Haberler

Tarsus'ta İlk Kez Laparoskopik Cerrahi

Kadın hastalıklarının radikal cerrahi operasyonlarından laparoskopik cerrahi, Mersin'in Tarsus ilçesinde ilk kez Medical Park'ta yapıldı.

SADECE 1 GÜN KALDI

Medical Park Hastaneler Grubu'nun 15'inci hastanesi olarak kısa süre önce faaliyete geçen Medical Park Tarsus Hastanesi'nde, Tarsus'ta ilk kez laparoskopik cerrahi ameliyatı yapıldı. Mardin'den gelen ve adının açıklanmasını istemeyen 44 yaşındaki bir kadın hastaya uygulanan laparoskopik cerrahi operasyonunu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yavuz Uçar yaptı. Rahmi alınan kadın hastanede sadece 1 gün kaldıktan sonra taburcu oldu. Ameliyat hakkında bilgi veren Opr. Dr. Yavuz Uçar, kadın hastalıklarındaki en radikal uygulamalardan olan laparoskopik cerrahi operasyonun Tarsus'ta ilk kez uygulandığını belirterek, ameliyatın çok başarılı geçtiğini vurguladı.

KISA SÜREDE İYİLEŞME

Jinekolojik operasyonların yüzde 95'inin laparoskopi yöntemiyle ile gerçekleştirilebildiğini kaydeden Opr. Dr. Yavuz Uçar şöyle konuştu: "Laparoskopik cerrahi açık cerrahinin yerini almaya başladı. Çünkü bu yöntem, çok küçük deliklerden işlemler gerçekleştiğinden işlem ciltte estetik açıdan rahatsızlık vermiyor. Kesiler çok küçük olduğu için, ağrı açık cerrahiye göre son derece az oluyor. Hastaların ameliyat sonrası hastanede kalış süreleri çok kısalıyor. Açık cerrahide hastanede kalma süresi 3-5 günü bulurken, laparoskopik cerrahide sadece 1 gün. Aynı şekilde, hastanın laparoskopik işlemden sora, iyileşme ve işe dönüş süresi yaklaşık 1 hafta iken açık cerrahide 6-7 haftayı bulabiliyor."

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.