Ozon Tedavisi Birçok Hastalığın Tedavisine Katkıda Bulunuyor

Bilgi İçin Formu Doldurun
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.


Güvenlik Kodu :
Güvenlik Kodunu Giriniz:

Dokulara ulaşan oksijen miktarını büyük ölçüde arttırmasını sebebiyle tıbbın birçok farklı alanında tercih edilen ozon tedavisi, hekimin önerileri doğrultusunda uygulandığı takdirde pek çok hastalığın tedavisinde başarı oranını arttıran ve tüm yaş gruplarında uygulanabilen yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

Ozon Tedavisinin Destek Amaçlı Kullanıldığı Hastalık ve Uygulamalar:

  • Uzamış ya da Post Covid vakaları
  • Anti-aging uygulamaları
  • Kas ağrıları ve romatizmal hastalıklar

Ozon Tedavisinin Uzamış Covid ve Post Covid Vakalarındaki Kullanımı

Bazı vakalarda Covid 19’un iyileşme sürecinin ardından devam eden şikâyetlere rastlanılabilmektedir. Saç dökülmesi, baş dönmesi, unutkanlık, konsantrasyon bozuklukları, tansiyon yüksekliği, çarpıntı, ritim bozuklukları, nefes darlığı, tıkanma, çabuk yorulma, halsizlik, kırgınlık, eklem ağrıları, tat ve koku alamama bu şikâyetler arasındadır.

Belirtilen şikâyetlerin tedavisi ozon uygulaması ile kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir. Ayrıca ozon; vücut savunma sisteminin uyarılması ve oksijen sağlaması yönüyle etkili bir tedavi sunmaktadır. Ek olarak, Covid 19’un kılcal damarlarda meydana getirdiği pıhtılaşmalar da bu tedavi ile giderilmektedir.

Bununla birlikte ozon tedavisi her türlü viral enfeksiyonda yararlı ve etkili bir tedavi yöntemidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. C vitamini tedavisi ile birleştirildiğinde enfeksiyonlara karşı koruma sağlamaktadır. Bu sebeple ozon tedavisi Covid 19 sonrası uygulanmasının yanında enfeksiyonlardan korunma amacıyla da tercih edilmektedir.

Ozon Tedavisinin Anti Aging (Yaşlanma Karşıtı) Uygulamalarında Kullanımı

Yaşın ilerlemesi ile birlikte kılcal damarlarda başlamak üzere dolaşım sistemi boyunca problemlerin oluştuğu gözlemlenmektedir. Bu problemlerin neticesinde; hücrelerde dolaşım bozulması ve oksijen kaybı yaşanmaktadır. Hücrenin su kaybetmesine bağlı olarak ciltte kuruma ve kırışıklıklar meydana gelmektedir.

Ozon tedavisi sayesinde bozulan hücresel dolaşım düzeltilerek, oksijenlenme sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak, hücrelerdeki su kaybı giderilerek yaşlanma geciktirilmektedir.

Ozon Tedavisinin Kas Ağrıları ve Romatizmal Hastalıklarda Kullanımı

Ozon tedavisi ayrıca hücre yenilenmesini hızlandırdığı için kireçlenmeler, fibromiyalji ve eklem ağrıları gibi problemlerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Fibromiyalji (yumuşak doku romatizması) hastalarında ağrı oluşumunun nedeni oksijenlenme bozukluğu olup ozon tedavisi ile gerekli oksijen düzeyi sağlanır. Stres hormonları azalır ve kişi sakinleşir, rahatlar. Bu tedavi ile her zaman yorgun olduklarını söyleyen hastaların tedavi sonrası kanda detoks etkisi ile kendilerini daha enerjik ve dinamik hissetmeleri sağlanır.

Romatizmal hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı bir tedavi olarak uygulanan ozon tedavisi ile vücudun savunma sistemi uyarılıp regüle edildiğinden romatizmal hastalıklar baskılanmak yerine immün sistem aracılığıyla tedavi edilmektedir. Ozon ile kandaki oksijen miktarı arttığı için bağışıklık sistemi mekanizmasında normalleşme meydana gelir. Vücuttaki kan dolaşımı yükseldiği için romatizmal hastalıkların eklemlerde yol açtığı hasar da tamir edilir. Romatizmal hastalıkların tedavisine yönelik ilaç kullanan hastaların sık yaşadığı duygu durum bozuklukları, depresyon, yorgunluk gibi şikayetlerin azalmasında da ozon tedavisi destekleyici ve yararlıdır. Çok sayıda ve uzun süreli ilaç kullanan hastalarda böbrek ve karaciğerde oluşacak hasarlara karşı da koruyucu tedavi niteliği taşır.

Medical Park’ın ozon tedavisine yönelik hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için sayfadaki bilgi al formunu ya da 444 44 84’ü doldurabilirsiniz.

Bilgi İçin Formu Doldurun
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.


Güvenlik Kodu :
Güvenlik Kodunu Giriniz: