ile evine gönderildi. Ancak iki yıl sonra göğüs ağrısı ve çarpıntı şikayetiyle hastaneye başvuran Gülseren Cengiz'in karın boşluğunda, anjiyo sırasında yabancı bir cisim olduğu tespit edildi.

İğnenin hayati organlara önemli bir zarar vermeden iki yıl boyunca vücutta nasıl kaldığı merak konusu olurken, hastanın yaşaması mucize olarak nitelendirildi. Anjiyo işlemlerinin ardından hasta, Medical Park Hastanesi Genel Cerrahi ekibi  tarafından acilen ameliyata alındı ve  öncelikle vücutta sürekli hareket eden 3 cm'lik iğnenin yeri özel cihazlarla belirlendi. Başarıyla gerçekleştirilen  Laparoskopik (kapalı) yöntemle, iğne bulunduğu yerden çıkarılarak hasta sağlığına kavuşturuldu.

İki yıldır vücudunda iğneyle yaşayan Gülseren Cengiz, " iki yıldır göğüs ve karın ağrısı şikayetlerim oluyordu. Şimdiye kadar hep ilaç tedavisi uygulandı, çekilen röntgenlerde bişey çıkmayınca doktorlar ilaç yazıp gönderiyorlardı. İğnenin tam olarak ne zaman ve ne şekilde battığını hatırlamıyorum" şeklinde konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Op Dr Mehmet KAPLAN, "hastamıza anjiyo sırasında vücudunda yabancı bir cisim bulunduğu söylenmiş, biz de yaptığımız incelemede vücudunda bir iğne bulunduğunu tespit ettik. Yaptığımız operasyonla iğneyi bulunduğu yerden çıkardık. Hastamızın genel sağlık durumu şuan gayet iyi. Karın boşluğunda bulunan iğne bağırsak bölgesinde küçük çaplı hasar oluşturmuş ama  hayati organlara zarar vermemiş olması büyük bir şans" şeklinde konuştu. Op Dr Kaplan, iğnenin dalak ile kalın bağırsak arasında bulunduğunu ve kalın bağırsakta zedelenme oluşturduğunu, oluşan bu hasarın ameliyat sırasında düzeltildiğini kaydetti.

Yapılan son kontrollerin ardından hastanın taburcu edildiği bildirildi.

 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.