satır arası

Liposuction Fiyatları

Obezite gibi kilo problemleri olmayan fakat bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmalara sahip kişilerde, var olan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanan cerrahi yöntemlere  Liposuction (liposakşın) ismi verilir. Halk arasında genellikle yağ aldırma olarak nitelenen liposuction geçmiş yıllardan günümüze en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Bu uygulama özellikle kalça, basen, karın ,bel, diz gibi inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanır.

Liposuction genel olarak çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 mm'lik kesiler içinden, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve uzaklaştırılması şeklinde uygulanır.

Liposuction

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, cerrahi bir işlem olup, fazla yağ dokusunun vücuttan çıkarılmasını amaçlar. İşlem, genellikle hastanın rahatlığı ve ağrı kontrolü için yerel anestezi veya sedasyon altında yapılır. İlk olarak, işlem yapılacak bölgelere sıvı enjeksiyonu yapılır. Bu enjeksiyon, yağ hücrelerinin kolayca çıkarılmasını sağlayacak şekilde yağ dokusunu sıvılaştırır ve şişirir. Ardından, ince bir kanüllü cihaz kullanılarak yağ hücreleri emilir. Liposuction, vücut kontürlerini düzeltmek, istenmeyen yağ birikimlerini azaltmak veya estetik amaçlarla kullanılabilir. İşlem sonrası iyileşme süreci önemlidir ve doktorun önerilerine uyulmalıdır.

Liposuction Kimlere Yapılır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu işlemde de öncelikle bir uzman doktor görüşü gerekmektedir. Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir, yalnızca bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha düzgün hale gelmesini sağlayan bir yöntemdir. Eğer bölgesel dirençli yağlanmalar dışında bir kilo probleminiz varsa öncelikle kontrollü bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo fazlanızdan kurtulmanız, bunun ardından diyetle uzaklaşmayan yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurmanız daha uygun olacaktır.

Liposuction sistemik bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak kalp hastalığı, diyabet vb. sistemik sağlık problemleri olan kişilere uygulama endikasyonu koymadan önce mutlaka bir takım testler uygulanarak risk faktörleri belirlenmeli ve tehlike arz edecek durumlara karşı gerekli önlemler alınmalıdır.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel teşkil etmese de deri elastikiyetinin yaşa bağlı kaybından dolayı bazı ileri yaştaki hastalara uygulanamaz.

Liposuction Fiyatları

Liposuction Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

Operasyon sonrasında mutlaka özel olarak üretilmiş korseler kullanılmalıdır. Bu korseler alınan yağ dokusunun miktarı ve kişinin özelliklerine göre yaklaşık 4 ila 8 hafta arası kullanılır. Ödem ve morlukların görülmesi beklenen bir durumdur ve zaman içinde bu durum ortadan kalkar. İşlemden bir hafta sonra dikişler alınır ve bir ila üç hafta sonrasında hastanın genel durumunda bir problem yoksa iş ve günlük hayata dönebilir. Uygulamadan 3-4 hafta sonrasında normal egzersizlere dönülebilir.

Liposuction Sarkmalar İçin Yaptırılır mı? 

Unutmamak gerekir ki bu uygulamayı yaptırmış olmanız tekrar kilo almayacağınız anlamına gelmemektedir. Tekrar kilo almamak için operasyon sonrası yaşam şekli, diyet ve egzersize önem vermek çok önemlidir. Eğer sık sık kilo alıp verme durumu mevcutsa uygulamanın başarıya ulaşması çok mümkün olmayacaktır.

Eğer bölgesel yağ fazlalıklarına ek olarak deri sarkmaları mevcutsa bu yöntemle var olan sarkmalar toparlanamaz. Doğum yapan kadınlarda görülen karın duvarı sarkmaları da yine liposuction uygulamasıyla giderilemez. Bunların yanında bu uygulama selülitlerden kurtulmayı sağlamaz.

Yağ Aldırma Ameliyatı

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer Liposuction ya da diğer adıyla lazer lipoliz yöntemi diod lazer uygulamasıyla direkt olarak yağ hücrelerinin zarlarının patlatılması yöntemidir. Tıpkı yağ aldırma yöntemlerinde olduğu gibi bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmayı sağlayan lazer liposuction yöntemi aynı zamanda özellikle çene altı ve yüz bölgesi gibi cilt gevşekliği görülebilen bölgelerde bu gevşekliğin giderilmesinde etkin olarak kullanılmaktadır. Bunların yanında terleme problemi olan kişilerde koltuk altına lazer liposuction uygulanarak aşırı terleme engellenebilmektedir.  

Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer liposuction ve liposuction arasındaki en temel fark yağ dokularının atılma şeklidir. Liposuction yönteminde yağ dokuları vücuttan kanüller aracılığı ile vakumlanarak atılırken lazer lipoluction ya da lazer lipoliz adı verilen yöntemde idrar yoluyla atılmaktadır. Bu sebeple yağ dokusunun idrarla atılamayacak kadar yüksek olduğu durumlarda lazer liposuction yöntemi yerine doğrudan liposuction uygulaması tercih edilir.

Liposuction (Liposakşın) Fiyatları 2024

Tıp dilinde Liposuction olarak adlandırılan yağ aldırma fiyatları uygulanan yönteme ve uygulanacak alana göre değişiklik göstermektedir. Liposuction Fiyatları konusunda   bilgi alabilmek için size en yakın Medical Park hastanemize gelerek tüm sorularınıza alanında uzman doktorlarımızdan cevap alabilirsiniz. Liposuction Fiyatları 2024 söz konusu olduğunda, net bir şey söyleyebilmek için muayene olmak gerekmektedir. Siz de Liposuction Fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız yandaki formu doldurun, profesyonel sağlık danışmanlarımız sizlere ulaşsın.

En Çok Okunan Sağlık Rehberi Yazılarımız

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook | Instagram | YouTube | LinkedIn

Doç. Dr.
M.Emre Yeğin
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
İstinye Üniversitesi Hastanesi Bahçeşehir
378394

Bu içeriğin geliştirilmesinde Medical Park Yayın Kurulu katkı sağlamıştır.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.