Meme Kanserine Karşı Kontrollerinizi İhmal Etmeyin

Dünyada en sık görülen üç kanser türü arasında yer alan meme kanseri, kadınlarda gözlemlenen kanser tipleri arasında ilk sırada yer alıyor. Türkiye’de kadınlara yönelik her dört kanserden birinin meme kanseri olduğu gözlemleniyor. Sadece Türkiye’de her yıl bini aşkın kadına meme kanseri teşhisi koyuluyor.

Meme kanserinin dünyadaki görülme sıklığı nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olarak ekim ayında tüm dünyada meme kanserine karşı toplum bilgilendiriliyor ve erken teşhisin önemi paylaşılıyor.

Önceleri 50 yaş üstünde sık rastlanılan meme kanseri artık daha erken yaşlarda da gözlemleniyor. Ayrıca meme kanserinin oluşmasında yaşın yanı sıra; hormonal nedenler, yaşam biçimi ve genetik faktörler de rol oynuyor. Medical Park’ın uzman hekimleri meme kanserine karşı özellikle 40 yaş üstü kadınların her yıl en az bir kez kontrol yaptırması gerektiğini vurguluyor.

Meme kanserine karşı el ile meme kontrollerinin sıklıkla yapılması, her yıl en az bir kez doktor muayenesi ve mamografi çekilmesi gerekiyor. Bu hassasiyet hareket edildiğinde meme kanseri erken fark edilebiliyor ve ilk üç evre içinde tedaviye başlandığında büyük oranda başarı elde edilebiliyor.

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Medical Park Hastaneleri’nin meme kanserinin teşhisine yönelik hazırladığı sağlık programları hakkında bilgi için sayfamızda yer alan formu doldurabilirsiniz.
 

Meme Kanseri Paketi
- 40 Yaş

Meme Kanseri Paketi
+ 40 Yaş

GENEL CERRAHİ MUAYENESİ

GENEL CERRAHİ MUAYENESİ

MEME USG

MEME USG

HEMOGRAM

MAMOGRAFİ

 

HEMOGRAM

Sizi Arayalım
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.