Avrupa Yakası’nın Sağlık Durağı

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde 2007 yılından beri hizmet veren Medical Park Hastanesi, Altınbaş Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi deneyimli hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; İstanbul Avrupa yakasının merkezinde, yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara hizmet veren uluslararası standartlarda tam teşekküllü bir hastanedir.

JCI Güvencesiyle Hizmette Uluslararası Standartlar

Sağlıkta uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commision International (JCI) Akreditasyon Belgesi'ne sahip 19 katlı hastane binası, toplam 242 yatak kapasitesi, 89 poliklinik odası ve 10 ameliyathanesi, 24 yeni doğan kuvözü, 6 çocuk yoğun bakım yatağı, 28 erişkin yoğun bakım yatağı, 6 KVC ve 12 kardiyoloji yoğun bakım yatağı ile 33.000 m²'lik bir alanda hizmet vermektedir. Kalp damar cerrahisi, koroner yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım ve genel yoğun bakım, tıbbi onkoloji, tümör cerrahisi, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp üniteleri ve deneyimli ekipleri ile İstanbul'da bir referans merkezi durumundadır.

Uluslararası standartlarda 2007 yılında kapılarını açan hastane; tam donanımlı odaları, gelişmiş tedavi yöntemleri ve Türkiye'nin önde gelen akademisyen hekimler ile hizmet vermektedir.

Kemik İliği Naklinde Öncü

Medical Park Bahçelievler’in pediatrik ve yetişkin kemik iliği nakil bölümleri imza attığı çalışmalarla bu alanda öncü merkezler arasında yer alıyor.

Hastane son iki yıldır ülkemizde en çok kemik iliği gerçekleştiren merkezlerden biri olma özelliğini korumaktadır. Deneyimli hekim kadrosu gerçekleştirdikleri başarılı kemik iliği nakillerinin yanı sıra, bu alanda eğitimler vererek hastaların yanı sıra tıp camiasına da hizmet sunmaktadır. Merkez uluslararası kemik iliği bankaları (EBMT, CIBMTR, ISCT)  ile entegre şekilde çalışarak uluslararası standartlarda hizmet vermektedir.

Kalp Ameliyatlarında Konfor

Medical Park Bahçelievler’de dünyada az sayıda merkezde gerçekleştirilen minimal invaziv cerrahi yöntemiyle birçok kalp cerrahisi vakası ve damar tıkanıklığı hastalığının tedavisi daha küçük izlerle başarıyla gerçekleştirilmektedir. Özellikle konjenital kalp cerrahisinde uygun yoğun bakım standartları ve deneyimli ekip anlayışı ile ülke genelinde bir referans noktası olarak hizmet vermektedir.

1 Günden 1 Yaşa Pediatri Servisi

Özellikli bakım gerektiren ve tecrübeli hekimlere ihtiyaç duyulan 1 gün – 1 yaş aralığındaki pediatrik vakaların tümünün cerrahisi ve cerrahi sonrası tedavileri, yoğun bakım standartları Medical Park Bahçelievler’de en optimal şartlarda sağlanmaktadır.

Sayılı Beyin Pili Merkezlerinden Türkiye ve dünyada sayılı merkezde uygulanan yöntemler arasında yer alan ve Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan Beyin Pili Yöntemi (DBS) Medical Park Bahçelievler’de başarı ile uygulanmaktadır.

Önemli tecrübe isteyen omurga ve travma cerrahisinde özellikle kifoz, skolyoz kemik tümörleri ve travmalar konusunda literatüre girecek önemli cerrahi müdahaleleri deneyimli profesyonel hekim kadrosu ile gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

Bu bölümlerin yanı sıra kalp damar cerrahisi, onkoloji, beyin ve sinir cerrahisi, göğüs cerrahisi, IVF ve jinekoloji, ortopedi, üroloji gibi bölümlerde de deneyimli hekimler ve güncel tıbbi uygulamalar ile hizmet verilmektedir.

MR’da 3 Tesla Farkı

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; PET/CT, Lineer Akselaratör gibi gelişmiş onkolojik tanı ve tedavi üniteleri ile tümör cerrahisinin özellikli branşları olan tiroid, meme, karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahisi, ortopedik tümör cerrahisi, jinekolojik tümör cerrahisi gibi alanlarda, uzman ve akademisyen hekim kadrosunu da bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca hızlı çekim sağlayan katatersiz kalp anjiyosu yapabilen 64 kesitli bilgisayarlı tomografi, yüksek görüntüleme ve konfor ayrıcalığı yaşatan 3 Tesla Manyetik Rezonans (MR), dijital ve periferik anjiyo ile dört boyutlu ultrason da diğer öne çıkan gelişmiş teşhis donanımı arasında yer almaktadır.

360 Derce Hizmet Anlayışı

Sağlıkta 360 derece hizmet anlayışıyla kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti sunan Medical Park Bahçelievler’de misafirlerin konforu ön planda tutulmaktadır. Bu amaçla farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış odalarda 5 yıldızlı otel konforu sunulmaktadır. İnternet, otopark, ATM, ibadethane hasta ve hasta yakınlarının kolaylıkla ulaşabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. Medical Park Bahçelievler içerisinde misafirlerini güler yüzlü hizmeti ve lezzetli menüsüyle ağırlayacak bir kafe/restoran da bulunmaktadır.

Hekimlerimiz
Filtreleyin:

Medical Park Bahçelievler İletişim Bilgileri

Adres
Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü, Metrobüs Hastaneler Durağı 34160 Bahçelievler / İstanbul
Çağrı Merkezi
Akıllı telefonunuzdan güzergah bilgisi almak için lütfen ilgili bağlantılara tıklayınız.