satır arası

Diş İmplantı Fiyatları

Diş implantı diş çürümesi veya başka herhangi bir nedenle kaybedilen dişin yerine diş protezinin vida yardımıyla takılması işlemine verilen isimdir. Diş implantı diş yerine geçen bir protez olduğu için hem beslenmeyi hem de dişlerin görünümünü ve bütünlüğü sağlaması açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple başarılı bir diş implantı hastaların yaşam kalitesini yükseltebilir. Çene kemiğinin ve yüz kaslarının sağlamlığını koruması için de dişlerin çiğneme ve ısırma gibi işlevleri düzenli olarak yerine getiriyor olması gerekir. Bu yüzden başarılı bir implant ağız ve diş sağlığının gerekli durumlarda en temel yardımcısı ve tamamlayıcısıdır. Diş implant fiyatları ise implant yapılan diş sayısına ve beraberinde yapılan diğer işlemlere göre değişiklik gösterir.

Diş İmplantı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İmplant cerrahi bir işlemdir ve bu sebeple hastanın genel sağlık durumunun da iyi olması gerekir. Detaylı muayene ve tetkiklerin ardından yapılmalıdır. Diş implantı öncesinde muayenelerde dişin ve diş boşluğunun doğru ölçülmesi ve hastanın diş etleri ve diğer dişleriyle bir bütün olan implant uygulanması gerekir. Diş implantı başarısız olursa hem yemek yeme hem de diş uyumu gibi pek çok sorun ortaya çıkabilir.

İmplant Fiyatları

Başarılı İmplant Diş Önemlidir

Başarısız diş implantı operasyonun tekrarlanmasını gerçekleştirdiği için bireyler için de hem maddi hem de psikolojik bir olumsuzluk anlamına gelir. Başarısız implant belirtileri aşağıda şu şekilde sıralanmıştır:

  • Diş Eti Hastalıkları: İmplant edilen dişin tam olarak yerine oturmaması durumunda diş eti arasında kalan boşluklara giden yemek artıkları diş eti çekilmesi başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa neden olabilir. Diş etlerinde meydana gelen ağrı ve diş eti kanaması bunun en büyük işaretidir. Ayrıca bazen diş eti iltihabına da yol açabilir. 
  • İmplant Bölgesinde Enfeksiyon: İmplantın ölçüsünün ve boyutunun tam olarak oturmaması nedeniyle diş protezi yapılan diş bölgesinde enfeksiyon meydana gelebilir.
  • İmplantın Hareket Etmesi: Hastaların kendi doğal dişlerinde olduğu gibi implant edilen dişlerin de sabit halde kalması gerekir. Böylece çiğnemede ve konuşmada zorluk yaşanmaz.
  • Alerjik Reaksiyonlar: Titanyum alaşımı kullanılan diş protezlerinde alerjiler meydana gelebilir. Bu da başarısız implant belirtileri arasındadır.
  • Çiğnemede Zorluk: Hem yakın dönemde hem uzun dönemde başarısız implant belirtileri arasında genellikle en belirginidir.

Tüm bu sorunlarla karşılaşma riskini en aza indirmek için alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekiminin tedavisine başvurulmalıdır. İmplant diş fiyatları bölgeye göre artış ve değişiklik gösterse de sağlıklı ve başarılı bir implantın hayati önem taşıdığı unutulmamalıdır.

Diş İmplant Fiyatları

Diş İmplant Fiyatları 

İmplant diş fiyatları kişinin diş yapısına eksik diş sayısına göre artıp azalma gösterebilir. İmplant yapılan malzemenin kökeni de implant diş fiyatları konusunda bir başka önemli etkendir. Ham maddenin yurt içi veya yurtdışı kaynaklı olması da implant fiyatını değiştirebilir. Diş implantı fiyatları konusunda bir diğer önemli husus ise doktorun tecrübe ve uzmanlığıdır. Başarılı bir diş hekiminin aldığı başarılı sonuçlar diş implant fiyatları değerlendirilirken göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir implant kalıcı kullanım sağlar ve yaşam kalitenizin artması konusunda önemli ölçüde etkilidir. Diş implant fiyatları ve implant süreçleri hakkında en doğru bilgi gerekli muayene ve kontrollerin ardından verilebilir. Bu sebeple genel şikayetleriniz ve tedavi süreci için en kısa sürede bir diş hekimine başvurmak önemlidir. Hangi tür implantın yapılacağına ve ayrıca ağız ve çene yapınızın implanta uygun olup olmadığına mutlaka bir diş hekimi karar vermelidir.

Siz de diş implant fiyatları, tedavi süreci ve merak ettiğiniz tüm konular hakkında yanıt arıyorsanız, ağız ve diş sağlığı bölümlerinden randevu ve bilgi almak için formu doldurabilirsiniz. 

İmplant Diş Fiyatları

Diş İmplant Fiyatları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Diş implantlarının fiyatı implant sayısına bağlı mıdır?

Diş implantlarının fiyatı implant sayısına bağlıdır. Her bir implantın yerleştirilmesi, implantın kendisi ve cerrahi işlem maliyetlerini içerdiği için implant yapılan diş sayısı arttıkça, tedavinin maliyeti de artar.

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Diş implantının fiyatı; dişin yapısı, implant yapılacak diş sayısı, implant markası ve diş hekiminin deneyimine göre değişebilir. 

Dr. Öğr. Üyesi
Emin Orkun Olcay
Ağız ve Diş Sağlığı
İstinye Üniversitesi Hastanesi Medical Park Gaziosmanpaşa
6702

Bu içeriğin geliştirilmesinde Medical Park Yayın Kurulu katkı sağlamıştır.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.