Haberler

Türk sağlık sektöründe 15 yıllık deneyimi ile önemli sağlık projelerini hayata geçiren Medical Park Hastaneler Grubu ile dünyanın en büyük özel sermaye fonu The Carlyle Group'un yaptığı ortaklıkla ilgili olarak 10 Aralık 2009 tarihinde, İstanbul Les Ottomans Otel'de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Sancak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Sancak ve The Carlyle Group Türkiye Genel Müdürü Can Deldağ katıldı.

The Carlyle Group, Medical Park'ın yüzde 40 oranında hissesini satın alarak şirkete ortak oldu. Dünyanın önde gelen özel sermaye yatırım fonlarından The Carlyle Group (Carlyle), Türkiye'nin en büyük hastane gruplarından Medical Park Sağlık Hizmetleri A. Ş.'nin yüzde 40 hissesini satın aldı. Carlyle'ın tamamen öz sermaye ile finanse ettiği yatırımı, şirketin büyüme projelerinin gerçekleştirilmesinde ve borçluluk oranının azaltılmasında kullanılacak. İşleme ilişkin finansal bilgiler açıklanmadı. İşlem, 7 Aralık 2009 tarihinde tamamlandı.

'HERKES İÇİN SAĞLIK' HEDEFİNDE GÜÇLENDİK
Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta; Carlyle'ın finansal ve kurumsal desteği ile Medical Park Yönetimi'nin sağlık sektöründeki benzersiz tecrübesi bir araya geldiğinde Medical Park'ın arzu ettiği büyüme stratejilerini gerçekleştireceğini vurguladı. Usta, "Yaptığımız güç birliği, sağlık hizmetlerinde kaliteyi daha da ileri bir noktaya taşımak konusunda büyük avantaj sağlayacak. 'Herkes İçin Sağlık' sloganıyla çıktığımız yolda bundan sonra çok daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz" dedi.

ÇOK YAKINDA YURTDIŞINA AÇILACAĞIZ
Türkiye'de sağlık alanında birinci ligde mücadele eden bir takım olduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, sözlerine şöyle devam etti:
"Yeni ortağımız Carlyle sayesinde artık dünya birinci liginde mücadele edeceğiz. Şimdi hedefimiz yurtdışına açılmak ve markamızı oralara tanıtmak. Bu coğrafya, sağlık alanında büyük fırsatlar barındıran bir bölge. Kuzey Afrika, Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu ülkeleri sağlık hizmetleri açısından Türkiye'nin 30-40 yıl gerisinde. Buna karşılık büyük bir hasta potansiyeli var. Bizim de buralara yatırım yapma kabiliyetimiz var. Şimdi yeni bir iddiamız var; çok yakında uluslar arası bir marka olarak karşınıza çıkacağız. Karşınızda uluslar arası bir zincir göreceksiniz. "

MEDICAL PARK BÖLGESEL GÜÇ OLACAK
Carlyle'ın Türkiye'deki yatırım ekibine liderlik eden The Carlyle Group Türkiye Genel Müdürü Can Deldağ ise; Medical Park gibi güçlü ve hızlı büyüyen bir şirkete yatırım yapmış olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Deldağ; önceliklerinin, Medical Park'ı Türkiye dışında da faaliyet gösteren bölgesel bir oyuncuya dönüştürmek olacağını açıkladı.

Medical Park'ın ortağı ve Sancak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Sancak da; Carlyle'ın gerçekleştirdiği sermaye yatırımının Medical Park'ın bilançosunu güçlendirdiğini ve şirketin bölgesel bir güç olmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Carlyle'ın bölgedeki bu ikinci yatırımı için gereken öz sermaye, Mart 2009'da son kapanışı gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık Carlyle MENA Fonu'ndan karşılanacak.

Öte yandan Daruma Corporate Finance; Medical Park Hastaneler Grubu ve The Carlyle Group ortaklığının gerçekleşmesinde tarafların bir araya getirilmesi, ön görüşmeler ve anlaşmaların imzalanmasına kadar geçen tüm aşamalarda önemli bir rol üstlenmiştir.

İstanbul Göztepe

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.