Haberler

Göz Hastalıkları Okul Başarısını da Etkiliyor

Medical Park Uşak Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mucize YARARCAN Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu öğrencilerinin Göz Sağlığı hakkında merak ettiği soruları yanıtladı.

Op. Dr.Mucize YARARCAN'ı büyük bir dikkatle ve ilgiyle dinleyen öğrenciler, en önemli organlarımızdan bir tanesi olan göz hakkında merak ettikleri pek çok soruyu sordular.

Medical Park Uşak Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mucize YARARCAN, her çocuğun başarılı bir okul dönemi geçirmesi için mutlaka okul öncesi dönemde kapsamlı bir göz muayenesi yapılması gerektiğini söyledi.

Op. Dr.Mucize YARARCAN; "Gözün gelişimi 15-20 yaşına kadar devam eder. Yaklaşık 3 yaş civarında çocuk normal görmeye başlar. 2-3 yaşındaki bir çocuk görme eşelinde gösterdiğimiz resimlerin ne olduklarını bize söyleyebilir ve biz bu çocuğun görme keskinliği hakkında bilgi sahibi oluruz. Bu nedenle tüm çocukların 4 yaşına gelmeden önce herhangi bir sorun olmasa bile mutlaka bir göz doktorunca muayene edilmesi gerektiğini vurgulayan YARARCAN, okul çağına gelmiş çocukların okula başlamadan önce muayene edilmesinin, daha fazla geç kalmadan göz problemini tespit edebilmek ve okulda göz problemlerine bağlı öğrenme güçlüğünü önleyebilmek açısından çok önemli olduğunu kaydetti. Çocuklarda görmeyi etkileyecek sık görülen bozukluklar, hipermetropi, miyopi ve astigmatizma gibi kırma kusurları ve şaşılıktır. Çocuklarda sık görülen diğer hastalıklar, gözyaşı kanal tıkanıklığı, konjunktiva ve kapaktaki enfeksiyonlardır. Doğumsal katarakt ve doğumsal glokom, daha nadir görülen ama çok erken müdahale edilmesi gereken durumlardır." dedi. Ayrıca öğrencilere bilgisayar kullanırken dikkat etmeleri gerekenleri söyleyerek, ekran karşısında çok vakit geçirmemeleri konusunda uyardı.INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.