DETAYLI BİLGİ İÇİN FORMU DOLDURUN!

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ (NÖROŞİRÜRJİ)

Beyin hastalıkları ülkemizde en yaygın görülen sorunların başında geliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) Kliniği’nde hem erişkin hem de pediatrik hasta grubunda görülen hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılıyor.

Hastanelerimizde, beyin tümörleri, beyin kanamaları, inme ve ilgili damarsal hastalıklar ile deformite tümör dahil tüm spinal hastalıklar tedavi edilebiliyor. Mikro cerrahi yöntem ile gerçekleştirilen tanı ve tedavi süreçlerinde alanlarında uzman hekimler, ileri teknoloji ile hastalara hizmet veriyor.

Beyin ve Sinir Cerrahisi ekibimizde; nöroloji, nöroradyoloji, nöroanestezi ve psikiyatri birimlerinden hekimler yer alıyor.

Beyin-damar hastalıklarının tedavisi için, girişimsel nöroradyoloji ve cerrahi (mikroşirürjikal) ekibimiz, hastanın durumuna göre ayrı ayrı veya birlikte tedavi uygulayabiliyor.

Tüm vakalar operasyon sonrası, yoğun bakım ünitesinde beyin cerrahisi ve yoğun bakım ekibinin ortak yaklaşımı ile izleniyor.

Pediatrik hastaların ameliyat öncesi değerlendirilmesi ve ameliyat sonrası takibinde hastanemiz pediatri bölümü aktif rol oynuyor, hastalar yattıkları sürece pediatri uzmanları ile takip ediliyor.

HASTANELERİMİZDEKİ BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ TEDAVİ MERKEZLERİ 


- Gamma Knife Merkezi:
Gamma knife girişimsel olmayan tek ‘cerrahi tedavi’ yöntemidir. Yani kafatası açılmadan da cerrahi tedavi kesinliği sağlıyor. Tedavisinden bir gün sonra hasta normal sosyal ve iş yaşantısına dönebiliyor.

- Beyin Pili Merkezi: Ayakkabısını bağlayamaz, gömleklerini ilikleyemez halde olan Parkinson hastaları beyin pili ameliyatıyla eski sağlıklı günlerine yeniden kavuşuyor. Ameliyatın ilk 5-6 saatlik bölümünde hasta uyanık oluyor.

- Spinal Cerrahi (Omurga ve Omurilik Cerrahisi) Merkezi: Bel fıtığı ve boyun fıtığı ameliyatları, omurilik kanalı daralmaları ve kireçlenmeler, omurga ve omurilik tümörleri, omurga bozukluklar ve skolyoz cerrahi tedavileri yapılıyor.

- Epilepsi Merkezi: Epilepsi tedavisi genellikle ilaçlarla yapılıyor. Bu sayede epilepsi nöbetleri yüzde 70 oranında engellenebiliyor. İlaç tedavisine cevap vermeyen hastalarda cerrahi tedavi uygulanıyor.

BAVİM İnme Merkezi: İAÜ VM Medical Park Florya ve İstinye Üniversite Hastanesi Liv Hospital Bahçeşehir'de hizmet veren Beyin Anjiyografi ve İnme Merkezleri inmenin acil tedavisinde dünyada uygulanabilen tüm tedavi yöntemlerini yüksek hız ve performans ile sunuyor. Konusunda deneyimli özel ekiplerin bir araya gelmesi ile 7gün 24 saat yapılabilen acil inme tedavileri sonuçları ile de yüz güldürüyor.

Hekimlerimiz