Uzm. Dr.Hozan Saatçıoğlu

  • İlgi Alanları
  • Dikkat eksikliği
  • Hiperaktivite
  • Davranış problemleri
  • Gelişim testleri
  • Aile ve çocuk danışmanlığı
  • Aile terapisi
  • Duygudurum bozuklukları
  • Depresyon

Eğitim ve Uzmanlık
2000 - 2007 - İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa Tıp)
2011 - 2016 - Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ABD

Deneyim
2007 - Tokat Niksar Olukalan Sağlık ocağı
2009 - Tokat Niksar Devlet Hastanesi Acil Servis Doktoru
2010 - Mardin Özel Derman Polikliniği  Acil Servis Doktoru
2011 - İstanbul Bayrampaşa Aile Hekimliği
2011 - 2016: Ege Üni. Tıp Fak. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Asistan Hekimlik
2016 - Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzman Hekimlik

Mesleki Üyelikler
İstanbul Tabip Odası
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği

Kurs ve Sertifikalar
Travma ve İlişkili Ruhsal Bozukluklarda EMDR Uygulamaları

1. Yuncu, Z., Zorlu, N., Saatcioglu, H., Basay, B., Basay, O., Zorlu, P. K., ... & Gelal, F. (2015). Abnormal white matter integrity and impairment of cognitive abilities in adolescent inhalant abusers. Neurotoxicology and teratology, 47, 89-95.

2. Yüncü, Z., Saatçioğlu, H., Aydın, C., Özbaran, B., Altıntoprak, E., & Köse, S. Bir şehir efsanesi: Madde kullanmaya başlama yaşı düşüyor mu. Literatür Sempozyum 2014; 1 (4): 43, 50.

3. Dr.Hozan Saatçıoğlu, Dr.Ömer Kardaş, Doç.Dr.Zeki Yüncü, Prof.Dr.Cahide Aydın, Doç.Dr.N.Burcu Özbaran, Yard. Doç.Dr.Sezen Köse Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB 022 Bir Çocuk ve Ergen Bağımlılık Tedavi Merkezine Başvuran Olguların Yıllara Göre Madde Tercihlerinin Değerlendirilmesi (23.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2013).

4. Dr.Duygu Kaçamak, Dr.Tuğba Donuk, Dr.Hozan Saatçıoğlu, Prof.Dr.Serpil Erermiş, Doç.Dr.Tezan Bildik Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB 072 Yapay Bozukluk: Bir Olgu Sunumu (23.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2013).

5. Dr.Selcen S. Güney, Dr.Hozan Saatçıoğlu, Prof.Dr.H. Serpil Erermiş, Yard.Doç.Dr.Sezen Köse, Doç.Dr.N.Burcu Özbaran, Doç.Dr.Tezan Bildik, Prof.Dr.Cahide Aydın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PP-077 Bir Üniversite Hastanesinin Konsültasyon Liyazon Polikliniğinde Altı Ay içinde Değerlendirilen 459 Hastanın Özellikleri (22.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2012).

6. Zehra Çakmak Çelik , Ömer Kardaş , Hozan Saatçıoğlu, Meryem Dalkılıç, Burcu Atar, Emsal Ata, Selcen Güney Uzunköprü, Tuna Ocakoğlu, Senay Çelenay, Fatma Apak, Tezan Bildik, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB-45 Kafa Travmasına Bağlı Gelişen Organik Duygudurum Bozukluğu (24.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2014).

7. Ayşe Nur Aydın, Hozan Saatçıoğlu, Ömer Kardaş, Sezen Köse, N. Burcu Özbaran Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB-79 Capgras Sendromu: Bir Olgu Sunumu (24.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2014).

8. Tuğba Donuk, Hozan Saatçıoğlu, Nagehan Demiral, Talip Çabuk, Tezan Bildik, Serpil Erermiş, Cahide Aydın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB33 - Bipolar Bozukluk ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tanılı Olgularda Nöropsikolojik Özellikler: Monozigot İkiz Olgu Sunumu (25.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2015).

9. Tuğba Donuk, Hozan Saatçıoğlu, Günay Coşkun, Fatma Apak, Tezan Bildik, Cahide Aydın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir PB29 - Gençlik Ruh Sağlığı Birimi Başvurularının Kriz Yaşantısı Olarak Değerlendirilmesinde Çok Boyutlu Yaklaşım (25.Ulusal çocuk ve ergen psikiyatrisi kongresi 2015).


Uzm. Dr. Hozan Saatçıoğlu Videoları