Türkiye sağlık sektöründe, 1993 yılında 'Herkes İçin Sağlık' felsefemizle yola çıktık. 'Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır' ilkesiyle bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Medical Park Hastaneler Grubu olarak yönetim ideolojimizin temelini; "Tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, ileri teknolojik cihazlarla donatılmış tesisler ile uluslararası kalite standartlarındaki hastanecilik anlayışımızı Türkiye'nin her iline ulaştırmak" oluşturuyor. Medical Park Hastaneler Grubu bünyesindeki tüm hastanelerimiz; uzman doktor kadroları, deneyimli sağlık personelleri ve ileri teknolojik tıbbi cihazlarla donatılan tam teşekküllü sağlık merkezleri olarak hizmet vermektedir.

NAKİLLERLE GELEN YENİ HAYATLAR
Hastalarımızın yüzündeki gülümsemeyi sürekli kılmak için çalışmalarımıza son hızıyla devam ediyoruz. Özellikle Türkiye için hayati önem taşıyan organ nakli, kemik iliği nakli ve onkoloji alanlarında da hizmet vererek, bu ülke insanlarının yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Antalya ve İstanbul'daki Organ Nakli Merkezlerimizde her yıl yüzlerce hasta yeni bir hayata başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca Antalya, Samsun, İstanbul'da Bahçelievler ve Göztepe'de yüzlerce çocuğumuz ve hastamız Yetişkin ve Pediatrik Kemik İliği Nakli merkezlerinde hayata tutunma şansı yakalıyor.

SAĞLIKLI VE SPORCU BİR NESİL İÇİN
Türkiye'nin dört bir yanında 22 hastane ve 15 binden fazla çalışanıyla hizmet veren bir sağlık grubu olarak öncelikli hedeflerimizden biri sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Hepimiz biliyoruz ki sağlıklı bir toplumun temelini spor oluşturur! İşte bu nedenle, sağlıklı ve sporcu bir nesil yetişmesi için sporla ilgili her türlü girişimin yanında yer alıyoruz.

Kulüp ya da branş ayırt etmeden sporla ilgili birçok aktiviteye destek oluyoruz. Spora gönül vermiş herkese kapılarımızı açıyoruz. Türkiye'nin en büyük kulübünün de, Anadolu'daki bir takımımızın da elinden tutuyoruz. 'Sporcu ve sağlıklı nesiller yetişsin' ilkesiyle hareket eden Medical Park Hastaneler Grubu olarak; bugün Türkiye'nin önde gelen spor kulüplerinin yanı sıra Anadolu'da birçok spor branşına destek veriyoruz.

ÜNİVERSİTELERLE AÇILAN YENİ PENCERE
Türkiye'de sağlık sektörünün günümüzde geldiği noktada, hastanelerin üniversitelerle kol kola ilerlemesi artık bir zorunluluk olmuştur. Zira hızla büyüyen ve gelişen sağlık sektörünün en büyük sıkıntısı kalifiye çalışan bulmaktır. Bu nedenle üniversiteler ile afiliasyon ve işbirliği uygulamaları sektörün önünde güzel bir pencere açıyor. İşbirliklerinin hem hastanelerin hem de üniversitelerin gelişimine olan katkısına olan inancımızla biz de bu yönde adımlar atıyoruz.

Dr. Muharrem Usta
Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı