Haberler

Hareketsiz yaşam, sağlıksız ve yanlış beslenme, genetik yatkınlık, fazla kilo Tip 2 diyabete zemin hazırlıyor. Toplam diyabetli nüfusun yaklaşık %90’ını oluşturan Tip 2 Diyabet doğru beslenme ve hareketsiz yaşamdan kaçınarak büyük oranda önlenebilir bir hastalıktır. Düzenli kontrol ise diyabet ile mücadelede büyük öneme sahiptir. Diyabet hastalığının nedeni ve düzenli kontrollerin tedavideki rolü ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 14 Kasım tarihi Dünya Diyabet Günü olarak ilan edilmiştir.

Devamını Oku

VM Estetik ile hayatı size yakıştığı gibi yaşayın

MEDİCAL PARK KURUMSAL
40094

Erkekler de artık dış görüşüyle ilgili kaygı duyuyor; iyi bir görünüme sahip olmak için sosyal yaşamda öne çıkmak, daha özgüvenli olmak gibi hedeflerle diyetler uyguluyorlar, düzenli spor yapıyorlar. İyi yaşama dair erkeklerin bu ilgisi medikal estetik ve plastik cerrahi uygulamalarında uzmanlığın önemini artırıyor.

Devamını Oku

Kışa Geçişte Sağlık Kontrollerinizi İhmal Etmeyin!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
5654

Sağlık sorunu olmayan kişilerin hangi aralıklarla sağlık kontrollerini yaptırması gerektiği sanıldığının aksine sadece yaş ve genetik yapı ile ilgili değil; çevresel faktörler de doğrudan ilişkilidir. Bu çevresel faktörlerden en önemlisi mevsim değişikliği, başka bir deyişle havaların soğumasıdır.

Devamını Oku

Meme Sağlığınız İçin Kontrol Bizde

MEDİCAL PARK KURUMSAL
34299

Medical Park Hastaneleri’nin 40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadınlara yönelik hazırladığı meme sağlığı programları Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Ekim ayı sonuna kadar özel avantajlarla sunuluyor.

Devamını Oku

Neden Check-Up Yaptırmalısınız?

MEDİCAL PARK KURUMSAL
2316

Modern Tıp'ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Devamını Oku