satır arası

İlk kez mi diyet yapıyorsunuz ?

Yoksa siz de sürekli diyet yapmaktan bıkmış bir de bu diyetisyeni deneyim diyenlerden misiniz? Veya en büyük problemim kilo alamamak mı diyorsunuz?

Diyet demek sadece yiyeceklerinizin yazılı olduğu bir listeyi alıp uygulamak anlamına gelmiyor. Sağlıklı beslenmenin de yanında düzenli uyku ve düzenli egzersizi bir arada yaptığınızda amacına ulaşıyor...

Kendinizi buna hazırlayın

  • Hedeflerinizi gerçekçi koymak yolunuzu doğru belirlemede yardımcı olacaktır ve hedefleriniz ulaşılmaz olursa o hedeflere ulaşamamak motivasyonunuzun düşmesine sebep olur.
  • Diyetisyeniniz diyetinizi hazırlamanın haricinde size bu süreçte destekçi olacak, bu gidişatı anlatacak kişidir. Onunla iletişimi koparmayın ve takiplerinize düzenli gelmeye çalışın.
  • Kilo verememe/alamama sebebiniz belki de hormonal bir problemi de işaret ediyor olabilir. Bu açıdan diyetisyeniniz öncelikle sizden kan tahlili isteyecek ve yaptığı vücut analizi ölçümleri ile antropometrik ölçümler sonucunda sizin yaşam tarzınıza uygun diyet programınızı hazırlayacak ve gerekli görülürse kan tahlili sonuçlarına göre dahiliye veya endokrine yönlendirecektir…
  • Nasıl ki kilolar hemen alınmadıysa aynı şekilde kilo verimi için de zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu yolda diyetisyeniniz ve sabrınız sizin en önemli destekçinizdir. Ve herkesin metabolizmasının farklı çalıştığını unutmayın kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın…
  • Siz de su içsem yarıyor diyenlerden misiniz? Çoğu kişi aslında yediğinin farkında bile olamıyor bunun için diyetisyeninize gelmeden üç-dört gün önce  bir diyet defteri tutmaya başlayın ve bu deftere yediklerinizi, içtiklerinizi kaydedin bu defter sizin farkındalık yaşamanızı ve diyet sürecinde otokontrol sağlamanıza yarayacaktır.
  • Siz de diyete başlamak için pazartesiyi bekleyenlerden misiniz? Gün bugün haydi başlayalım…

En Çok Okunan Sağlık Rehberi Yazılarımız

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook | Instagram | YouTube | LinkedIn

9783

Bu içeriğin geliştirilmesinde Medical Park Yayın Kurulu katkı sağlamıştır.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.