Haberler

Melek Hayata Tutundu

Tren kazası sonucu sağ bacağının bir kısmını kaybeden 22 yaşındaki Melek Biçen hayati tehlikeyi atlattı, Medical Park Batman Hastanesi'nde tedavisi devam ediyor.

29 Aralık 2010 tarihinde saat 13:30 sularında demiryolu üzerinden karşıya geçerken yük trenin çarptığı 22 yaşında ki dershane öğrencisi Melek Biçen, aynı gün Medical Park Batman Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastaneye acil olarak kaldırılan genç kızın sağ bacağı diz altından kopmuştu ve vücudunun bazı bölgelerinde kırıklar mevcuttu. Kazadan hemen sonra hastaneye kaldırılan Melek'e Medical Park Batman Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları Opr. Dr. Gökmen Deniz ve Opr. Dr. Mehmet Şentürk' ün yaptıkları ilk müdahaleden sonra hayati tehlikesinin olduğunu belirlendi.

Beyin Cerrahı ve Genel Cerrahların da değerlendirmeleriyle genç kız acil olarak ameliyata alındı."Kaza esnasında sağ bacağı diz altından kopan hastanın, bacağın kalan diz altı kısmı yaşatılmaya ve iyileştirilmeye çalışılıyor. İyileştirildiği takdirde koltuk değneği kullanmadan hasta protezle yürüyebilir. Bizi en çok sevindiren durum Melek'in hayati tehlikeyi atlatması ve hayata bu denli sıkı tutunmasıdır. Bu büyük kaza nedeniyle Melek'in psikolojik durumunu da göz önünde bulundurularak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Kablan Kürklü tarafından psikiyatrik kontrol altın alındı. Bununla beraber Plastik Cerrahımız  Opr. Dr. Serkan Süleyman Aslan tarafından da tedavisi devam ediyor. Melek için, ekip olarak iyileşmesi yolunda ne gerekiyorsa en iyisini yapmaya devam ediyoruz"  ifadesinde bulunan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları Dr.Gökmen Deniz ve Dr. Mehmet Şentürk, genç kızın vücudunun belli bölgelerinde bulunan kırıkların ameliyata gerek kalmadan iyileşebileceğini de belirtip, Melek'in desteksiz yürüme şansının yüksek olmasının onları sevindirdiğini de eklediler. 

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.