Haberler

Kasımpaşaspor’un yeni transferi Özgür Çek, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. 27 yaşındaki başarılı defans oyuncusu kan tahlili, idrar tahlili, eko- efor testlerinden geçti. Ardından kardiyoloji, genel cerrahi, ortopedi ve dahiliye muayenelerinden geçerek sağlık kontrolünü tamamladı.

Devamını Oku

Yaşlanma ister kadın ister erkek, tüm bireylerde fizyolojik değişimleri beraberinde getiriyor. Yaşlanma belirtilerinin başladığı 55 yaş üstü bireylerin vücutlarında gözlemlenen aktif hücre kayıpları metabolizmayı ve dolayısıyla sağlığı etkiliyor. Yaşlılığa geçişin beraberinde getirdiği birçok hastalık ve sağlık sorunu; vücutta aktif görev üstlenen bu hücrelerin kaybıyla tetikleniyor.  Kanser, görme kaybı, kemik erimesi, eklem hastalıkları, kalp yetersizliği yaşlılıkta sık gözlemlenen sağlık sorunlarının başında yer alıyor.

Devamını Oku

Medical Park ile Babaların Mutluluğu Sağlıktan Geçiyor

MEDİCAL PARK KURUMSAL
21970

Hayat boyu desteğini sürdüren, iyiliğimiz için var gücüyle çabalayan tüm babalara Medical Park’tan özel sağlık programı. Erkeklerin günlük yaşamını sağlık ve mutluluk ile sürdürülebilmeleri için sağlık kontrollerini düzenli aralıklarla yaptırmaları gerekiyor. Babalar günü  vesilesiyle hazırlanan Babalar Günü Sağlık Programı’ndan tüm babalar 14 Temmuz 2018 sonuna kadar özel avantajlarla faydalanabilecek.

Devamını Oku

Başarısız Tüp Bebek Denemelerinde 120 Gün Ayarı

Medical Park Trabzon Karadeniz
396

Kısırlık (infertilite) günümüzde görülme sıklığı giderek artan bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Medical Park Karadeniz Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hasan Tahsin Sanisoğlu, kısırlık ve tedavisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Amerikan Üreme Sağlığı Derneği’nin yaptığı bir uyarıya göre, ‘Kısırlıktaki artış eğilimi bugünkü hızıyla devam ederse, 2050 yılında her bebek, yardımcı üreme yöntemleriyle (yumurtama, aşılama ve tüp bebek) doğacaktır’ öngörüsünde bulunuluyor.

Devamını Oku

Çevre kirliliği, stres, yanlış beslenme alışkanlıkları ve genetik riskler gibi gerek dış kaynaklı faktörler gerekse de yapısal nedenler her yaştan bireyin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor ve farklı hastalıklara neden olabiliyor. Özellikle de genç olarak tanımlanan, 15-30 yaş aralığındaki bireylerin hem anlık sağlık durumları hem de yaşlılık dönemini sağlıklı geçirebilmeleri için düzenli sağlık kontrollerini ihmal etmemesi gerektiriyor. Birçok bilimsel çalışma; dengeli beslenme ve egzersizin yanı sıra, belli aralıklarla yapılan sağlık taramalarının hayat kurtardığına işaret ediyor.

Devamını Oku

Medical Park'tan Ramazan'a özel Sağlık Programı

MEDİCAL PARK KURUMSAL
56055

Ramazan ayında başlayan oruç, insan metabolizmasında bir dizi değişikliği beraberinde getiriyor. Beslenme şeklinin ve düzenindeki ani değişim kan değerlerinde farklılık yaratıyor ve bu farklılıklar tüm vücudun işleyişinde değişikliklere neden oluyor. Özellikle Ramazan’ın ilk haftasında vücut bu değişime hızla adapte olurken; metabolizmada yavaşlamalar gözlemleniyor, bazı kan değerlerinde ani yükselmeler ve düşüşlere ortaya çıkabiliyor.

Devamını Oku

Acil sağlık durumları için Medical Park Acil Hat devrede

MEDİCAL PARK KURUMSAL
11422

25 yıldır Türkiye’nin sağlık ihtiyaçları için sürekli gelişerek çalışan; yılda 7 milyondan fazla kişiye sağlık hizmeti veren Medical Park, geniş vaka deneyimi ile acil sağlık ihtiyaçlarınız için de hizmet kapsamını genişletiyor.

Devamını Oku

Medical Park Karadeniz Hastanesi Bilgilendiriyor…

Devamını Oku

Uzm. Dr. Dönmez TRT’nin konuğu oldu

Medical Park Tarsus
527

Medical Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, TRT Çukurova Radyosu’nda canlı olarak yayınlanan Akdeniz’den Toroslar’a” programına konuk oldu. Sunucu Nur Görür’ün ‘güneş lekeleri’ ile ilgili sorularını yanıtlayan Uzm. Dr. Dönmez, baharla birlikte güneş lekelerinin görülme oranının arttığını belirtti. Uzm. Dr. Neslihan Dönmez, şapka, giysi ve kremlerle korunmanın öneminin altını çizdi

Devamını Oku

Medical Park Tarsus Hastanesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Çocuk Gözüyle Sağlık’ başlıklı, ödüllü resim yarışması düzenlemektedir. Yarışma kuralları ve diğer ayrıntılar aşağıdadır.

Devamını Oku