Mikrobiyoloji

Mikrobiyoloji laboratuvarında Mikoloji, Bakteriyoloji, İmmunoloji-Seroloji ve Viroloji Laboratuvarları bulunmakta olup kan, beyin-omurilik sıvısı, eklem sıvısı, karın içi aspirasyonlar, idrar, yara, solunum yolu ve gaita örneklerinin kültürleri yapılabilmektedir.

Örneklerin boyalı ve direkt mikroskobik incelemeleri yapılmaktadır. Otomatize bakteri tanımlama sistemleri ile üreyen mikroorganizmanın adı konabilmektedir ve aynı sistemde antibiyotik duyarlılık çalışması yapılmaktadır. Hepatit B, hepatit C, HIV, Hepatit A gibi viral hastalıkların tanısı aynı gün ileri teknoloji cihazlarımızla konmaktadır. Toksoplazma, Rubella, Cytomegalovirus, Herpes virus serolojik testler de son tekniklerle çalışılmaktadır. Testlerimizin güvenliği iç ve dış kalite kontrol çalışmaları ile desteklenmektedir. Kazıntı örnekleri mantar açısından değerlendirilmektedir. Maya benzeri mantar üreyen örneklerin aynı gün tanımlaması yapılabilmektedir. Dışkı örnekleri ile ilgili tetkikler gerçekleştirilmektedir. Hedefimiz Üniversite Hastanemizde Kemik İliği naklinden sonra Organ Nakillerinin başlaması ile Doku Tipi Laboratuvarı'nı da bünyemize katarak daha ileri düzeyde hizmet vermektir.

 


Sizi Arayalım
6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.
Hekimlerimiz
Filtreleyin: