Ortodonti

Ortodonti, diş-çene-yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemek; mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmak ve tedavi etmek; bununla birlikte iyi bir estetik ve fonksiyon sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır. Çocuk ve yetişkinlere uygulanan ortodontik tedavi çoğunlukla iki ana bölümden oluşmaktadır:

Tedavi safhası: Tedaviler sabit ve hareketli apareyler ile uygulanır.

Pekiştirme safhası: Elde edilen sonuçların korunması için yapılan tedavilerdir. Koruyucu ortodontik tedavi olarak, parmak emme, anormal yutkunma gibi faktörlere bağlı gelişebilecek ortodontik problemleri önlemek amacıyla alışkanlık kırıcı apareyler hazırlanabilir.

Yetişkinlerde uygulanan ortodontik tedavinin, çocuklarda yapılan tedaviden farkı, tedavi süresinin uzaması olarak karşımıza çıkıyor. Yetişkinlerde tedavi süreci uzasa da ortodontik tedavi sonucunda yüz güldürücü sonuçlar elde ediliyor. Ortodontik tedavilerin süresi vakaya göre farklılık gösterse de hastanın yaşına, kapanış bozukluğunun derecesine, hastanın ağız bakımına, tedaviye uyumuna bağlı olarak 6 ay ile 36 ay arasında değişebiliyor.

 


Sizi Arayalım
6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Ortodonti Birimi Olan Hastaneler

Hekimlerimiz
Filtreleyin: