Sağlık Rehberi

Çocukların göz sağlığı ihmale gelmez

Çocuklarda çok sayıda göz sorunu görülebilmektedir. Erken tanı ve tedavi göz hastalıklarının önlenmesi açısından önemlidir.

Devamını Oku

Çocuklarda hipertansiyon

Medical Park Gebze Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ecmel Erdağ çocuklarda hipertansiyon tanı ve tedavisini anlattı.

Devamını Oku

Her derde deva bitki çayları

Kan şekerini düzenlemeden sakinleştirmeye, yağ yakmadan mikroplara karşı savaşmaya, depresyondan mide bulantısına birçok faydası bulunan bitki çayları diyet sürecini de destekliyor.

Devamını Oku

Seyahat çantanıza sağlık için yer açın

Seyahat sırasında her şey yolunda giderken planlarınızın değiştirebilecek ya da sizi mutsuz edebilecek olan en önemli neden sağlık sorunlarıdır

Devamını Oku

Yama yöntemi sayesinde fıtık tekrar etmiyor

Kadınlarda daha sık rastlanan bu hastalık için günümüzde en etkili tedavi yama yöntemi. Yama yöntemi sayesinde fıtığın tekrarlama oranı yüzde 1 gibi çok düşük bir orana çekiliyor.

Devamını Oku

Tuz tüketimine dikkat

Aşırı tuz tüketiminin çok ciddi hastalıklara risk oluşturduğunu biliyoruz, bu yüzden tuz tüketiminde aşırıya kaçmamaya dikkat!

Devamını Oku

Tütüne hayır!

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek çok hastalığın ve ölümün sebebi olan sigaraya olan bağımlılıktan kurtulmak öyle kolay değil.

Devamını Oku

Tüp bebek uygulamasıyla ümitsizliğe yer yok

Ülkemizde son 10 yılda tüp bebek merkezleri hızla yayıldı. Tüp bebek, herkesin rahatlıkla ulaşabildiği bir uygulama haline geldi.

Devamını Oku

Şok dalga terapisi ile topuk, dirsek ve omuz ağrılarına son

Şok Dalga Terapisi (Extracorporeal Shock Wave Therapy-ESWT) tüm dünyada kabul edilen bir tedavi olarak ülkemizde de pek çok klinikte uygulanan bir tedavi yöntemi.

Devamını Oku

Mucize vitamin B12

Her vitamin önemli ama B12 sorumluluğu büyük vitaminlerden. Hayati önem taşıyan bu vitamin yoğun olarak kırmızı et ve diğer hayvansal gıdalarda bulunuyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler