Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde

Birlikte atlatmaya çalıştığımız bu zorlu günlerde sağlık hizmetlerini kesintisiz şekilde devam ettirebilmek üzere yenilikçi çözümler geliştirdik ve #EvdeKalBizGeliriz dedik.

Salgın ile mücadele dönemi boyunca evden çıkmadan sağlığınızı koruyabilmeniz için telefonla görüntülü hekim görüşmesi ve evde sağlık hizmetlerini hayata geçirdik. Randevunuzu 444 44 84 numaralı çağrı merkezimizden ya da formumuzu doldurarak oluşturabilir; ödemenizi kredi kartı sanal pos aracılığıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME VE EVDE SAĞLIK HİZMETİNİ NEDEN HAYATA GEÇİRDİK?
Çeyrek asrı aşkın zamandır bu ülkeye hizmet eden bir sağlık grubu olarak; bir taraftan Sağlık Bakanlığı’nın liderliğinde Koronavirüs salgınıyla mücadelede etkin şekilde yer alırken, diğer taraftan ülke genelindeki 30 hastanemizde oluşturduğumuz güvenli alanlarda hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bununla birlikte, başta kronik rahatsızlıklara sahip kişilerin tedavilerinin güvenli şekilde sürdürülmesinin ve evden çıkmak istemeyen herkesin sağlık ihtiyaçlarının karşılanabilmesinin de toplum sağlığı açısından son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

Telefonla görüntülü görüşmeler aracılığıyla pek çok branştan hekime ek olarak psikolog ve diyetisyenlerimize sağlığınıza dair aklınızdaki soru işaretlerini danışabilir, ihtiyaç duymanız halinde evinizde muayeneye olabilir, radyolojiyi de kapsayan tetkiklerinizi yaptırabilir ve hemşire hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

GÖRÜNTÜLÜ HEKİM GÖRÜŞMESİNİ BEŞ ADIMDA KOLAYCA GERÇEKLEŞTİRİN!
• Görüntülü görüşme talep formunu doldurun ya da 444 44 84 numaralı çağrı merkezi numaramızı arayın.
• Çağrı merkezindeki temsilcimiz ile seçtiğiniz hekim, psikolog ya da diyetisyen ile randevu saatinizi belirleyin.
• Çağrı merkezi üzerinden kredi kartı sanal pos ile ödemenizi güvenli bir şekilde gerçekleştirin. (SGK, özel sağlık sigortası ve kurum anlaşmaları bu hizmeti şimdilik karşılamamaktadır.)
• Randevu saatinden 10 dakika önce hastane tarafından yapılan arama ile görüntülü test görüşmesini gerçekleştirin.
• Randevu saatinde sizi arayacak hekim, psikolog ya da diyetisyen ile görüşmenizi gerçekleştirin.

EVDE BAKIM KAPSAMINDA HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ SUNUYORUZ

Hekim Hizmetleri: Evde sağlık hizmetlerimiz kapsamında; tüm branşlarda uzaktan, telefonla görüntülü hekim görüşmesi imkânı sunuyoruz. Pratisyen veya uzmanlaşmış hekimlerimiz ev ziyaretleri gerçekleştiriyor; muayene, kronik hastalık kontrolü ve sağlık durumu takibi gibi hizmetleri hastanın kendi yaşam alanında, evinde sunuyor. Ayrıca diyetisyenlerimiz ve psikologlarımız da ev ziyaretleri ile ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.

Hemşire Hizmetleri: Hastanelerimizde görev alan hemşirelerimiz tarafından enjeksiyon ve ilaç uygulamaları, sonda takılması, kan alınması, pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması gibi pek çok evde sağlık uygulaması başarı ile gerçekleştiriliyor.

Rehabilitasyon Hizmetleri: Evde rehabilitasyon hizmetlerimiz kapsamında fizyoterapi ve solunum terapisi opsiyonlarını sunuyoruz.

 • Fizyoterapi: Uzman fizyoterapistlerimiz, duruma göre farklılaştırılan egzersiz tedavileri ile ihtiyaç sahiplerinin yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. Fizyoterapi hizmetlerimiz ortopedik rehabilitasyondan inme rehabilitasyonuna, ağrı yönetiminden omurilik yaralanmalarına kadar birçok alanı kapsıyor.
 • Solunum Terapisi: KOAH ve göğüs cerrahisi gibi operasyonları geçirmiş hastaların akciğerlerinde biriken akıntıların atılmasının gerektiği durumlarda uzmanlarımız evde bakım kapsamında solunum terapisi desteği veriyor. 

Görüntülüme ve Tetkik Hizmetleri: Evde bakım hizmetlerimiz kapsamında röntgen, EKG, ultrason, EEG ve tüm laboratuvar hizmetleri özel cihazlar aracılığıyla evlerde de sunuyoruz. Görüntüleme ve tetkik hizmetleri hastalık tanısı koyulabilmesinin yanı sıra, evde sağlık kontrolü yaptırabilmeye de imkân sağlıyor.

Yoğun Bakım Sonrası Hizmetler: Yoğun bakım sonrası evde hasta bakımında ihtiyaçların belirlenmesi ve sürecin yürütülmesi uzmanlarımız tarafından özenle gerçekleştiriliyor. Solunum, doğrudan mideden beslenme ve idrar sondası gibi özellikli ihtiyaçlara sahip olan hastalara modern teknik donanıma sahip ekipleri ev ortamında destek oluyor.

Sağlık Destek Personeli Hizmetleri: Evde bakım kapsamında; yaşlı bakımı ve hasta refakati hizmetlerinin hastanelerimizde görev yapan sağlık destek personelimiz tarafından verilmesini sağlıyoruz. Deneyimli sağlık destek personelimiz ihtiyaç sahiplerine yatak banyosundan ağız bakımına, tırnak bakımından sonda boşaltımına kadar birçok evde sağlık hizmetini sunuyor.

Yeni Annelere Destek Hizmetleri: Yeni doğum yapan annelere yönelik sunduğumuz Yeni Anne Destek Hizmeti, hastaneden ayrılışın sonrasındaki ilk iki haftayı kapsıyor. Yenidoğan alanında uzmanlaşmış bir hemşiremiz ihtiyaç sahibi annenin evini ziyaret ediyor; anneye eğitim veriyor ve bebeğin gerekli bakımını gerçekleştiriyor.

Teorik bilgilendirme ve pratik uygulamaları kapsayan evde sağlık eğitimleri şu başlıkları kapsıyor:

 • Meme bakımı ve emzirme
 • Yeni anne beslenmesi
 • Doğum sonrası egzersiz teknikleri
 • Bebeğe yaklaşım
 • Bebek için uygun ev koşulları
 • Ek gıdalara başlama
 • Aile planlaması
 • Bebeklerin bölgesel bakımları
 • Büyüme ve gelişim takibi
 • Yatış teknikleri
 • Masaj teknikleri
 • Büyüme ve gelişim takibi

Tıbbi Cihaz Tedariki: Medical Park Evde kapsamında sunduğumuz evde sağlık hizmetleri arasında tıbbi cihazların ihtiyaç sahiplerine satışı ve kiralanması da bulunuyor. Oksijen tüpleri, hasta karyolaları, bebek apne yatakları, beslenme pompaları, tansiyon aletleri gibi hastaların günlük yaşamında ihtiyaç duyduğu tıbbi cihazları temin ediyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMEYE VE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE DAİR MERAK EDİLENLER

Görüntülü görüşme yapabilmek için nasıl bir cihaza sahip olmam gerekiyor?
WhatsApp’ın yüklü olduğu; mikrofonun ve hoparlörün çalıştığı herhangi bir cihaz üzerinden görüntülü görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmenin akıcı geçmesi için internet hızınızın yeterli olması gerekmektedir.

Görüntülü görüşme, teknik bir sorun (şarjın bitmesi, internetin kesilmesi) nedeniyle yarıda sonlanırsa, başka bir zamanda tekrar devam edebiliyor muyum?
İlgili hekimin uygunluk durumunda görüşmenize devam edebilirsiniz.

Görüntülü görüşme yaptığım hekim muayene gerekliliği duyarsa evde muayene hizmeti alabilir miyim?
Hekimlerimiz evde bakım hizmeti kapsamında evde muayene gerçekleştirebilir.

Bu hizmeti aldıktan sonra kontrol sürem olacak mı?
Kontrol süresi 10 gündür.

Ödeme yönteminiz güvenli mi?
Kredi kartı sanal pos üzerinden ödeme alınıyor.

Fatura alabiliyor muyum?
Faturanız email adresinize gönderiliyor.

Görüntülü görüşmelerim kaydediliyor mu?
Görüntülü görüşmeler Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve Hasta Mahremiyeti Korunması ilkesi gereğince kaydedilmemektedir.

Görüntülü görüşmemi kaydedebilir miyim?
Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereğince görüşmelerin kaydedilmesi yasal değildir.

Görüntülü görüşme sırasında doktor daha önceki tetkik sonuçlarımı görmek isterse size nasıl ulaştırabilirim?
Hekime mail atılabilir.

Doktorumla görüntülü görüşme gerçekleştirdikten sonra test, tahlil, radyoloji ya da reçeteye hizmetlerine ihtiyaç duyulursa nasıl bir yol izleniyor? 
Evde bakım ekiplerimiz evde tahlil, tetkik ve görüntüleme işlemlerine yönelik hizmet verebilmektedir. İhtiyacınız olan hizmete yönelik çağrı merkezimizden randevu alabilir ve ödemenizi online olarak ya da evde gerçekleştirebilirsiniz.

Görüntülü görüşme kapsamında reçete yazılamamaktadır.

Eve gelen hekim, hemşire ya da sağlık personeli Koronavirüs’e karşı nasıl tedbirler alıyor?
Hastanede çalışan personelimiz ile aynı koşullarda önleyici tedbirler alınmaktadır. Her ziyaret öncesinde tüm malzeme ve cihazlar dezenfekte edilmektedir. 

Hangi saatler arasında evimde muayene hizmeti alabiliyorum?
Mesai saatleri içinde bu hizmeti sunabiliyoruz. Sizin ve hekimimizin uygun olduğu zaman belirlenerek randevu planlaması gerçekleştiriliyor.

Hangi saatler arasında evimde hemşire hizmeti alabiliyorum?
Evde hemşire hizmetinin  randevu ve planlaması mesai saatleri içinde gerçekleştirilmektedir. Acil durumlarda anlık hizmet sunulmamaktadır ancak randevu ile 7/24 hizmet verilebilmektedir.

İstanbul’un her noktasına evde bakım hizmeti veriyor musunuz?
Evet, İstanbul’un her noktasına evde bakım hizmeti verilmektedir. Hekimlerimizle görüntülü görüşme hizmetimizden ise Türkiye’nin her yerinden yararlanılabilmektedir.

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak veya detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım.