Prof. Dr. Ercan Abay

  • Uzmanlık Alanları: Anksiyete Bozuklukları, Depresyon, Cinsel işlev Bozuklukları, Uyku bozuklukları, Yeme bozuklukları ve tedavisi, Alkol bağımlılığı, Madde bağımlılığı, Şizofreni, Psikosomatik Hastalıklar, Bilişsel Davranışçı Terapi, Destekleyici Psikoterapi, Aile Terapileri, Cinsel Terapi

Eğitim ve Uzmanlık
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi
Prof. Dr. Mazhar OSMAN UZMAN Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi - Erişkin Psikiyatrisi - Uzmanlık

Mesleki Eğitimler
Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği'nden Bilişsel Davranışçı terapi eğitimini tamamlamış ve Bilişsel Davranışçı Terapisttir. Ayrıca Avrupa Bilşişsel Davranışçı Terapiler Derneği'nin sertifikalı terapist üyesidir. Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından verilen psikodinamik psikoterapi ağırlıklı DESTEKLEYİCİ PSİKOTERAPİ eğitimini alarak destekleyici psikoterapist olmuştur.

Mesleki Üyelikler
Prof. Dr. Ercan ABAY, Türkiye Psikiyatri Derneği, Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Biyolojik Psikiyatri Derneği, CETAD, American Psychiatric Association ve International Society of Psychiatric Genetics üyesidir. 5 dönem Türkiye Psikiyatri Derneği Edirne Şube Başkanlığı yapmıştır. Türkiye Psikiyatri Derneği kurucu üyesidir ve TPD'nin çeşitli kademelerinde görevlerde bulunmuştur.

Randevuile hemen randevunuzu alın
Randevu saatlerini görmek için lütfen günlere tıklayınız.