sat─▒r aras─▒

Parlak, ─▒┼č─▒ldayan, sa─čl─▒kl─▒ ve güzel görünümlü bir cilt için, deri ve hücrelerin do─čru ┼čekilde nemlenmesi gerekir. Cildini nemlendirmek ve sa─čl─▒kl─▒ görünmesini sa─člamak için kulak dolma bilgilerle ya da arkada┼č tavsiyesi ile cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak bazen faydadan çok zarar getirir. El ile yap─▒lan, cildin tahri┼č olmas─▒na neden olan siyah nokta s─▒kma i┼člemi de cildin üst tabakas─▒ olarak bilinen epidermise zarar verir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme i┼člemi s─▒ras─▒nda, ciltte var olan ölü deri kal─▒nt─▒lar─▒ da derinlenmesine temizlenmez ve cilt gözeneklerinin t─▒kanmas─▒na, akne ve siyah nokta olu┼čumunun tekrarlanmas─▒na sebep olur. Sa─čl─▒kl─▒ ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin aç─▒k olmas─▒ son derece önemlidir. Bu sayede cilt hem rahatça hava al─▒r hem de ta┼č─▒yabilece─či nem kapasitesi artar. Farkl─▒ cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bak─▒m─▒, cildin tüm bak─▒m bak─▒m ihtiyac─▒n─▒ tek seansta, el de─čmeden yap─▒lmas─▒n─▒ sa─člar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes al─▒p nemlenir.

Hydrafacial nedir?

Bir tür ya┼članma kar┼č─▒t─▒ bak─▒m yöntemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullan─▒lan bir i┼člemdir. Vakum yöntemi ile çal─▒┼čarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermedi─či için hydrafacial tamamen a─čr─▒s─▒z ve ac─▒s─▒zd─▒r. Geli┼čtirilmi┼č vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sa─člayan yöntem; daha sa─čl─▒kl─▒, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler taraf─▒ndan s─▒kl─▒kla tercih edilen bir uygulamad─▒r. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizli─či, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma i┼člemleri uygulanabilir. Cildin en alt katman─▒na kadar temizlik sa─člayan vakumlu vortex ba┼čl─▒─č─▒, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmi┼č ve gözeneklerin kapanmas─▒na neden olan fazla ya─čdan ve siyah noktalardan ar─▒nd─▒r─▒r. Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar, var olan renk farkl─▒l─▒klar─▒ ve lekeler, farkl─▒ cilt tipleri için haz─▒rlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir. Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonlar─▒ cilt alt─▒na uygulanarak, cildin sa─čl─▒kl─▒ görünümüne kavu┼čmas─▒n─▒, genç, canl─▒ ve yumu┼čak görünmesini sa─člar. Tüm i┼člemlerin tek seansta kombine edildi─či hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farkl─▒ bak─▒m i┼člemi kolay, h─▒zl─▒ ve etkili bir ┼čekilde uygulan─▒r

Hydrafacial nas─▒l uygulan─▒r? 

A─čr─▒ ve ac─▒ hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmas─▒n─▒ ve yenilenmesini h─▒zland─▒ran hydrafacial uygulanmas─▒ son derece basittir. ─░lk a┼čamada uygulama yap─▒lacak ki┼činin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumu┼čat─▒l─▒r ve vakum uygulanarak cilt temizlenir. ─░kinci a┼čamada, cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yard─▒m─▒yla cilt beslenir. Radyofrekans özellikli ba┼čl─▒─č─▒ sayesinde uygulanan solüsyon cilde yedirilir. Bu i┼člem s─▒ras─▒nda kullan─▒lan solüsyon, kolajen yap─▒y─▒ harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdi─činden cildin nemlenmesini, onar─▒lmas─▒n─▒ ve yenilenmesini sa─člar. So─čutucu ba┼čl─▒k ile ┼čok etkisi yarat─▒larak solüsyonun cilde hapsolmas─▒ sa─član─▒r. Son a┼čamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyar─▒l─▒r. Bu i┼člem gözeneklerin s─▒k─▒la┼čmas─▒n─▒ ve uzun süre koruma alt─▒nda kalmas─▒n─▒ sa─člar. Her cilt tipine, her ya┼čtan ki┼čiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial sistem, mevsim geçi┼člerinde cildin maruz kald─▒─č─▒ d─▒┼č etkileri en aza indirger ve cildin nem dengesini korur.

Hydrafacial uygulamas─▒ ne i┼če yarar?

Çevresel faktörlerin yan─▒ s─▒ra, güzel görünmek ad─▒na yap─▒lan yanl─▒┼č makyaj, uzun süre güne┼členme ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullan─▒m─▒ gibi hatal─▒ uygulamalar sonucunda cilt gözenekleri kapan─▒r, yeterince hava ve nem alamaz hâle gelir. Tüm bunlara ek olarak, cildin alt katmanlar─▒nda yer alan ölü hücrelerin birikimi sonucunda cilt oldu─čundan daha ya┼čl─▒, yorgun ve k─▒r─▒┼č─▒k görünür. Uygulama sonras─▒nda herhangi bir özel bak─▒m gerektirmeyen hydrafacial sayesinde, tüm bu problemler yar─▒m saat kadar gibi bir süre içinde giderilir. Cildi derinlemesine temizlerken var olan problemlerin giderildi─či, bu s─▒rada vakumlu ba┼čl─▒k ile ölü deri ve hücrelerin aspire edildi─či temizlik i┼člemi sonras─▒nda cildi sa─čl─▒kl─▒ ve etkili ┼čekilde besleyen serumlar cilt alt─▒na pompalan─▒r. Uygulanan temizlik ve bak─▒m i┼čleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemine göre kullan─▒lan farkl─▒ LED tipleri ile istenmeyen görünüm yok edilir. Gerekli görüldü─čünde peeling uygulamas─▒ da yap─▒labilir. Hassas, kurumu┼č ve y─▒pranm─▒┼č cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntem sayesinde dokular zarar görmez. Cildi tahri┼č etmeden ve iz b─▒rakmadan, konforlu bir ┼čekilde güzel ve canl─▒ görünen bir cilt sunar. Cilt k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ ve lekeleri, geni┼člemi┼č gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ ve ya─čl─▒ cilde has problemler hydrafacial uygulamas─▒ ile yok edilir. Tek bir seansta, 30 dakikadan k─▒sa bir sürede, her ya┼čtan ki┼čiye ve cilt tipine a┼ča─č─▒daki i┼člemler uygulanabilir.

Özetlemek gerekirse hydrafacial uygulamas─▒ ile:

 • Vakumlu vortex sistemi ile derinlemesine cilt temizli─či yap─▒l─▒r.
 • Solüsyon ve vakum ile yap─▒lan peeling i┼člemi, akne, siyah nokta, leke gibi istenmeyen görünümü, cilde zarar vermeden yok eder.
 • Akne, ya┼članmaya ve yorgunlu─ča ba─čl─▒ k─▒r─▒┼č─▒kl─▒k ve di─čer lekeler için özel serumlar uygulan─▒r. A┼č─▒r─▒ ya─članan T bölgesi için dengeleyici serum uygulan─▒r. ─░nce k─▒r─▒┼č─▒kl─▒k, siyah nokta ve büyümü┼č gözenekler için farkl─▒ serum tipleri uygulan─▒r.
 • Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilt h─▒zla nemlendirir ve nem dengesini korumas─▒ sa─član─▒r.
 • LED teknolojisi cildi s─▒k─▒la┼čt─▒r─▒r, bakterileri yok eder.

Hydrafacial uygulamas─▒n─▒n avantajlar─▒ nelerdir?

 • Her ya┼čtan ki┼čiye ve her cilt tipine uygulanabilir.
 • Ac─▒, a─čr─▒ ve s─▒z─▒ hissettirmedi─činden son derece konforlu bir i┼člemdir.
 • Cildi tahri┼č etmez. K─▒zar─▒kl─▒k, ┼či┼člik, ödem olu┼čturmaz.
 • Derinlemesine temizlik ve bak─▒m sa─člad─▒─č─▒ndan, uzun süre etkilidir.
 • Uygulama sonras─▒nda cilt, pamuk gibi yumu┼čak, pürüzsüz ve parlak olur.
 • Cildin nefes almas─▒n─▒ sa─člayarak sa─čl─▒kl─▒ bir görünümü beraberinde getirir.
 • Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar.
 • Geni┼člemi┼č gözeneklerin daralmas─▒n─▒, akne, siyah nokta ve lekelerin h─▒zla temizlenmesini sa─člar.
 • ─░nce çizgi ve k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒n giderilmesinde etkilidir.
 • Cildin nem dengesini korur, a┼č─▒r─▒ ya─članmalar─▒n önüne geçer.
 • Cilt elastikiyetini art─▒r─▒r.
 • Yakla┼č─▒k 30 dakika içinde tüm i┼člemler tamamlanm─▒┼č olur.
 • Her mevsim uygulanabilir.
 • Uygulama sonras─▒nda ki┼či, hemen normal hayat─▒na dönebilir.

Hydrafacial kaç seans uygulanmal─▒?

Cildin tüm tabakalar─▒n─▒n temizlenmesi, beslenmesi ve nemlenmesi ile cilt yenilenir. Böylece i┼člemin uyguland─▒─č─▒ ki┼či, pamuksu yumu┼čakl─▒kta, ─▒┼č─▒ldayan, sa─čl─▒kl─▒ ve gençle┼čmi┼č cilde sahip olur. En hassas cilt tipinden, çok ya─čl─▒ cilt tipine, y─▒l─▒n her günü güvenle uygulanabilir. Her ya┼čtan kad─▒n ve erkeklere güvenle uygulanan hydrafacial i┼člemi, ilk seansta gözle görülür bir fark yarat─▒r. Tedavi amaçl─▒ uygulamalarda, birer haftal─▒k aral─▒klarla 4 ile 6 seansl─▒k bir kür uygulan─▒r. Kozmetik amaçl─▒ uygulamalarda ise ideal görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanmas─▒ önerilir. Böylece cildiniz y─▒l─▒n her günü temiz, bak─▒ml─▒, sa─čl─▒kl─▒ ve canl─▒ görünür. Uygulama yap─▒ld─▒ktan sonra, herhangi bir koruyucu bak─▒m gerektirmeyen hydrafacial i┼člemi sonras─▒nda tek dikkat edilmesi gereken nokta, i┼člemin yap─▒ld─▒─č─▒ gün yüzün y─▒kanmamas─▒d─▒r. Ancak ki┼či dilerse makyaj dahi yapabilir.

Sa─čl─▒kl─▒ bir cilt için siz de doktorunuza dan─▒┼čarak hydrafacial uygulamas─▒ndan yararlanabilirsiniz. 

En ├çok Okunan Sa─čl─▒k Rehberi Yaz─▒lar─▒m─▒z

Sosyal Medya Hesaplar─▒m─▒z:
Facebook | Instagram | YouTube | LinkedIn

Prof. Dr.
Canan G├Ârpelio─člu
Dermatoloji (Cildiye)
VM Medical Park Ankara (Ke├ži├Âren)
358215

Bu i├žeri─čin geli┼čtirilmesinde Medical Park Yay─▒n Kurulu katk─▒ sa─člam─▒┼čt─▒r.
Sayfa i├žeri─či sadece bilgilendirme ama├žl─▒d─▒r. Sayfa i├žeri─činde tedavi edici sa─čl─▒k hizmetine y├Ânelik bilgiler i├žeren ├Âgelere yer verilmemi┼čtir. Tan─▒ ve tedavi i├žin mutlaka hekiminize ba┼čvurunuz.