Haberler

Medical Park Samsun Hastanesi'nde Diyet Polikliniği Hizmetinizde


Beslenme, büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin vücudumzu tarafından kullanılmasıdır. Yetersiz ve dengesiz beslenmenin neden olduğu hastalıkların en önemlileri; diyabet , hipertansiyon, karaciğer rahatsızlıkları ve tabiki obezite yani şişmanlıktır. Bu sebeple bireyin ve toplumun sağlığının korunmasında, hastalıkların iyileşme hızının artırılmasında doğru beslenme eğitiminin önemi büyüktür. Maalesef çoğumuz, gıdaların besleyici değerleri, sağlığa uygun yiyecek ve içeceklerin neler olduğu ve uygulanan beslenme tedavisi ile hastalıklar arasındaki ilişkiler konusunda yetersiz veya yanlış bilgilere sahibiz.

Beslenme ile ilgili doğru bilgiye ulaşabilmeniz için , Medical Park Samsun Hastanesi olarak yeni oluşturduğumuz "Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrol Merkezimiz ile" hizmetinizdeyiz. .

Polikliniğimizde;

Yetişkinlik Dönemi Obezitesi Ağırlık Denetimi ( Kilo Kontrol Programı) ve Sağlıklı Yaşam
Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Obezitesi
Hamilelikte Beslenme
Diyabette Beslenme
Sporcu Beslenemsi
0-2 yaş Bebek Beslenmesi
Böbrek ve Karaciğer Hastalıklarında Beslenme, ve daha bir çok konuda hizmet verilmektedir.

Polikliniğimize başvurduğunuzda, ilk olarak vücut analiziniz yapılıp, antropometrik ölçümleriniz alınmaktadır. Bioelektirik impedans yönetemiyle, yapılan vücut analizi ile bir gün boyunca harcamış olduğunuz enerji, vucut yağ yüzdeniz ve su mikatarınız hesaplanıp, beslenme alışkanlığınıza, fiziksel aktivite düzeyinize ve biyokimyasal bulgularınıza göre, size özel "tıbbi beslenme tedavi"niz düzenlenmektedir.

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrol Merkezimizde amacımız , bireye "diyet" yaptırmak değil, "sağlıklı beslenme" yi öğreterek , yaşam tazrı değişikliği sağlamaktır. Bu yüzden polikliniğimize, başvuran danışanlarımıza özel eğitim metaryalleri ve broşürler ile yeterli ve dengeli beslenmeden, kilo kontrolüne, sağlıklı besin seçiminden, etiket okumaya ve hatta doğru alışveriş tekniklerine kadar bir çok alanda eğitim verilmektedir.

Sağlık için; yeterli ve dengeli beslenerek ilk adımı atabilirsiniz.

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.