PİEZO YÖNTEMİ İLE KEMİK KIRILMADAN BURUN ESTETİĞİ MÜMKÜN

Sizi Arayalım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.
Evde sağlık hizmetimiz şimdilik İstanbul'daki hastanelerimiz tarafından sunulmaktadır.
Türkiye’nin her yerinden hekimlerimizle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Elektrik akımından çevrilen ses dalgaları kullanılarak herhangi bir dokuya zarar vermeden burnun istenen şekle getirilmesini sağlayan bir rinoplasti yöntemi olan Piezo, burun anatomisi konusunda tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde hasta lehine pek çok avantaj sağlar. Kırılma işlemi olmadığı için herhangi bir dokuya, damara ya da sinire zarar verilmediğinden ameliyata bağlı morluk ve şişlik çok ince derili hastalar dışında görülmez; ağrı ise yok denecek kadar azdır. Piezo yöntemi ile kemik kırılmadan gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı sayesinde aynı gün içinde taburculuk mümkün. Kemerli burun, geniş ya da dar burun, istenen şekilde olmayan burun ucu gibi memnuniyetsizlik yaratan görünüm şikayetleri olanlar, nefes alma problemleri yaşayanlar ayrıca travma kaynaklı hem fonksiyon hem de şekil bozukluğu ile karşı karşıya kalanlar bu yöntemi tercih edebilir.

PİEZO YÖNTEMİ İLE BURUN ESTETEĞİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

1 - Piezo yöntemi ile burun estetiği (rinoplasti) nedir?

Piezo yöntemi ile burun estetiği ameliyatı; milimetrik hesaplamalarla yapılan ve teknoloji yardımı ile herhangi bir dokuya zarar vermeden burnun istenen şekle getirilmesini sağlayan bir rinoplasti yöntemidir. Ses dalgaları kullanılarak şekillendirme yapılan ameliyatta burundaki yumuşak dokular, damarlar ve sinirler zarar görmez.

2 - Bu yöntemin avantajları nelerdir?

Piezo yönteminde, elektrik akımından çevrilen ses dalgaları ile şekillendirme yapıldığı için burun kemiğinin kırılmasına gerek kalmaz. Kırılma işlemi olmadığı; herhangi bir dokuya, damara ya da sinire zarar verilmediği için ameliyata bağlı morluk ve şişlik çok ince derili hastalar dışında görülmez; ağrı ise yok denecek kadar azdır.

3- Kimler tercih etmelidir?

Kemerli burun, geniş ya da dar burun, istenen şekilde olmayan burun ucu gibi memnuniyetsizlik yaratan görünüm şikayetleri olanlar, nefes alma problemleri yaşayanlar ayrıca travma kaynaklı hem fonksiyon hem de şekil bozukluğu ile karşı karşıya kalanlar bu yöntemi tercih edebilir.   

Bununla birlikte burun ameliyatları çok kolay ameliyatlar değildir. Piezo yöntemi, burun anatomisi konusunda uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde fonksiyonel ve estetik açıdan istenen sonuçlara rahatlıkla ulaşılır.

4 - İyileşme süresi ne kadardır?

Piezo yöntemi ile yapılan rinoplasti ameliyatlarından sonra hastalar aynı gün taburcu edilir. Ödemin kaybolması ile birlikte 3 günde günlük hayata dönebilirler.

Piezo yöntemi ile burun estetiği ameliyatına ilişkin detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım.

Piezo yöntemi ile burun estetiği ameliyatı için BAU Medical Park Göztepe, VM Medical Park Mersin ve VM Medical Park Kocaeli hastanelerinden randevu alabilirsiniz.

Sizi Arayalım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.
Evde sağlık hizmetimiz şimdilik İstanbul'daki hastanelerimiz tarafından sunulmaktadır.
Türkiye’nin her yerinden hekimlerimizle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.