Haberler

Soğuk havalarda kalp sağlığınıza dikkat edin!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
26840

Beyindeki “Hipotalamus” isimli bölge vücudun termostatı olarak görev yapar. Soğuk havada koruyucu mekanizmaları çalıştırır; ciltteki kılcal damarlar büzülür, kaslar hareketlenir. Bu şekilde vücudun ihtiyaç duyduğu ısı korunur. Bu mekanizmanın işlemesi için kalp daha fazla çalışır, atış sayısını arttırır. Kalbin artan bu temposu yaş, fiziksel yapı, mevcut kronik hastalıklar ile birleştiğinde kalpte sorunlar ortaya çıkabilir.

Devamını Oku

Birçok hastalığın arttığı kış mevsimini sağlıklı geçirmenin en etkili yollarından biri soğuk havaların başlamasıyla birlikte sağlık kontrollerini yaptırmak. Aylarca devam edecek soğuk havalar nedeniyle düşecek bağışıklık ve artan hastalıklara karşı gerekli önlemlerin alınması için vücutta gerekli tetkiklerin yapılması ve riskli noktaların belirlenerek buna göre metabolizmanın takviye edilmesi gerekiyor.

Devamını Oku

Öğretmenlerimize kucak dolusu sağlık ve güzellik!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
11302

Öğretmenlik hem bireysel hem de toplumsal yaşama doğrudan katkı sağlayan mesleklerin başında geliyor. Öğretmenlerin herkesin sevgi ve saygısını kazanmış olmasının en temel sebepleri arasında tüm insanlığın bugünü ve geleceğine yaptıkları yadsınamaz katkı kadar, işlerinin doğası gereği pek çok meslek sahibine göre çok daha zor ve yıpratıcı olması da yer alıyor.

Devamını Oku

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medicalpark Florya ve İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi Bahçeşehir, Sağlık Bakanlığı onaylı Obezite Merkezlerimizde Obezite ile mücadele ediyoruz.

Devamını Oku

Hareketsiz yaşam, sağlıksız ve yanlış beslenme, genetik yatkınlık, fazla kilo Tip 2 diyabete zemin hazırlıyor. Toplam diyabetli nüfusun yaklaşık %90’ını oluşturan Tip 2 Diyabet doğru beslenme ve hareketsiz yaşamdan kaçınarak büyük oranda önlenebilir bir hastalıktır. Düzenli kontrol ise diyabet ile mücadelede büyük öneme sahiptir. Diyabet hastalığının nedeni ve düzenli kontrollerin tedavideki rolü ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 14 Kasım tarihi Dünya Diyabet Günü olarak ilan edilmiştir.

Devamını Oku

VM Estetik ile hayatı size yakıştığı gibi yaşayın

MEDİCAL PARK KURUMSAL
38979

Erkekler de artık dış görüşüyle ilgili kaygı duyuyor; iyi bir görünüme sahip olmak için sosyal yaşamda öne çıkmak, daha özgüvenli olmak gibi hedeflerle diyetler uyguluyorlar, düzenli spor yapıyorlar. İyi yaşama dair erkeklerin bu ilgisi medikal estetik ve plastik cerrahi uygulamalarında uzmanlığın önemini artırıyor.

Devamını Oku

Kışa Geçişte Sağlık Kontrollerinizi İhmal Etmeyin!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
2659

Sağlık sorunu olmayan kişilerin hangi aralıklarla sağlık kontrollerini yaptırması gerektiği sanıldığının aksine sadece yaş ve genetik yapı ile ilgili değil; çevresel faktörler de doğrudan ilişkilidir. Bu çevresel faktörlerden en önemlisi mevsim değişikliği, başka bir deyişle havaların soğumasıdır.

Devamını Oku

Meme Sağlığınız İçin Kontrol Bizde

MEDİCAL PARK KURUMSAL
32772

Medical Park Hastaneleri’nin 40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadınlara yönelik hazırladığı meme sağlığı programları Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Ekim ayı sonuna kadar özel avantajlarla sunuluyor.

Devamını Oku

Neden Check-Up Yaptırmalısınız?

MEDİCAL PARK KURUMSAL
1782

Modern Tıp'ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Devamını Oku