Dr. Öğr. ÜyesiÇağdaş Gökhun Özmerdiven

  • İlgi Alanları
  • Üroonkoloji
  • Laparoskopik cerrahi
  • Kısırlık
  • Çocuk ürolojisi
  • Kadın ürolojisi
  • Rekonstrüktif cerrahi

İdrar yollarına ilişkin hastalıklar, böbreğin kronik hastalıkları, erkeklerde görülen üreme sorunları gibi hastalıkların tanı ve tedavi işlemleri, Üroloji birimlerince yürütülür. Erkeklerde böbreklerden idrar yolları ve mesaneye uzanan tüm boşaltım sistemi hastalıklarına ek olarak cinsel organ (penis), testisler (skrotum), prostat, sperm kanalları gibi yapıların medikal ve cerrahi tedavileri üroloji kliniklerinde gerçekleştirilir. Kadınlarda ise cinsel faaliyetin dışında kalan ve yalnızca boşaltım sistemini ilgilendiren hastalıklar, ürolojinin ilgi alanına girer.

Üroloji kliniklerinde en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından bir tanesi olan böbrekte taş hastalığı, taşların oluşum nedeninin araştırılması tedavinin planlanması ve tekrarlamanın önlenmesine ilişkin uygulamalar ile titizlikle tedavi edilir. Kapalı yöntemle yapılan böbrek taş hastalığı ameliyatı ile böbrek taşları etkisiz hale getirilerek çok kısa sürede hasta konforu ön planda tutularak tedavi yapılabilir. Kapalı sistemle yapılan böbrek taşı ameliyatlarında iyileşme süresi oldukça kısa ve komplikasyon riski düşüktür. Böbrek taşlarının yanı sıra üroloji kliniklerinde erkek infertilitesi (kısırlığı) hastalığında takip ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir, sertleşme güçlüğü şikayeti bulunan hastalarda yenilikçi yöntemler kullanılarak tedavi uygulanır.

İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi, Üroloji alanında Avrupa ve Amerika Board'u bulunan alanında uzman hekimler ile hizmet vermektedir. Üroloji tıbbi birimlerinin uzmanlık alanına giren her türlü hastalığın tedavisi, gelişen tıp teknolojisinin beraberinde getirdiği güncel tedavi teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu sayede tedavi başarısı önemli ölçüde yükseltilebilir.

Dr. Öğr. Üyesi Gökhun Özmerdiven, İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi'nde Üroloji tıbbi biriminde hasta kabul etmektedir. Üroonkoloji, erkek infertilitesi (kısırlık), böbrek taş hastalığı, sertleşme sorunları gibi üroloji uygulamaları alanında uzmanlaşmıştır. Üroloji biriminin ilgi alanına giren tüm sağlık sorunlarının tıbbi ve cerrahi tedavilerini gerçekleştiren Özmerdiven, Avrupa Üroloji Board'una sahiptir. Uygun nitelikteki tüm olgularda laparoskopik cerrahi ve ürolojide kullanılan yenilikçi yöntemlerden yararlanan Özmerdiven, ürolojik cerrahi alanında başarılı operasyonlara imza atmıştır.

Eğitim ve Uzmanlık
2002-2008: Lisans/Y. Lisans, Tıp, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi
2009-2015: Tıpta Uzmanlık, Üroloji, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi

Deneyim
2008-2009: Çerkezköy 112  Acil Sağlık Hizmetleri (Dr.)   
2008-2009: Çerkezköy Merkez 4 No’lu Sağlık Ocağı (Dr.)  
2009-2015: Arş.Göv Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi (Arş.Gör. )
2015-2017: Uz. Dr. Beylikdüzü Devlet Hastanesi (Uzm. Dr.)

Mesleki Üyelikler
European Association of Urology (EAU)
Türk Tabipleri Birliği
Türk Üroloji Derneği, Genç Ürologlar Komitesi
Ürolojik Cerrahi Derneği