sat─▒r aras─▒

Plastik cerrahi

Estetik (Plastik) Cerrahi ki┼činin d─▒┼č görünü┼čündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha bar─▒┼č─▒k olmas─▒na yard─▒mc─▒ olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Rinoplasti - Burun Esteti─či Ameliyat─▒

En çok yap─▒lan estetik cerrahi operasyonlar─▒ndan biridir rinoplasti. Bu operasyonla burun küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun kemeri al─▒nabilir, burun ucu kald─▒r─▒labilir veya inceltilebilir, burun taban─▒ daralt─▒labilir, burun delikleri küçültülebilir. Nefes alma problemleri giderilebilir.

Memede Estetik Operasyonlar

Meme bir kad─▒na kad─▒nl─▒─č─▒n─▒ hissettiren en önemli organlardan biridir. Estetik cerrahide yap─▒lan meme operasyonlar─▒ ile meme küçükse büyütülebilir, büyükse küçültülebilir, sark─▒ksa dikle┼čtirilebilir, iki meme aras─▒nda asimetri varsa düzeltilebilir. Erkeklerdeki meme büyümesi (jinekomasti) daha çok ya─č doku art─▒┼č─▒ ┼čeklindeyse liposak┼č─▒n ile meme dokusunda art─▒┼č varsa kesilip ç─▒kar─▒larak küçültülebilir.

Liposuction (Liposak┼č─▒n) - Ya─č alma ameliyat─▒

Vücuttaki istenmeyen ya─č birikimlerinin kanüller ve bir aspiratör yard─▒m─▒yla d─▒┼čar─▒ al─▒nmas─▒ i┼člemidir liposuction. Bir zay─▒flama yöntemi olmay─▒p vücut ┼čekillendirme operasyonudur. E─čer üzerindeki derinin yap─▒s─▒ uygunsa hemen her bölgeye uygulanabilir.

Kar─▒n germe Ameliyat─▒

Özellikle do─čum veya a┼č─▒r─▒ kilo kayb─▒ sonras─▒ kar─▒n bölgesinde olu┼čan gev┼čeme ve sarkman─▒n düzeltilmesidir. Birlikte ya─č fazlal─▒─č─▒ da varsa liposak┼č─▒n ile birlikte yap─▒labilir. Gev┼čeyen kaslar s─▒k─▒la┼čt─▒r─▒l─▒r. Kar─▒n germe operasyonlar─▒nda sarkm─▒┼č deri ve ya─č fazlal─▒klar─▒ ç─▒kar─▒l─▒r. Kar─▒n bölgesi daha s─▒k─▒, gergin ve düz bir görünüm kazan─▒r.

Blefaroplasti - Göz Kapa─č─▒ Esteti─či

Ya┼članma, yerçekimi ve genetik faktörlerin etkisiyle alt ve üst göz kapaklar─▒nda ki┼čiyi daha ya┼čl─▒, yorgun ve uykulu gösteren birtak─▒m de─či┼čiklikler ortaya ç─▒kar. Bu de─či┼čiklikleri ortadan kald─▒rma yöntemlerinden bir taneside blefaroplasti olmaktad─▒r. Torbalanm─▒┼č ya─č dokular─▒n─▒n al─▒nmas─▒, sarkm─▒┼č deri ve kas dokusunun ç─▒kar─▒lmas─▒ ki┼čiye daha dinç ve genç bak─▒┼člar kazand─▒r─▒r. Ka┼č kald─▒rma ameliyat─▒ ile birlikte yap─▒l─▒rsa sonuç daha belirgin ve kal─▒c─▒ olur. Yine badem göz esteti─či son y─▒llarda en çok tercih edilen estetik göz operasyonlar─▒ndan biridir.

Ka┼č Kald─▒rma Ameliyat─▒

Ka┼člar─▒n d─▒┼č-uç 1/3 k─▒sm─▒n─▒n kald─▒r─▒lmas─▒ ki┼čiye daha çekici ve dinamik bir görüntü kazand─▒r─▒r. Ka┼č kald─▒rma operasyonlar─▒ saç içinden yap─▒ld─▒─č─▒ için yüzde herhangi bir iz b─▒rakmaz.

Yüz Germe Operasyonlar─▒

Yüz germe operasyonlar─▒nda, kulak önünden saç içine do─čru uzanan bir kesiyle fazla deri ç─▒kar─▒larak sarkm─▒┼č ve k─▒r─▒┼čm─▒┼č yüz ve boyun üst k─▒sm─▒ gerilir. Gereken durumlarda al─▒n germe, göz kapa─č─▒ ameliyatlar─▒, ka┼č kald─▒rma, yüze ve duda─ča ya─č enjeksiyonu gibi ameliyatlarla birlikte yap─▒larak yüz gençle┼čtirmenin daha mükemmel olmas─▒ sa─član─▒r.

Yüze ve Duda─ča Ya─č Enjeksiyonu

Ya┼članma ve yer çekiminin etkisiyle yüzdeki cilt alt─▒ ya─č dokusu azal─▒r ve a┼ča─č─▒ do─čru yer de─či┼čtirir. Bu ya─č─▒n vücudun ba┼čka bir yerinden al─▒narak yüze enjekte edilmesi cilt alt─▒ dokunun desteklenmesini ve güçlendirilmesini sa─člar. Tek ba┼č─▒na veya ba┼čka ameliyatlarla birlikte yap─▒labilir. Verilen ya─č dokusunun %30-40 kadar─▒ ömür boyu kal─▒r.

Kulak Esteti─či Operasyonlar─▒

En s─▒k rastlanan do─čumsal kulak deformitelerinin ba┼č─▒nda kepçe kulak gelir. ─▒deal olan çocuk okula ba┼člamadan hemen önce yap─▒lmas─▒d─▒r. Eri┼čkin dönemde de yap─▒labilir. Ameliyat kesisi kula─č─▒n arkas─▒da oldu─čundan herhangi bir iz görülmez. Kepçe kulak ameliyatlar─▒ kulak operasyonlar─▒ aras─▒nda en s─▒k tercih edilenlerden biridir. 

Çene - Elmac─▒k Kemi─či Ameliyatlar─▒

Yüz kemiklerindeki yetersiz geli┼čimi baz─▒ sentetik protezler ile tamamlamak yüz hatlar─▒n─▒ belirginle┼čtirip daha dengeli ve estetik bir yüz görünümü kazand─▒r─▒r. Jawline çene dolgusu son y─▒llarda her ya┼čtan insan için en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri haline gelmi┼čtir. 

Bacak Esteti─či

Bacak esteti─či, vücut güzelli─činin önemli bir parças─▒ olan bacaklardaki fazla ya─č dokusu liposak┼č─▒nla al─▒nabilir, kas─▒klardaki sarkmalar fazla derinin ç─▒kar─▒lmas─▒yla giderilebilir ve diz alt─▒ bölgedeki e─črilikler iç k─▒s─▒mlara protezler yerle┼čtirilerek düzeltilebilir.

Genital Bölge Estetik Cerrahisi

Mutlu bir cinsel ya┼čam─▒n sa─članmas─▒nda genital bölge esteti─či önemli faktörlerden biridir. Sarkm─▒┼č küçük dudaklar─▒n küçültülmesi, gev┼čeyen ve sarkan büyük dudaklar─▒n ya─č enjeksiyonuyla doldurularak desteklenmesi ve vajinan─▒n daralt─▒lmas─▒ mümkündür.

Op. Dr.
Necmettin T├╝t├╝nc├╝
Plastik, Rekonstr├╝ktif ve Estetik Cerrahi
VM Medical Park Mersin
348031

Bu i├žeri─čin geli┼čtirilmesinde Medical Park Yay─▒n Kurulu katk─▒ sa─člam─▒┼čt─▒r.
Sayfa i├žeri─či sadece bilgilendirme ama├žl─▒d─▒r. Sayfa i├žeri─činde tedavi edici sa─čl─▒k hizmetine y├Ânelik bilgiler i├žeren ├Âgelere yer verilmemi┼čtir. Tan─▒ ve tedavi i├žin mutlaka hekiminize ba┼čvurunuz.