Sağlık Rehberi

Kış aylarını seven hastalık Sinüzitten korunmak mümkün mü?

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Kara özellikle kış aylarında hastalarının en çok kendisini ziyaret etmesine neden olan hastalığı anlatıyor: Sinüzit.

Devamını Oku

Rota Virüsüne dikkat!

Rotavirüs genellikle kış aylarında salgınlara neden olan bir virüstür. Dünya çapında 5 yaş altındaki ishali olan çocuklarda en çok görülen enfeksiyon etkeni olarak bilinmektedir.

Devamını Oku

Erken tanı karaciğerimizi korur

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Gastroenteroloji hekimi Doç. Dr. Yaşar Tuna, karaciğere bağlı rahatsızlıklardan korunmak için erken tanı ve düzenli kontrollerin önemini vurguladı.

Devamını Oku

Migren hakkında bilmeniz gerekenler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından en çok kısıtlılık yapan hastalıklar arasında ele alınan migren hastalığını Medical Park Gebze Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Zehra Duygu EKMEKÇİ DOĞAN anlatıyor.

Devamını Oku

Sağlıkta doğru bilinen yanlışlar

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. L. Derya İnal sağlıkta doğru zannettiğimiz yanlışları sıralıyor.

Devamını Oku

Karda zorlu yürüyüşler Kalp Krizi riskini tetikliyor

Kalp krizi ve kalp hastalıkları şikayetleri kış aylarında artış gösteriyor. Yapılan araştırmalar da özellikle kalp krizlerinin soğuk ve sert rüzgarlı günlerde, sıcak mevsim ve günlere göre daha sık meydana geldiğini ortaya koyuyor.

Devamını Oku

Mevsim geçişlerinde cilt bakımınızı ihmal etmeyin

Cilt bakımı ile ilgili makaleyi Medical Park Sağlık Rehberi'nde bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Organ Nakli nedir? Hangi organ ve dokuların nakli yapılmaktadır?

Organ nakli, tedavisi tıbben mümkün olmayan hastalıklar nedeniyle görev yapamayacak derecede hasar gören organların yerine, canlı ya da beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerden alınan sağlıklı organın nakledilmesine denilmektedir.

Devamını Oku

Organ nakliyle ilgili her şey

Türkiye’de 2017 yılının Kasım ayı başı itibariyle önceki yıllara göre organ nakillerinde %4-5 civarında bir azalma var.

Devamını Oku

AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome) nedir?

AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome) hastalığı hakkında tüm merak ettiklerinize, AIDS hastalığı belirtileri nedenlerine dair pek çok bilgiye Medical Park Sağlık Rehberi'nden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler