Sağlık Rehberi

Sağlıklı yılbaşı sofrasının sırları

Pek çoğumuz yılbaşı akşamı büyük bir sofrada, geniş bir menü isteriz. Ana yemekten pilava, salatalardan mezelere, meyvelerden tatlılara kadar gece boyu yiyecekleriniz, hazımsızlık, gaz, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına sebep olabilir. İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi’nden Uzman Diyetisyen Olcay Barış, sağlıklı bir yılbaşı sofrası için önerilerde bulundu.

Devamını Oku

"Kış Kalorileri" kabusunuz olmasın

Metabolizmanın yağ dokusunu korumaya aldığı, TV karşısında geçirilen zamanın arttığı kış aylarının kilo almadan atlatmak için küçük önlemler almak yetiyor

Devamını Oku

Gribal enfeksiyonlar ani işitme kaybına sebep olabilir

Havalar soğudu, grip hastalıkları artışa geçti. Pek fazla bilinmese de, kışın yaşanan üst solunum yolu hastalıkları, iç ve orta kulağı etkileyerek ani işitme kaybına da neden olabiliyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Özcan Öztürk, önemli uyarılarda bulundu.

Devamını Oku

Sağlıklı Diyet Listesi

Diyet listesi, herhangi bir kronik hastalığı bulunmayan ( diyabet, kalp hastalığı, hipertansiyon, tiroid, reflü-gastirit vs. ), sağlıklı bireyler için uygundur.

Devamını Oku

20 Maddede Sağlıklı Yaşam

Vücut ağırlığının denetimi ve hastalıklara yakalanma riskini en aza indirmek için; yeterli, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile sürdürülen bir yaşam biçimi oldukça önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için dikkat etmeniz gerekenleri sizin için sıraladık;

Devamını Oku

Dağınık Beyin Sendromu

PROF. AHMET TİRYAKİ: ”TEKNOLOJİNİN HIZLANDIRDIĞI AKIŞA KARŞI İNSAN BEYNİNİN SINAVI”

Devamını Oku

Gebelerde en sık şikayetler

Gebeliğin ilk 12 haftası mide bulantıları ile geçen dönemdir ve gebeliğin hasta için en sıkıntılı oldugu dönemde denilebilir.

Devamını Oku

Biri şu ergenliği durdursun

Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç.Dr. Bülent Hacıhamdioğlu:”Erken Ergenlik 3 farklı nedene bağlı oluşur”

Devamını Oku

Vücut ısınızı yediklerinizle yükseltin

Havalar soğumaya başladıkça değişen kıyafetler gibi yemek tercihlerimiz de değişiyor. Isınmak amacıyla seçtiğimiz yiyecekler doğru mu yoksa yanlış mı? Medical Park Fatih Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Şan, kış ayları için vücut ısısını yüksek tutmaya yönelik beslenme önerilerini paylaştı;

Devamını Oku

Bitcoin: Sanal Para Bağımlılığı

Finansal yatırımlar ile ilgili yapılan araştırmalar, yatırımların artmasıyla birlikte yatırımcıların beyninde dopamin hormonunun tetiklendiğini, ancak yatırımın artma olasılığı ne kadar az ya da tahmin edilemez olsa da dopamin hormonunun artmaya devam ettiğini söylüyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler