Medical Park Hemşirelik Haftasını Etkinliklerle Kutladı

MEDİCAL PARK KURUMSAL
2649

Hemşirelik insan hayatının kutsallığının bilincinde olarak sabır, üstün gayret ve sevgi ile çalışma gerektiren en anlamlı mesleklerden biri. Bu önemli mesleğin topluma katkısını ve sağlık alanındaki hizmetin en önemli bileşenlerinden biri olduğunu gündeme getirmek, ayrıca mesleğin geleceğini ve zorluklarını konuşmak için her mayıs ayında Hemşireler Haftası dünya genelinde kutlanıyor. Modern hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs’ta başlayan bu özel hafta kapsamında Medical Park hastanelerinde de çeşitli kutlama ve hemşirelere yönelik eğitim organizasyonları düzenlendi. 

Bünyesinde Medical Park, Liv Hospital ve VM Medical Park markalarını bulunduran Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu MLP Care ile grubun tecrübesiyle desteklediği İstinye Üniversitesi işbirliği ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Hemşerilerin liderlik Rolü isimli sempozyum gerçekleştirildi. MLP Care Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ve şirketin pek çok üst düzey yöneticisinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlik, grubun farklı hastanelerinde görev yapan hemşireleri bir araya getirdi. 

Medical Park Ankara Hastanesi’nin Hemşirelik Haftası programı hastanenin genel müdürü Prof. Dr. Okhan Akın ve yönetim kadrosunun Anıtkabir ziyareti ile başladı. Ziyaretin akabinde hastanenin konferans salonunda “Hemşirelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Bir Sestir” isimli panel düzenlendi. Etkinlik konuşmacıların sunumlarının ardından sinevizyon gösterisi ve resepsiyon ile son buldu.

Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi’nde düzenlenen Hemşirelik Haftası Sempozyumu’nda ise hemşireliğin geleceğinde mentorluk uygulamasının önemine değinildi. Müzik dinletisi ve video gösterimi ile başlayan etkinlikte BAU Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Eti Aslan ve hastane bünyesine görev yapan uzman hemşireler mentorluğun hemşirelikteki rolünü katılımcılarla paylaştı. Etkinlik hemşireliğe ışık tutan eğlenceli bir tiyatro gösterisi ile son buldu.

Genel Müdür Doç. Dr. Soner’in ev sahipliğinde VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde gerçekleştirilen konferansta inovatif hemşirelik kavramı derinlemesine ele alınarak hemşirelik mesleğinin dönüşümü tartışıldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi’nde düzenlenen sempozyum hemşirelerin, hekimlerin, üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Açılış konuşmaları ile başlayan sempozyumda hemşirelerin duygusal emek davranışı ve hemşirelikte etik konularına değinildi.