Op. Dr.Hasan Çelik

  • İlgi Alanları
  • Bel fıtığı
  • Boyun fıtığı
  • Beyin tümörü
  • Karpal tünel
  • Parkinson
  • Hidrosefali
  • Hipofiz hastalıkları

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji), yetişkinlik ve çocukluk döneminde beyin ve omurilikte görülen çok sayıda hastalığın tanı ve tedavi işlemlerinin yürütüldüğü tıbbi birimdir. Parkinson, epilepsi, beyin ve omurilik tümörleri, beyin ve omurilik fıtıkları, beyin ve sinir sistemine ilişkin travma ve doğumsal sorunlar, beyin kanaması, beyinde damar tıkanıklığı, damar darlığı, anevrizma ve kanama gibi pek çok hastalığın tedavisinde beyin ve sinir cerrahisi klinikleri ile Nöroloji birimleri bir arada çalışır. Bu hastalıkların cerrahi tedavileri nöroşirürji uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) alanında bulunduğu bölgede en donanımlı ve en iyi hekim kadrosuna sahip hastane olan Medical Park Gebze Hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahisine ilişkin her türlü cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Modern tıbbın sunmuş olduğu imkanlardan yararlanılarak mikrocerrahi teknikleri ve bazı diğer teknikler kullanılarak yapılan cerrahi operasyonlarda iyileşme süresi kısaltılırken hasta konforu ve başarı oranı arttırılır. Uygun vakalarda operasyon hastaların birkaç saat içerisinde günlük yaşantılarına dönmesine imkan tanıyan Mikroşirurjikal yöntem ile gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra genel anestezi almaya uygun olmayan hastalar, uyanık kranyotomi adlı teknikle yapılan operasyonlarla tedavi edilir.

Nöroşirürji alanında post-op yoğun bakım ve anesteziyoloji birimleri ile birlikte çalışan Medical Park Gebze Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde teşhisten operasyon planlaması ve operasyon sonrası takibe kadar her aşamada hastalar titiz bir şekilde takip edilir. İleri uzmanlık gerektiren özel cerrahi tekniklerini uygulayabilen hekim kadrosu ile hastane, bu alandaki tüm tedavi yetkinliğine sahip olan bölgenin tek hastanesidir. 7 yıldır bu alanda hizmet veren hekim kadrosu tarafından yapılan cerrahi operasyonlarda kullanılan ameliyathaneler üst düzey teknolojiye sahip tıbbi ekipmanla donatılmıştır. Beyin ve sinir cerrahisi alanına giren her türlü tedavi uygulaması ile cerrahi girişim, hastaya özgü yaklaşım ve özel tekniklerle yapılmaktadır.

Medical Park Gebze Hastanesi bünyesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi biriminde hasta kabul eden Op. Dr. Hasan Çelik, spinal deformite ameliyatları, skolyoz ve omurga tümörleri gibi alanlarda uzmanlık ve tecrübe sahibidir. Bunun yanı sıra bel ve boyun fıtıkları, beyin tümörleri, karpal tünel sendromu, Parkinson, hidrosefali gibi hastalıkların tanı ve tedavi sürecini yürütmekte, bu alanda başarılı cerrahi operasyonlar uygulamaktadır. Aynı zamanda bir skolyoz cerrahı olan Çelik, dejeneratif omurga hastalıkları (lomber disk hernisi, servikal disk hernisi, spinal stenoz) alanında da deneyim sahibidir. 

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tıp lisansını almasının ardından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık eğitimini alarak beyin ve sinir cerrahı olmaya hak kazanan Hasan Çelik, meslek hayatı boyunca uzmanlık alanına giren hastalıklarda çok sayıda cerrahi operasyon gerçekleştirmiş ve bu tedavilerde önemli başarılar elde etmiştir.

Eğitim ve Uzmanlık
Dokuz Eylül Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık