satır arası

Medical Park Evde; evde hizmet almayı tercih eden veya evde sağlık ve bakım hizmetlerine ihtiyaç duyanlara yönelik hekimlik hizmetlerini İstanbul ve çevrelerinde Medical Park güvencesiyle verir.

Evde hemşire bakımından tıbbi cihaz ve yatak tedarikine, evde solunum terapisinden hasta bakım personeli sağlamaya kadar geniş bir yelpazede hizmet sunar.

Hastanın durumunu takip eden hekim veya hekimler olması durumunda Medical Park Evde bünyesindeki hizmet veren ekip ihtiyaç sahibinin sağlık durumunu, muayene bulguları, tetkik ve görüntüleme sonuçları takibi yürüten hekim veya hekimlere raporlar. Hastayı takip eden hekimin önerileri ise Medical Park Evde’nin ekipleri tarafından doğru biçimde uygulanır.

Hekim hizmetleri

Medical Park Evde, evde hizmet almayı tercih eden veya evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyanlara yönelik hekimlik hizmetlerini Medical Park güvencesiyle verir.

Bu hizmet kapsamında asıl amaç; evdeki ihtiyaç sahibinin hayat kalitesini artırmak ve tedavi sürecinde kolaylık sağlamaktır. Hekim hizmeti çerçevesinde teşhis ve tedavi süreci ihtiyaç sahibinin kendi evinde en modern teknolojiler ile kendi evinde yürütülür. Bu sayede hastanın konforunu bozabilecek gereksiz hastane yatışlarının, acil servis başvurularının, ambulansla transferlerin önüne geçilmesini sağlar.

Medical Park Evde’nin hekim hizmetleri bir seferlik olabileceği gibi belirli periyotlar ile düzenli olarak da planlanabilir. Düzenli hekim ziyaretleri sayesinde sağlığın ve kronik hastalıkların durumu yakından takip edilerek, koruyucu hekimlik anlayışıyla olası risklerinizin erken tespiti ve gerekli önlemlerin alını sağlanır.

Pratisyen hekim hizmetleri

Pratisyen hekim sizi evinizde ziyaret ederek, teşhis ve tedavinizi sağlar. Muayene sonrasında tıbbi durumunuzu ayrıntılı olarak inceler. Tıbbi ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirler. Akut tıbbi durumunuzun çözümünü bir an önce sağlarken, kronik hastalıklarınız ve sağlığınızın takibi için gereklilikleri sizinle paylaşır. Belirlenen plan dahilinde gün ve gün sizin için yaşam kalitenizi artıracak sağlıklı çözümler üretir.

Uzman hekim hizmetleri

Medical Park’ın farklı alanlarda uzmanlaşmış hekimleri Medical Park Evde’nin uzman hekim hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine evde konsültasyon hizmeti verir. İhtiyaç sahiplerini kendi evlerinde ziyaret eden uzman hekimler alanlarıyla ilgili teşhis ve tedavileri düzenler, ev ortamında yapılabilecek olan tıbbi testleri ve girişimleri uygular. Gerekli durumlarda uzman hekim ziyaretleri düzenli hale getirilip tıbbi durum kontrolü ve takibi yapılabilir.

Radyoloji hekimi hizmetleri

Medical Park bünyesinde uzman radyoloji hekimleri modern taşınabilir cihazlar kullanarak evde radyoloji ve görüntüleme ihtiyaçlarına yönelik hizmet verir. Ayrıca işlem sonrası görüntüleme raporu hızla ihtiyaç sahibine veya hastanın takibini yapan hekime dijital ortamda ulaştırır.

Hemşire hizmetleri

Enjeksiyon ve ilaç uygulamaları, sonda takılması, kan alınması, pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması gibi tüm evde uygulanabilen tüm hemşirelik işlemleri Medical Park’ın çatısı altında görev yapan hemşireler tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Hasta bakım personeli hizmetleri

Medical Park bünyesinde görev yapan sağlık destek personeli Medical Park Evde kapsamında ihtiyaç sahiplerinin evlerinde yaşlı bakımı ve hasta refakat hizmetleri vermektedir.

Deneyimli sağlık destek personeli ihtiyaç sahiplerinin yatak banyosundan ağız bakımına, tırnak bakımından sonda boşaltımına kadar birçok hizmeti sunar.

Rehabilitasyon hizmetleri

Medical Park Evde’nin rehabilitasyon hizmeti kapsamında fizyoterapi ve solunum terapisi hizmetleri sunulmaktadır.

Fizyoterapi: Medical Park’ın alanında uzman fizyoterapistleri; duruma göre farklılaştırılan egzersiz tedavileri ile ihtiyaç sahiplerinin yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Fizyoterapi hizmetleri ortopedik rehabilitasyondan inme rehabilitasyonuna, ağrı yönetiminden omurilik yaralanmalarına kadar birçok alanı kapsar.

Solunum Terapisi: KOAH ve göğüs cerrahisi gibi operasyonları geçirmiş hastaların akciğerlerinde biriken akıntıların atılmasının gerektiği durumlarda Medical Park’ın uzmanları evde solunum terapisi desteği verir.

Tıbbi cihaz tedariki

Medical Park Evde evde hasta bakım ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra tıbbi cihazların ihtiyaç sahiplerine satışı ve kiralanması konusunda da destek olur. Oksijen tüpleri, hasta karyolaları, bebek apne yatakları, beslenme pompaları, tansiyon aletleri gibi hastaların günlük yaşamında ihtiyaç duyduğu tıbbi cihazlar ihtiyaç sahiplerine Medical Park güvencesi altında sunulur.

Destek hizmetleri

Medical Park Evde; ihtiyaç sahiplerinin evinde röntgen, EKG, Ultrason, EEG, Uyku Apne Testi ve birçok laboratuvar hizmetlerini sunarak hasta ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırmaktadır.

Yoğun bakım sonrası hizmetler

Yoğun bakım sonrası evde hasta bakımında ihtiyaçların belirlenmesi ve sürecin yürütülmesi konusunda Medical Park’ın 25 yıla dayanan bilgi birikimi ve tecrübesi Medical Park Evde ile artık hastaların evine taşınıyor. Solunum, doğrudan mideden beslenme ve idrar sondası gibi özellikli ihtiyaçlara sahip olan hastalara Medical Park Evde’nin modern teknik donanıma sahip ekipleri destek olur.

Yeni anne eğitimi

Medical Park Evde’nin yeni doğum yapan annelere yönelik yenidoğan destek hizmeti taburcu sonrasındaki ilk iki haftayı kapsar. Yenidoğan alanında uzmanlaşmış bir hemşire ihtiyaç sahibi annenin evini ziyaret eder; anneye eğitim verir ve bebeğin gerekli bakımını gerçekleştirir.

 • Hem teorik bilgilendirme hem pratik uygulamaları kapsayan eğitimin başlıkları:
 • Meme bakımı ve emzirme
 • Yeni anne beslenmesi
 • Doğum sonrası egzersiz teknikleri
 • Bebeğe yaklaşım
 • Bebek için uygun ev koşulları
 • Ek gıdalara başlama
 • Aile planlaması
 • Bebeklerin bölgesel bakımları
 • Büyüme ve gelişim takibi
 • Yatış teknikleri
 • Masaj teknikleri
 • Büyüme ve gelişim takibi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin evde sağlık hizmetlerinden yararlanmak için 0242 314 34 34 numaralı çağrı merkezini arayarak, İSÜ Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin evde sağlık hizmetlerinden yararlanmak için ise 0212 979 30 30 numaralı çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

satır arası

5298

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.