sat─▒r aras─▒

Lazer epilasyon di─čer epilasyon çe┼čitlerinden farkl─▒ olarak kal─▒c─▒ ve sa─čl─▒kl─▒ oldu─ču için tercih sebebidir. Kad─▒n ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kal─▒c─▒ olarak yok edilmesini sa─člayan lazer epilasyon, klasik yöntemlere k─▒yasla ac─▒s─▒zd─▒r. Do─čru cihazlarla ve uzmanlar taraf─▒ndan yap─▒ld─▒─č─▒nda son derece etkili ve zarars─▒zd─▒r. Uzmanlar taraf─▒ndan uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, k─▒l yap─▒s─▒ incelenerek ne tür bir cihaz kullan─▒laca─č─▒ seçilir ve ki┼čiye yakla┼č─▒k olarak tüylerden kaç seansta kurtulaca─č─▒n─▒n bilgisi verilir. Lazer epilasyonda temel amaç, tüyü de─čil, k─▒l kökünü yok etmektir. Lazer ─▒┼č─▒nlar─▒n─▒n k─▒l köküne uygulanmas─▒yla tüyün geli┼čimini sa─člayan kök hücrenin fonksiyonu kas─▒tl─▒ olarak bozulur. Böylece tüyün tekrar cilt yüzeyinde belirmesi engellenir.

Lazer epilasyon nedir?

I┼č─▒nlar─▒n uyar─▒lmas─▒yla elde edilen ─▒┼č─▒k demeti olan lazer, t─▒bbi ve estetik gibi pek çok alanda kullan─▒l─▒r. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüylenmenin giderilmesi için kullan─▒lan lazer epilasyon yakla┼č─▒k 25 senedir uygulanan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca tüylere dokunulmam─▒┼č olmas─▒ gerekir. Böylece hem tüylerin miktar─▒ ve sertli─či rahatça gözlenebilir hem de lazerden al─▒nacak verimlili─čin artmas─▒ hedeflenir. Planlama yap─▒ld─▒ktan sonra uygulama yap─▒lacak bölge temizlenir. K─▒l tipi ve yo─čunlu─ču, cilt tipi ve rengi gibi parametreler uzmanlar taraf─▒ndan incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölgeye seri at─▒┼člar yap─▒larak i┼člem ba┼člar. ─░┼člemin tamamlanmas─▒ cilt ve tüy tipine, rengine, alan─▒n geni┼čli─čine göre de─či┼čiklik gösterir. Belirli periyotlarla i┼člemin tekrarlanmas─▒ gerekir. Lazer epilasyonun amac─▒ k─▒l kökünün yok edilmesidir. Bu noktada lazer ─▒┼č─▒─č─▒n─▒n olu┼čturdu─ču ani ─▒s─▒, koyu renkli tüyler üzerinde daha etkilidir.

Lazer epilasyon nas─▒l çal─▒┼č─▒r?

Lazer epilasyon cihaz─▒n─▒n ba┼čl─▒─č─▒ taraf─▒ndan cilde at─▒lan ─▒┼č─▒nlar ile cilt yüzeyi taran─▒r. Ki┼činin cildine ula┼čan ─▒┼č─▒nlar melanin adl─▒ tüye rengini veren madde taraf─▒ndan tutulur. Böylece lazer taraf─▒ndan iletilen enerji, tüy yüzeyinde ─▒s─▒ enerjisine dönü┼čür. Tüyden, tüy köküne iletilen ─▒s─▒, çok k─▒sa süre içinde k─▒l kökünün tahrip olmas─▒n─▒ sa─člar. K─▒l kökünde yer alan kök hücrelerin bu ┼čekilde deforme edilmesiyle birlikte ki┼či, ilgili bölgede yer alan tüylerden sonsuza dek kurtulmu┼č olur.

Lazer epilasyon çe┼čitleri nelerdir?

Lazer epilasyonun kullan─▒mda olan dört farkl─▒ türü bulunur. Dalga boyu farkl─▒ olan bu lazer epilasyon cihazlar─▒n─▒n etkinli─či, ki┼činin cilt, k─▒l tipine ve rengine göre de─či┼čiklik gösterir. Cihaz─▒n dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesini belirler. Dalga boyu k─▒sald─▒kça k─▒l kökü taraf─▒ndan tutulmas─▒ artar. Yüksek dalga boyunda hissedilen ac─▒ fazlad─▒r ancak cihazlar aras─▒nda bulunan farkl─▒l─▒klar ve ayarlar ile bunlar de─či┼čkenlik gösterebilir. Genel olarak uygulanan lazer epilasyon çe┼čitleri ba┼čl─▒klar hâlinde ┼čöyle s─▒ralanabilir:

 • Ruby Lazer: 694 nm dalga boylu bu lazer tipi çok k─▒sa tüyler üzerinde etkilidir. Aç─▒k renkli cilt tiplerinde daha etkili olan Ruby Lazer dudak üstü gibi bölgelerde etkilidir.
 • Alexandrite Lazer: Yak─▒nda bulunan dokulara zarar vermeden uygulanabilen 755 nm dalga boylu Alexandrite Lazer, büyük ba┼čl─▒─ča sahip oldu─ču için h─▒zla geni┼č bölgelere etki ederek seans süresini k─▒salt─▒r. Çok koyu olmayan ten ve koyu renk k─▒llarda etkilidir. Yüksek so─čutucu sistemi ile ac─▒ hissedilmez. ─░┼člemin ard─▒ndan istenmeyen tüyler vücuttan uzakla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č olur. Vücut tüylerine rengini veren melanin, Alexandrite Lazer taraf─▒ndan iyi tutulur. Bu yüzden aç─▒k ten rengine sahip ki┼čilerde daha etkilidir.
 • Diode Lazer: 800 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cilde çok yak─▒n mesafeden at─▒┼člar yapt─▒─č─▒ndan so─čutucu jel ile birlikte kullan─▒l─▒r. Tüm cilt tiplerinde uygulanan lazer, bat─▒k k─▒l köklerine de etki gösterir. Manuel ayarlama imkan─▒ oldu─čundan koyu renkli cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanabilir.
 • Nd: Yag Lazer: Koyu ve aç─▒k tenlilerde etkili olan bu lazer tipi di─čerlerine nazaran ac─▒y─▒ daha fazla hissettirir. 1064 nm dalga boyu ile bilinen Nd: Yag Lazer, aç─▒k renkli ve ince k─▒llarda etkilidir. Geni┼č çapl─▒ ucu ve uzun at─▒m süresi sayesinde etkilidir.

Lazer epilasyon hangi vücut bölgelerine yap─▒labilir?

Lazer epilasyon, do─čru cihaz kullan─▒larak tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Lazer epilasyonun s─▒kl─▒kla uyguland─▒─č─▒ vücut bölgeleri ┼ču ┼čekilde s─▒ralanabilir:

 • Koltuk Alt─▒ Bölgesi Lazer Epilasyonu: Hem estetik hem de hijyen kayg─▒lar─▒yla s─▒kl─▒kla ba┼čvurulan koltuk alt─▒ lazer epilasyonu, özellikle kad─▒nlar taraf─▒ndan s─▒kl─▒kla tercih edilir. Koltuk alt─▒ bölgesindeki tüylerin nispeten kal─▒n olmas─▒ nedeniyle epilasyon, ço─čunlukla 4 ila 6 seans aral─▒─č─▒nda son bulur. Lazer epilasyon sonras─▒nda bat─▒k gibi istenmeyen durumlar olu┼čmaz. Lazer epilasyon s─▒ras─▒nda tüyleri etkileyen lazer ─▒┼č─▒n─▒, cildin alt─▒ndaki dokulara zarar vermedi─činden gövenle uygulanabilir.
 • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu: Bikini bölgesinin d─▒┼č─▒nda kalan tüylerin lazer epilasyon ile yok edilmesi olarak tan─▒mlanabilen bu epilasyon türünde ba┼čar─▒ oran─▒ son derece yüksektir. Ço─čunlukla 6 seans─▒n ard─▒ndan ki┼či ilgili bölgedeki tüylerinden kurtulmu┼č olur.
 • Genital Bölge Lazer Epilasyonu: Genital bölgede kal─▒c─▒ epilasyon tercih edenler taraf─▒ndan ba┼čvurulan genital bölge lazer epilasyonu, bu bölgedeki tüylerin kal─▒n ve koyu renkli olmas─▒na ba─čl─▒ olarak yakla┼č─▒k 4 ila 6 seans sürer. Pubik tüylerinde son derece etkili olan lazer epilasyonun labium bölgesinde etkinli─či, pubik bölgeye k─▒yasla daha dü┼čüktür. Genital bölge lazer epilasyonunda kullan─▒lan lazer ─▒┼č─▒n─▒, cilt alt─▒nda yer alan doku ve organlara zarar vermez.
 • Bacak Bölgesi Lazer Epilasyonu: Ço─čunlukla genetik etkenlerin yol oynad─▒─č─▒ bacak bölgesindeki tüylenme, alt bacak ba┼čta olmak üzere üst bacakta da görülebilir. Alan─▒n geni┼č olmas─▒na ba─čl─▒ olarak nispeten daha uzun süren bacak bölgesi lazer epilasyonu ile k─▒smi ya da tüm bacak tüyleri yok edilebilir. Bacak bölgesi lazer epilasyon uygulamas─▒ genellikle 6 seans sürer.
 • Kol Bölgesi Lazer Epilasyonu: Hem kad─▒nlar hem de erkekler taraf─▒ndan tercih edilen kol bölgesi lazer epilasyonu, kol bölgesinde yer alan tüylerin farkl─▒ yap─▒da olmas─▒na ba─čl─▒ olarak yakla┼č─▒k 10 seans kadar sürebilir. Kollar─▒n ço─čunlukla aç─▒kta kald─▒─č─▒ yaz aylar─▒nda uygulanmas─▒ önerilmez.
 • Gö─čüs Bölgesi Lazer Epilasyonu: Ço─čunlukla erkekler taraf─▒ndan tercih edilen bu epilasyon türü ile, gö─čüs bölgesindeki tüylerin tümünün al─▒nmas─▒ ya da tüylerin seyreltilmesi mümkündür. Bu bölgede diode ya da Alexandrite Lazer türleri kullan─▒labilir.
 • S─▒rt Bölgesi Lazer Epilasyonu: S─▒rt bölgesinde bulunan tüyler zaman zaman k─▒l dönmesine yol açabilir. Hem estetik hem de sa─čl─▒k kayg─▒lar─▒yla yapt─▒r─▒lan s─▒rt bölgesi lazer epilasyonu, erkekler taraf─▒ndan s─▒kl─▒kla tercih edilir. Kal─▒n ve derin yerle┼čimli olan s─▒rt tüylerinde melanin miktar─▒ fazlad─▒r. Böylece lazer epilasyonun bölgedeki etkinli─či de fazlad─▒r. S─▒rt bölgesinde diode lazerlerin kullan─▒m─▒ yayg─▒nd─▒r.
 • Ense Bölgesi Lazer Epilasyonu: Saç köklerinden s─▒rta do─čru olan tüylenme özellikle erkekler taraf─▒ndan estetik ve hijyen kayg─▒lar─▒ndan dolay─▒ istenmez. Ense bölgesindeki tüylerin ince olmas─▒ nedeniyle bu bölgenin tüylerden tamamen temizlenmesi 10 seans kadar sürebilir. Bu bölgede kad─▒nlarda da tüylenme gözlenebilir. Bu bölgede var olan tüylerin çok ince olmas─▒ durumunda lazer epilasyon etkili olmayabilir.
 • Boyun Bölgesi Lazer Epilasyonu: Erkeklerde t─▒ra┼č bölgesi olarak kabul edilen boyun bölgesinde k─▒l dönmesi ve sivilcelenme yayg─▒n görülür. Geleneksel yöntemlerle yap─▒lan t─▒ra┼č s─▒ras─▒nda cildin tahri┼č olmas─▒ ve zaman zaman kesilmesi söz konusu olabilir. Lazer epilasyon ile bölgedeki tüylerin miktar─▒n─▒n azalt─▒lmas─▒ ya da tamamen yok edilmesi mümkündür.
 • Yüz Bölgesi Lazer Epilasyonu: Yüz bölgesinde tüylenme genetik geçi┼čli olabilece─či gibi hormonal bozukluktan da kaynaklanabilir. Bu yüzden yüz bölgesinde tüylenme olan kad─▒nlarda öncelikle hormon düzeyine bak─▒lmas─▒ ve e─čer varsa mevcut hastal─▒─č─▒n tedavi edilmesi gerekir. Yüzdeki tüylenme genetik ise bu bölgenin epilasyonunda diode lazer kullan─▒larak bölge tüyleri yok edilebilir.
 • B─▒y─▒k Bölgesi Lazer Epilasyonu: Bu bölgede yer alan ince tüyler dahi zaman zaman ki┼činin rahats─▒z hissetmesine yol açabilir. Bölge tüylerinin ince ve aç─▒k renkli olmas─▒, b─▒y─▒k bölgesi lazer epilasyon süresinin uzamas─▒na yol açabilir. Bu bölgenin epilasyonu yakla┼č─▒k olarak 10 seans sürer.
 • Çene Bölgesi Lazer Epilasyonu: Yüz bölgesindeki tüyler gibi çene bölgesinde yer alan tüylenme de hormonal nedenli olabilir. Bu yüzden öncelikle ki┼činin sa─čl─▒k kontrollerini yapt─▒rmas─▒ önerilir. Çene bölgesinde yayg─▒n tüylenmenin oldu─ču durumlarda uygulama, 10 seansa kadar ç─▒kabilir.

Lazer epilasyon seans süresi ve aral─▒klar─▒ nas─▒ld─▒r?

Lazer epilasyonun uygulanmas─▒ s─▒ras─▒nda bölgede bulunan k─▒llar farkl─▒ uzunluklarda oldu─čundan lazerin etkinli─či de farkl─▒d─▒r. Tek uygulamada bölgedeki tüm k─▒llar─▒ bir seansta yok etmek bu sebepten mümkün de─čildir. Vücut yap─▒s─▒, hormonal denge ve cilt tipi farkl─▒l─▒klar─▒ da uygulama süreleri üzerinde etkilidir. Seans süreleri de uygulama yap─▒lacak bölgenin geni┼čli─čine göre de─či┼čiklik gösterir. Dudak üstüne yap─▒lan lazer epilasyon saniyeler sürerken, tüm yüz için yakla┼č─▒k 10 dakika gereklidir. Ya da iki bacak için yakla┼č─▒k 1 buçuk saat gerekliyken, koltuk alt─▒ ve bikini bölgesi 15 dakikada, erkek s─▒rt─▒ ise yakla┼č─▒k 40 dakikada tamamlanabilir. Uygulama aral─▒klar─▒ da yine ayn─▒ faktörlerden dolay─▒ de─či┼čiklik gösterir. Ancak seans aral─▒klar─▒ genellikle 1 buçuk ay civar─▒ndad─▒r.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Hem erkeklerde hem de kad─▒nlarda etkili olan lazer epilasyon, estetik kayg─▒ya yol açan istenmeyen vücut tüylerinin lazer cihaz─▒ ile yok edilmesidir. Lazer epilasyonun etkinli─či ki┼činin fiziki ve hormonal yap─▒s─▒na, cilt ve k─▒l rengine, uygulama yap─▒lacak bölgede bulunan k─▒llar─▒n sertli─čine göre de─či┼čkendir. Koltuk alt─▒, baca─č─▒n alt k─▒sm─▒, bikini bölgesi gibi alanlar 4 ile 8 seans, yüz, kol ve s─▒rt gibi bölgeler 6 ile 12 seans sürebilir. Farkl─▒ bir deyi┼čle vücut tüylerine rengini veren melanin adl─▒ madde, lazer ─▒┼č─▒nlar─▒n─▒n daha iyi emilmesini sa─člar. Dolay─▒s─▒yla koyu renkli vücut tüyleri, lazer epilasyonun olu┼čturdu─ču ani ─▒s─▒ya daha fazla maruz kal─▒r. Lazer ─▒┼č─▒n─▒n tutulumunun kolay olmas─▒, bu türdeki tüy foliküllerinin daha çabuk yok edilmesine olanak sa─člar. Aç─▒k renkli vücut tüylerinin lazer epilasyon ile yok edilmesi, koyu renklilere k─▒yasla daha zor olmas─▒n─▒n sebebi de budur.

Lazer epilasyonun ba┼čar─▒s─▒n─▒ etkileyen faktörler nelerdir?

Ba┼čar─▒l─▒ bir lazer epilasyon uygulamas─▒ için cihaz seçimi son derece önemlidir. Ki┼činin ten ve tüy tipine göre yap─▒lan seçimin ard─▒ndan lazer epilasyonu uygulanmas─▒ gelir. Bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip ki┼čiler taraf─▒ndan uygulanmas─▒ önerilen lazer epilasyon uygulamas─▒nda, ba┼čar─▒y─▒ etkileyen di─čer faktörler cilt ve tüy rengidir. Lazer epilasyonun ba┼čar─▒s─▒, ki┼činin ten rengi ile direkt alakal─▒d─▒r. Aç─▒k ten rengine sahip ki┼čilerde doz art─▒┼č─▒ kolayl─▒kla yap─▒labilir. Tüy rengi ve tüyün kal─▒nl─▒─č─▒, lazer epilasyonun etkinli─činin ki┼čiden ki┼čiye farkl─▒ olmas─▒na neden olur. Koyu renk tüye sahip ki┼čilerde lazer epilasyon daha etkilidir. Aç─▒k renkli tüye sahip ki┼čilerin diode lazer ile epilasyon yapt─▒rmas─▒ önerilir. Tüm bunlar─▒n yan─▒ s─▒ra hormonal nedenlere ba─čl─▒ olarak geli┼čen tüylenmenin lazer epilasyonla yok edilmesinden önce ki┼čide var olan rahats─▒zl─▒─č─▒n tedavi edilmesi son derece önemlidir.

Lazer epilasyon öncesi ve sonras─▒ dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon uygulamas─▒ndan önce dikkat edilmesi gerekenler ┼čöyledir:

 • Güne┼č veya solaryum ile bronzla┼čma lazerin etkinli─čini azalt─▒r.
 • Lazer epilasyona gelmeden önce krem ve ya─č gibi ürünlerin kullan─▒lmam─▒┼č olmas─▒ gerekir.
 • Lazer epilasyon uygulanmadan bir ay öncesine kadar ba┼čka bir epilasyon türü uygulanmamal─▒ ve tüyler uzat─▒lmal─▒d─▒r.
 • Lazer epilasyona gelmeden bir gün önce jiletle k─▒llar kesilerek uygulamaya haz─▒r hâle getirilmelidir.

Lazer epilasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler ┼čunlard─▒r:

 • Uygulama yap─▒lan bölge k─▒zar─▒k oldu─ču sürece güne┼če maruz kalmamal─▒d─▒r.
 • Uygulama yap─▒lan alanda ç─▒kan tüylere müdahale edilmemelidir.
 • Uygulama yap─▒lan bölgenin terlememesi sa─članmal─▒d─▒r.
 • S─▒cak su, lif ile y─▒kama ve saç kurutma makinesi gibi ─▒s─▒ üreten cihazlar kullan─▒lmamal─▒d─▒r.

Tüm bunlar haricinde lazer epilasyon uygulamas─▒ yapan uzman─▒n tavsiyelerine uymak, verilen krem benzeri tedavi yöntemlerini dikkatle ve zaman─▒nda uygulamak önem ta┼č─▒r.

Lazer epilasyonda ten rengi

Lazer epilasyon için kullan─▒lan ─▒┼č─▒n tipi, koyu renkli k─▒l gövdelerine ve köklerine daha rahat tutundu─čundan beyaz tenli ki┼čilerde bulunan koyu renkli k─▒llarda daha etkilidir. Lazer ─▒┼č─▒n─▒ koyu renk tüyler taraf─▒ndan kolayca tutulur ve etkisi artar. Bu da daha k─▒sa sürede sonuç al─▒nmas─▒n─▒ sa─člar. Koyu renk tene sahip ki┼čilerde yap─▒lan lazer uygulamalar─▒nda lazer ─▒┼č─▒n─▒ cilde de tutunabilir. I┼č─▒─č─▒n tutulmas─▒ üst deri tabakas─▒ olarak bilinen epidermisin korunmas─▒ için epilasyon öncesi uzmanlar taraf─▒ndan cilt so─čutulur. E─čer bu i┼člem yap─▒lmaz ise ciltte yüzeysel yan─▒klar olu┼čabilir. Ancak geli┼čen teknoloji ile yeni nesil lazer cihazlar sayesinde bronz, esmer ve hatta zencilerde bile doz ayarlamalar─▒ yap─▒larak güvenle uygulanabilir.

Lazer epilasyonun yan etkileri var m─▒?

Lazer epilasyonda kullan─▒lan lazer cilt alt─▒na ve ter bezlerine zarar vermeden sadece k─▒l tüylerini hedef ald─▒─č─▒ için kullan─▒m─▒ son derece güvenlidir. Ancak uygulama esnas─▒nda bir miktar ac─▒ hissedilebilir. Di─čer epilasyon uygulamalar─▒n─▒n yan─▒nda ac─▒s─▒z say─▒labilecek lazer epilasyon uygulamalar─▒ sonras─▒nda hafif bir k─▒zar─▒kl─▒k ve ödem olu┼čabilir. Uzman─▒n─▒z taraf─▒ndan uygulanan steroid içerikli kremler bu ┼čikayetleri h─▒zla giderir. Bunun yan─▒nda ince krut, veziküllerde hiper ve hipopigmentasyon gibi yan etkiler görülse de bunlar─▒n tamam─▒ geçici komplikasyonlard─▒r.

Lazer epilasyonun zararlar─▒ var m─▒?

Lazer epilasyon yaln─▒zca k─▒l köküne etki eder. K─▒l kökünde bulunan melanin pigmentine lazer ─▒┼č─▒─č─▒ tutularak kökün yak─▒lmas─▒ hedeflenir. Lazeri di─čer yöntemlerden ay─▒ran en önemli özellik, k─▒l ve kökünün etraf─▒nda bulunan dokuya zarar vermemesidir. Bu yüzden i┼člem sonras─▒nda herhangi bir k─▒s─▒tlama gerektirmez. Uzmanlar taraf─▒ndan, uygun cihazlarla uygun at─▒mlar yap─▒ld─▒─č─▒ndan leke ve iz b─▒rakmaz. Özellikle genital bölgeye uygulanan lazerin tehlikeli oldu─ču söylense de uygulama derinin alt─▒na ilerlemedi─či için bölgeye herhangi bir zarar vermez. Cilt kanseri ile bilinen bir ba─člant─▒s─▒ yoktur. Uygulanan di─čer bölgelerde de lazer epilasyonun ispatlanm─▒┼č bir zarar─▒ bulunmamaktad─▒r.

Lazer epilasyon sonuçlar─▒ kal─▒c─▒ m─▒?

H─▒zl─▒ ve etkili sonuç veren lazer epilasyonun seanslar─▒ tamamland─▒─č─▒nda istenmeyen tüy ve k─▒llardan tamamen kurtulmu┼č olursunuz. K─▒l köklerini yakarak yok eden lazer epilasyon sayesinde k─▒llar─▒n tekrar uzamas─▒ mümkün de─čildir. Ancak do─čru cihazlarla uzman ki┼čiler taraf─▒ndan yap─▒lmas─▒ etkinli─či, süresi ve sa─čl─▒─č─▒n─▒z aç─▒s─▒ndan önemlidir.

Lazer epilasyonu kimler yapt─▒rabilir?

Lazer epilasyonun ne zaman yap─▒labilece─či, ki┼činin ilk adet görme tarihi ile ba─člant─▒l─▒d─▒r. Genel olarak ki┼činin lazer epilasyona ba┼člamas─▒ için 2 sene boyunca düzenli olarak adet görmesi önerilir. Farkl─▒ bir deyi┼čle lazer epilasyona ba┼člama ya┼č─▒ 16-17 aral─▒─č─▒ndad─▒r. Böylece ki┼činin tüyleri mümkün oldu─čunca geli┼čmi┼č olur. Ancak sosyal endikasyonlar─▒n oldu─ču vakalarda lazer epilasyona daha erken ya┼čta ba┼članabilir. Lazer epilasyon, ki┼čiye özel bir uygulama oldu─čundan ba┼člama ya┼č─▒ da ki┼čiden ki┼čiye farkl─▒l─▒k gösterir.

Siz de bir uzmana ba┼čvurarak istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

En ├çok Okunan Sa─čl─▒k Rehberi Yaz─▒lar─▒m─▒z

Sosyal Medya Hesaplar─▒m─▒z:
Facebook | Instagram | YouTube | LinkedIn

Prof. Dr.
Sevgi Bahad─▒r
Dermatoloji (Cildiye)
Medical Park Y─▒ld─▒zl─▒
530074

Bu i├žeri─čin geli┼čtirilmesinde Medical Park Yay─▒n Kurulu katk─▒ sa─člam─▒┼čt─▒r.
Sayfa i├žeri─či sadece bilgilendirme ama├žl─▒d─▒r. Sayfa i├žeri─činde tedavi edici sa─čl─▒k hizmetine y├Ânelik bilgiler i├žeren ├Âgelere yer verilmemi┼čtir. Tan─▒ ve tedavi i├žin mutlaka hekiminize ba┼čvurunuz.