İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde 2007 yılından beri hizmet veren Medical Park Hastanesi, Altınbaş Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi deneyimli hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; İstanbul Avrupa yakasının merkezinde, yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara hizmet veren uluslararası standartlarda tam teşekküllü bir hastanedir.

Sağlık Hizmetlerinde Uluslararası Kalite Standartları

Kurulduğu ilk yıldan itibaren her 3 yılda bir uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International (JCI) Akreditasyon Belgesini %100’e yakın başarıyla almaya hak kazanan Medical Park Bahçelievler Hastanesi;

 • 19 katlı hastane binası,
 • 242 yatak kapasitesi,
 • 89 poliklinik odası,
 • 10 ameliyathanesi,
 • 24 yeni doğan kuvözü,
 • 6 çocuk yoğun bakım yatağı,
 • 28 erişkin yoğun bakım yatağı,
 • 6 KVC ve 12 kardiyoloji yoğun bakım yatağı ile 33.000 m²'lik bir alanda hizmet vermektedir.

Pediatrik ve Erişkin Kemik İliği Nakli, Kalp ve Damar Cerrahisi, Koroner Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Genel Yoğun Bakım, Tıbbi Onkoloji, Tümör Cerrahisi, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp üniteleri ve deneyimli ekipleri ile İstanbul'da bir referans merkezi niteliğindedir.

Uluslararası standartlarda 2007 yılında kapılarını açan hastane; tam donanımlı odaları, gelişmiş tedavi yöntemleri ve Türkiye'nin önde gelen akademisyen hekimleri ile hizmet vermektedir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Odalarımız

Standart Oda   

Hastanemizde 124 adet Standart Oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

Suit Oda            

Hastanemizde 4 adet suit oda bulunmaktadır. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel banyo bulunuyor. Suit odalarda minibar, televizyon, internet,özel kasa gibi hizmetlerimiz yer alıyor.

Ulaşım

Toplu Taşıma ile Ulaşım

Metro/ Bahçelievler Durağı

Metrobüs/ Bahçelievler Durağı

Otobüs/ 31E, 73, 73B, 79G, 89B, 97, 98H, 98S / Bahçelievler Durağı

Anadolu yakasından toplu taşıma ile gelenler için:

 • Kadıköy Söğütlüçeşme'den Metrobüse binerek Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade durağında inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrrobüs ile Bahçelievler durağında indiğinizde Altınbaş Üniversitesi Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakasından toplu taşıma ile gelenler için:

 • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüs ile Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inip Avcılar yönüne giden Metrobüs ile Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.

Havalimanlarından ulaşım:         

Sabiha Gökçen Havalimanından Medical Park Bahçelievler Hastanesine toplu taşıma ile ulaşım için

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Bahçelievler durağında indiğinizde Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.

Kemik İliği Naklinde Öncü

Medical Park Bahçelievler’in pediatrik ve yetişkin kemik iliği nakil bölümleri imza attığı çalışmalarla alanında öncü merkezler arasında yer alıyor.

Hastane ülkemizde en çok kemik iliği gerçekleştiren merkezlerden biri olma özelliğini korumaktadır. Deneyimli hekim kadrosu gerçekleştirdikleri başarılı kemik iliği nakillerinin yanı sıra, bu alanda eğitimler vererek hastalara olduğu gibi tıp camiasına da hizmet sunmaktadır. Merkez uluslararası kemik iliği bankaları (EBMT, CIBMTR, ISCT)  ile entegre şekilde çalışarak dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Sayılı Epilepsi Pili Merkezlerinden

Dünyada ve Türkiye’de sayılı merkezde uygulanan yöntemlerden başta Epilepsi Pili (VNS) olmak üzere parkinson hastalığı ve diğer hareket bozukluklarının tedavisinde kullanılan Beyin Pili (DBS), Omurilik Pili (SCS) ve Baklofen Pompası ameliyatları Medical Park Bahçelievler’de başarı ile uygulanmaktadır.

Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezi

Medical Park Bahçelievler Hastanesi T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yenidoğan işitme taramasında bir üst tanı ve referans merkezi olarak belirlenmiştir. Yenidoğan işitme taramasında işitme kaybı saptanan bebekler merkezimizde ileri düzey işitme taramasından geçirilerek erken dönemde tedavi olma ve yaşıtları ile aynı gelişim seviyesine sahip olma şansı buluyor.

Ayrıca ileri düzey işitme kaybı olan bebeklerin 1 yaş 1 günlükten itibaren koklear implant (biyonik kulak) ameliyatları deneyimli hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Omurga ve Travma Cerrahisi

Önemli tecrübe isteyen omurga ve travma cerrahisinde özellikle kifoz, skolyoz, kemik tümörleri ve travmalar konusunda literatüre girecek önemli cerrahi müdahaleler deneyimli profesyonel hekim kadrosu ile gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

Bu bölümlerin yanı sıra kalp damar cerrahisi, onkoloji, beyin ve sinir cerrahisi, göğüs cerrahisi, IVF ve jinekoloji, ortopedi, üroloji gibi bölümlerde de deneyimli hekimler ve güncel tıbbi uygulamalar ile hizmet verilmektedir.

Kalp Ameliyatlarında Konfor

Medical Park Bahçelievler’de dünyada az sayıda merkezde gerçekleştirilen minimal invaziv cerrahi yöntemiyle birçok kalp cerrahisi vakası ve damar tıkanıklığı hastalığının tedavisi daha küçük izlerle başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Özellikle konjenital kalp cerrahisinde uygun yoğun bakım standartları ve deneyimli ekip anlayışı ile ülke genelinde bir referans noktası olarak hizmet vermektedir.

MR’da 3 Tesla, Bilgisayarlı Tomografide 160 Kesit Farkı

Medical Park Bahçelievler Hastanesi; PET/CT gibi gelişmiş onkolojik tanı ve tedavi üniteleri ile tümör cerrahisinin özellikli branşları olan tiroid, meme, karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahisi, ortopedik tümör cerrahisi, jinekolojik tümör cerrahisi gibi alanlarda, uzman ve akademisyen hekim kadrosunu da bünyesinde bulundurmaktadır.

Ayrıca hızlı çekim sağlayan katetersiz kalp anjiyosu yapabilen 160 kesitli bilgisayarlı tomografi, yüksek görüntüleme ve konfor ayrıcalığı yaşatan 3 Tesla Manyetik Rezonans (MR), dijital ve periferik anjiyo ile dört boyutlu ultrason da diğer öne çıkan gelişmiş teşhis donanımı arasında yer almaktadır.

Sağlıkta 360 derece hizmet anlayışıyla kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti sunan Medical Park Bahçelievler’de misafirlerin konforu ön planda tutulmaktadır. Bu amaçla farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış odalarda 5 yıldızlı otel konforu sunulmaktadır.

İnternet, otopark, ATM, ibadethane hasta ve hasta yakınlarının kolaylıkla ulaşabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. Medical Park Bahçelievler içerisinde misafirlerini güler yüzlü hizmeti ve lezzetli menüsüyle ağırlayacak bir kafe/restoran da bulunmaktadır.

Sanal Anjiyo

Sağlıkta yeni nesil teknolojilerini benimseyen hastanemizde sanal anjiyo ile hastanın damarlarına girilmeden 60 saniyede görüntüleme hizmeti sunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

MEDICAL PARK BAHÇELİEVLER HASTANESİ İÇİN ONLİNE RANDEVU NASIL ALABİLİRİM?

Medical Park Bahçelievler Hastanesinden randevu almak çok kolay. İlgili internet sitemizde bulunan Hızlı Randevu butonundan, MedicalPark uygulamamızdan ya da 444 44 84 numaralı çağrı merkezimizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

MEDICAL PARK BAHÇELİEVLER HASTANESİ LABORATUVAR SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

MedicalPark uygulamamızı indirerek laboratuvar sonuçlarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

MEDICAL PARK BAHÇELİEVLER HASTANESİ’NDE GÖZ DOKTORU MEVCUT MU?

Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde hekimlerimiz göz hastalıkları alanında hizmet vermektedirler. İnternet sitemizdeki Hızlı Randevu butonundan, MedicalPark uygulamamızdan veya 444 44 84 numaralı çağrı merkezimizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

UYARILAR

Refakatçi Hediyeleri: Misafirlerimizin motivasyonunu yüksek tutmak bizim için çok önemli olsa da, sağlıkları her zaman önceliğimizdir. Enfeksiyon taşıma riski, alerji gibi faktörleri engellemek adına, katlara çiçek kabul edilmemektedir.

Refakat Kuralları: Diğer misafirlerimizi rahatsız etmemek, bulaşıcı enfeksiyonların önüne geçebilmek için misafirlerimizin yanına sadece bir refakatçi kabul edilir.

Hekimlerimiz
Filtreleyin:

Medical Park Bahçelievler İletişim Bilgileri

Adres
Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü, Metrobüs Hastaneler Durağı 34160 Bahçelievler / İstanbul
Çağrı Merkezi
Akıllı telefonunuzdan güzergah bilgisi almak için lütfen ilgili bağlantılara tıklayınız.