satır arası

karin-kasi-fiyatları

Karın bölgesindeki yağlanma, vücudu ideal estetik görünümden uzaklaştırır. Kadınlar ve erkekler, sıkı diyet ve egzersizler ile karın bölgelerindeki yağlardan kurtulmaya çalışır. Böylelikle karın kaslarını ortaya çıkararak daha çekici, estetik bir vücuda sahip olabilirler. Ancak egzersiz ve beslenme alışkanlıkları ile karın kaslarını ortaya çıkarmak oldukça zahmetlidir. Hatta bazı kişiler ne kadar uğraşsalar da genetik yatkınlıkları nedeniyle istedikleri karın kası görünümüne sahip olamazlar. Six pack terimi, erkeklerdeki karın kasını ifade etmek için kullanılır. Two pack ise kadınların karın kasına verilen isimdir. Kısa sürede istedikleri vücuda kavuşmak isteyen kişiler karın kası ameliyatlarına başvururlar. Karın kası estetiği, six pack ameliyatı ve two pack ameliyatı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Karın Kası Ameliyatı Nedir?

Karın kası ameliyatı, hem erkekler hem kadınlar tarafından yaptırılabilen bir estetik tedavi yöntemidir. Karın kasları, göbek deliği ile göğüs bölgesi arasında yer alır. Erkeklerde karın kasları baklava şekline benzer ve altı tanedir. Bu nedenle six pack veya baklava kası olarak da bilinir. Kadınlarda ise karın bölgesinde orta çizginin her iki tarafında birer tane bulunur. Bu nedenle two pack olarak da isimlendirilir. Erkeklerde six pack ameliyatı ve kadınlarda two pack ameliyatı sıklıkla tercih edilen estetik yöntemler arasındadır. Ciltte kesi ve yara oluşturmadan yapılan estetik ameliyatlar olduğu için, karın kası ameliyatlarından sonra vücutta iz kalmaz.

Six Pack Operasyonuyla Doğal Görünüm Mümkün müdür?

Karın kası estetiği sonucunda hastalar baklava karın kası görünümüne sahip olur. Uzun uğraşlar sonucu karın kası elde etmekle uğraşılmaz. Kısa sürede doğal görünümlü kaslara sahip olmak mümkündür. Ağrısız bir işlemdir. Uzman estetisyen doktorlar tarafından uygulanır. Temelde yağ alımı (liposuction) ve yağ eklenmesi işlemlerini içerir. Kişiden alınan yağ, daha sonra gerekli bölgelere ilave edilerek baklava karın kası görünümü elde edilir. Bazı durumlarda karın kası estetiğine ek olarak karın germe ve deri toparlama ameliyatları da uygulanır.

  • Six Pack Ameliyatı: Erkeklerde uygulanan karın kası ameliyatı yöntemine six pack ameliyatı denir. Çünkü erkeklerde altı adet baklava dilimi şekline karın kası bulunur. Kasların şekline uygun olarak liposuction ve yağ ekleme işlemi yapılır. Altı adet kasın arasındaki çizgilerin üstünde bulunan yağlar liposuction yöntemiyle alınır. Daha sonra bu yağlar uygun yöntemlerle kasların bombe yaptığı bölgelere enjekte edilir. Böylece kaslar belirgin hale getirilmiş olur.
  • Two Pack Ameliyatı: Kadınlarda uygulanan karın kası estetiğine two pack ameliyatı adı verilir. Bunun nedeni, kadınların iki adet belirgin karın kasına sahip olmasıdır. Göbek deliği hizasında yukarıdan aşağıya bir çizgi çizildiğinde çizginin her iki yanında bir adet uzunlamasına kas bulunur. Bu kasların bitiş çizgilerini belirgin hale getirmek için liposuction yöntemiyle bu bölgelerden yağ alınır. Daha sonra alınan yağ, kasların çıkıntı yapması gereken bölgelere enjekte edilir.

Kimler Karın Kası Ameliyatı Yaptırabilir?

Karın kası ameliyatı, kadın ve erkeklere uygulanabilir. Vücut gelişimini tamamlamış, 18 yaşından büyük kişilere karın kası estetiği yapılması uygundur. Sıkı egzersiz ve diyetlerle istediği karın kası yapısına sahip olamayan kişiler bu ameliyata başvurur. Ayrıca düzgün karın kaslarına kavuşmak için uzun süre uğraşmak istemeyen kişiler tarafından da başvurulan bir yöntemdir. Kronik sistemik hastalığı olan kişiler, muayene sonrasında doktor onayı ile karın kası ameliyatı yaptırabilir.

Kadınlarda Karın Kası Ameliyatı (Two Pack) Avantajları Nelerdir?

Erkekler gibi kadınlarda da karın bölgesinin görünümü fit bir vücuda sahip olmada büyük önem taşır. Diyet ve yoğun sporla karın bölgesindeki yağlardan kurtulmaya çalışan kadınlar, karın kaslarının hayalini kurar. Ancak, genetik etkenler, hamilelik sonrası karın bölgesinde sarkma gibi olumsuz durumlar nedeniyle çekici karın kaslarına sahip olmak kolay değildir. Etkili bir yöntem olan karın kası estetiği kadınlar tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Kadınlara uygulanan karın kası ameliyatı, two pack ameliyatıdır. Hekim muayenesi sonucu hastanın two pack ameliyatı yaptırmaya uygun olup olmadığına karar verilir. Düzenli bir spora vakit ayırmak zorlayıcıyken sportif bir vücuda sahip olmayı istemek mümkündür. Kadınlarda Two Pack uygulamalarından sportif bir görünüm isteyen kişiler de fazlasıyla yararlanmaktadır.

Karın Kası Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın kası estetiği, fit ve çekici bir vücuda sahip olmak isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilir. Bu ameliyata başvurmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir estetik doktoruna muayene olur. Muayene sırasında hastanın genel durumu değerlendirilir, sistemik hastalıkları ve kullandığı ilaçlar öğrenilir. Ameliyat olmaya engel durumu olmayan hastalar ile birlikte tedavi planı yapılır. Hastanın isteği doğrultusunda kasların ne kadar belirgin olacağına karar verilir. Hasta erkek ise six pack, kadın ise two pack ameliyatı yapılır.

Karın kası ameliyatı, sedasyon ile ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat öncesinde doktorun önerilerine uymak gerekir. Operasyona başlamadan önce karın bölgesinde kasların çizgileri belirlenir ve kalem yardımıyla çizilir. Hastanın da onayı alındıktan sonra ameliyata başlanır. Karın kasının çökük olması gerektiği yerlerden liposuction yöntemi ile fazla yağlar çekilerek alınır. Yağ alma işleminden sonra, alınan yağlar bir araya getirilir. Sonrasında karın kaslarının bombe yapması istenen bölgelerine bu yağlar enjekte edilir. Eğer alınan yağlar yeterli değilse vücut dokusuyla uyumlu olan implant veya protez yağlardan faydalanılabilir. Six pack ameliyatı ile two pack ameliyatı arasında temelde uygulanan işlemler açısından farklılık yoktur. Karın bölgesindeki deride sarkma varsa deri toparlama ve karın germe ameliyatlarından destek alınabilir.

Six Pack ve Two Pack Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında iyileşme süresi görece hızlıdır. İşlemden sonra karın bölgesine bandaj sarılır. Bu bandaj doktorun uygun gördüğü süre boyunca çıkarılmaz. Birkaç hafta içerisinde istenen fit vücut görünümü oluşmaya başlar. Ancak karın estetiği ameliyatı sonrasında kilo vermek veya kilo almak sakıncalıdır. Beslenme düzenine ve egzersiz yapmaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde ameliyat sonucu elde edilen kas görünümü bozulabilir. Ayrıca operasyondan sonra ameliyat bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Bu geçici bir durumdur. Enfeksiyon gelişmemesi için de doktorun önerilerine uymak gerekir.

Karın Kası Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Vücut ve kas gelişimi tamamlanmış olan kadın ve erkekler karın kası ameliyatı yaptırabilir. Gelişimin tamamlandığı yaş olan on sekiz yaş sınır olarak kabul edilebilir. Sıklıkla vücutta yağ birikiminin başladığı yaş olan 30 yaşından büyük hastaların six pack ameliyatı ve two pack ameliyatı için başvurması beklenebilir.

Karın Kası Estetiği Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Karın kası estetiği, ameliyattan sonra birkaç hafta içerisinde etkisini gösterir. Hastaya uygulanan liposuction miktarına, hastanın genel durumuna ve iyileşme hızına bağlı olarak bu süre değişebilir. Ancak, karın kaslarının ortaya çıkma süresi uzun değildir. Spor ve diyetle ulaşılan süreye göre oldukça kısadır.

Karın Kası Ameliyatları Fiyatları 2024

Karın kası ameliyatları, atletik bir vücuda sahip olmayı isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilir. Karın kası ameliyatları 2024 fiyatları bakımından değişkenlik gösterebilir. Karın kası estetiğini yapacak olan hekimin deneyimine, liposuction miktarına, kullanılacak malzemenin kalitesine, uygulanacak yönteme göre farklı 2024 yılı fiyatları belirlenebilir. Karın kası estetiği basit ameliyatlar olarak düşünülmemeli, ameliyat sırasında gelişebilecek komplikasyonlar açısından başka branşların bir arada bulunduğu merkezler tercih edilmelidir. Deneyimli hekim kadrosuyla hizmet veren hastanelerimizin Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi kliniklerine başvurarak karın kası ameliyatları konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

32449

Bu içeriğin geliştirilmesinde Medical Park Yayın Kurulu katkı sağlamıştır.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.