Medical Park Çanakkale Hastanesi

22 Şubat 2006’dafaaliyetine başlayan Çanakkale Anadolu Hastanesi 2019’un Aralık ayı itibariyle Medical Park Çanakkale Hastanesi olarak hizmet vermektedir. Bölgenin sağlık ihtiyaçlarını karşılamayı ve bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Deneyimli sağlık kadrosuyla bölgesinde tercih edilen bir hastane olan Medical Park Çanakkale Hastanesi, hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışmaktadır. Uzmanlardan oluşan geniş hekim kadrosu, iki ameliyathanesi, 75 yatak kapasitesi, modern teknoloji cihazları ve öncü uygulamalarıyla bölgenin sağlık ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. İldeki tek özel hastane olarak bugün itibariyle  toplam 186 çalışanı ile hizmet vermektedir. 

Hastanede 32 adet hasta odası bulunmaktadır. Yatan hastalara servise yatırıldıklarında olarak kullandığı ilaçlar, tıbbi cihazlar, beslenmeleri, kontrol zamanları, el hijyeni ile ilgili bilgileri içeren eğitimlere ek olarak sigara kullanan hastalara sigarayı bırakma tavsiye eğitimleri verilmektedir.

7/24 Acil Servis
Hastanenin Acil Servis’i 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup, Acil Servis’e hem hastane içinden hem de bağımsız olarak giriş imkanı vardır. Acil Servis’te acil muayene ve tedavi işlemleri ile ambulans hizmetleri sunulmaktadır. Acil Servis hekim, sağlık personeli ve yardımcı personeli ile hizmet vermektedir. Servis, muayene ve resüsistasyon, müdahale, gözlem odası bölümlerinden oluşmaktadır. Hastane içindeki tüm birimler gerektiğinde acil servis birimine destek verecek şekilde organize edilmiştir.

Tam Donanımlı Yenidoğan Bakım Ünitesi
Hastanenin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 6 kuvöz bulunmaktadır. Ayrıca ventilatörlü transport kuvöz de ihtiyaç sahibi hastaların kullanımına sunulmaktadır. Yenidoğan yoğun bakım ünitesi 35’inci gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastası annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek veya zor doğum sonucu sağlık sorunları yaşayan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. Ünitede minik hastalar tüm gün tecrübeli hemşirelerin takibinde olup, tedavileri çocuk sağlığı ve hastalıkları uzman hekimleri tarafından yürütülmektedir.

Medical Park Çanakkale Hastanesi’nin doğumhanesinde normal doğum için gelen misafirlerin ağrı takipleri ve doğumları uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Sezeryan ameliyatı gereken durumlarda ameliyathaneden destek alınmaktadır. Hastanede anne sütü ile beslenmeyi teşvik etmek amacıyla anne ve bebek aynı odada kalmaktadır. Doğum öncesi ve sonrasında anneye emzirmenin önemi ve faydaları ve doğru emzirme yöntemleri konusunda eğitimli hemşireler tarafından eğitim verilmektedir. Hastanede deneyimli anestezi uzmanları tarafından gerek normal doğumda gerekse sezeryan ameliyatlarında epidural anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Hekimlerimiz

Medical Park Medical Park Çanakkale İletişim Bilgileri

Adres
Barbaros Mahallesi Troya Caddesi No:10 Merkez / Çanakkale
Çağrı Merkezi
Telefon
Akıllı telefonunuzdan güzergah bilgisi almak için lütfen ilgili bağlantılara tıklayınız.