Medical Park Bahçelievler Hastanesi

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde 2007 yılından beri hizmet veren Medical Park Hastanesi, Altınbaş Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi deneyimli hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; İstanbul Avrupa yakasının merkezinde, yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara hizmet veren uluslararası standartlarda tam teşekküllü bir hastanedir.

Sağlık Hizmetlerinde Uluslararası Kalite Standartları

Kurulduğu ilk yıldan itibaren her 3 yılda bir uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International (JCI) Akreditasyon Belgesini %100’e yakın başarıyla almaya hak kazanan Medical Park Bahçelievler Hastanesi, 19 katlı hastane binası, 242 yatak kapasitesi, 89 poliklinik odası ve 10 ameliyathanesi, 24 yeni doğan kuvözü, 6 çocuk yoğun bakım yatağı, 28 erişkin yoğun bakım yatağı, 6 KVC ve 12 kardiyoloji yoğun bakım yatağı ile 33.000 m²'lik bir alanda hizmet vermektedir. Pediatrik ve Erişkin Kemik İliği Nakli, Kalp ve Damar Cerrahisi, Koroner Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Genel Yoğun Bakım, Tıbbi Onkoloji, Tümör Cerrahisi, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp üniteleri ve deneyimli ekipleri ile İstanbul'da bir referans merkezi niteliğindedir.

Uluslararası standartlarda 2007 yılında kapılarını açan hastane; tam donanımlı odaları, gelişmiş tedavi yöntemleri ve Türkiye'nin önde gelen akademisyen hekimleri ile hizmet vermektedir.

Kemik İliği Naklinde Öncü

Medical Park Bahçelievler’in pediatrik ve yetişkin kemik iliği nakil bölümleri imza attığı çalışmalarla alanında öncü merkezler arasında yer alıyor.

Hastane ülkemizde en çok kemik iliği gerçekleştiren merkezlerden biri olma özelliğini korumaktadır. Deneyimli hekim kadrosu gerçekleştirdikleri başarılı kemik iliği nakillerinin yanı sıra, bu alanda eğitimler vererek hastalara olduğu gibi tıp camiasına da hizmet sunmaktadır. Merkez uluslararası kemik iliği bankaları (EBMT, CIBMTR, ISCT)  ile entegre şekilde çalışarak dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Sayılı Epilepsi Pili Merkezlerinden

Dünyada ve Türkiye’de sayılı merkezde uygulanan yöntemlerden başta Epilepsi Pili (VNS) olmak üzere parkinson hastalığı ve diğer hareket bozukluklarının tedavisinde kullanılan Beyin Pili (DBS), Omurilik Pili (SCS) ve Baklofen Pompası ameliyatları Medical Park Bahçelievler’de başarı ile uygulanmaktadır.

Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezi

Medical Park Bahçelievler Hastanesi T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yenidoğan işitme taramasında bir üst tanı ve referans merkezi olarak belirlenmiştir. Yenidoğan işitme taramasında işitme kaybı saptanan bebekler merkezimizde ileri düzey işitme taramasından geçirilerek erken dönemde tedavi olma ve yaşıtları ile aynı gelişim seviyesine sahip olma şansı buluyor. Ayrıca ileri düzey işitme kaybı olan bebeklerin 1 yaş 1 günlükten itibaren koklear implant (biyonik kulak) ameliyatları deneyimli hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Omurga ve Travma Cerrahisi

Önemli tecrübe isteyen omurga ve travma cerrahisinde özellikle kifoz, skolyoz, kemik tümörleri ve travmalar konusunda literatüre girecek önemli cerrahi müdahaleler deneyimli profesyonel hekim kadrosu ile gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

Bu bölümlerin yanı sıra kalp damar cerrahisi, onkoloji, beyin ve sinir cerrahisi, göğüs cerrahisi, IVF ve jinekoloji, ortopedi, üroloji gibi bölümlerde de deneyimli hekimler ve güncel tıbbi uygulamalar ile hizmet verilmektedir.

Kalp Ameliyatlarında Konfor

Medical Park Bahçelievler’de dünyada az sayıda merkezde gerçekleştirilen minimal invaziv cerrahi yöntemiyle birçok kalp cerrahisi vakası ve damar tıkanıklığı hastalığının tedavisi daha küçük izlerle başarıyla gerçekleştirilmektedir. Özellikle konjenital kalp cerrahisinde uygun yoğun bakım standartları ve deneyimli ekip anlayışı ile ülke genelinde bir referans noktası olarak hizmet vermektedir.

MR’da 3 Tesla, Bilgisayarlı Tomografide 160 Kesit Farkı

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; PET/CT gibi gelişmiş onkolojik tanı ve tedavi üniteleri ile tümör cerrahisinin özellikli branşları olan tiroid, meme, karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahisi, ortopedik tümör cerrahisi, jinekolojik tümör cerrahisi gibi alanlarda, uzman ve akademisyen hekim kadrosunu da bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca hızlı çekim sağlayan katetersiz kalp anjiyosu yapabilen 160 kesitli bilgisayarlı tomografi, yüksek görüntüleme ve konfor ayrıcalığı yaşatan 3 Tesla Manyetik Rezonans (MR), dijital ve periferik anjiyo ile dört boyutlu ultrason da diğer öne çıkan gelişmiş teşhis donanımı arasında yer almaktadır.

Sağlıkta 360 derece hizmet anlayışıyla kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti sunan Medical Park Bahçelievler’de misafirlerin konforu ön planda tutulmaktadır. Bu amaçla farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış odalarda 5 yıldızlı otel konforu sunulmaktadır. İnternet, otopark, ATM, ibadethane hasta ve hasta yakınlarının kolaylıkla ulaşabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. Medical Park Bahçelievler içerisinde misafirlerini güler yüzlü hizmeti ve lezzetli menüsüyle ağırlayacak bir kafe/restoran da bulunmaktadır

YENİ SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ
Yenidoğan Ambulans

Şehir içi ve şehir dışı yenidoğan taşımalarını en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için kurumumuz tarafından özel tasarlanan ambulansımız aynı anda 2 küvöz 2 ventilatör, SIMV ve AC tüm modlarda çalışan ventilatörleri destekleyen 4atm basınçlı hava komprösörü, merkezi oksijen sistemi ve yedek 6kwa gücünde jenaratör, elektrik sistem gücünü yükseltici invertör sistemi bulunuyor.

İl dışı taşımacılığında özel kamera sistemi ile internet üzerinden yenidoğan doktoruna bağlanarak konsültasyon gerçekleştirilebilen aracımız adeta hareketli bir yenidoğan yoğun bakım ünitesi hizmeti sunuyor.
Sanal Anjiyo
Sağlıkta yeni nesil teknolojilerini benimseyen hastanemizde sanal anjiyo ile hastanın damarlarına girilmeden 60 saniyede görüntüleme hizmeti sunuyor.

 

Hekimlerimiz
Filtreleyin:

Medical Park Bahçelievler İletişim Bilgileri

Adres
Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü, Metrobüs Hastaneler Durağı 34160 Bahçelievler / İstanbul
Çağrı Merkezi
Akıllı telefonunuzdan güzergah bilgisi almak için lütfen ilgili bağlantılara tıklayınız.