Sağlık Rehberi

Antibiyotik kullanımı

Herhangi bir nedenle kullanılan antibiyotikler; hedeflenen mikropların yanısıra bağırsaklardaki iyi huylu mikropları da öldürüyor ve bağırsak florasının bozulmasına neden oluyor.

Devamını Oku

Akciğer Kanserinde neredeyiz?

Akciğer kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kansere bağlı ölümlerin ilk sebebi. Tedavisi oldukça zor ve zahmetli olabiliyor. Aynı zamanda hem hastalar ve hasta yakınları hem de tedavi masraflarını karşılayan sosyal güvenlik kurumları için büyük bir maddi yük demek.

Devamını Oku

Minik kahramanları hayata bağlamak elinizde

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, bebekleri erken doğum yapan ailelere destek olmak ve onların sorunlarına farkındalığı sağlamak için önemli bir gün. Peki, aileleri endişelendiren prematüre bebek tam olarak ne demek? Risk faktörleri neler? Prematüre bir bebeğe sahip olmanın ne tür dezavantajları var? Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. İpek Akman, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Devamını Oku

Sigarayı bırak KOAH'tan kurtul

Medical Park İzmir Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Uzm. Dr. Fidan Yıldız, 2020'de dünyadaki ölüm nedenleri sıralamasında KOAH'ın üçüncü sırada yer alacağını söyledi.

Devamını Oku

Menisküs nedir? Çeşitleri, belirtileri, nedenleri ve tedavisi

Ortopedi ve Travmatoloji
46710

Menisküs nedir? Neden ve belirtilerine dair pek çok bilgiye Medical Park Sağlık Rehberi'inden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Diyabet ve Kadın

Gebelik diyabeti nedeniyle bebekte erken doğum, gebelik zehirlenmesi ve iri bebekten dolayı sezaryen ihtimali, doğduktan sonra bebekte kan şekeri düşüklüğü, kalsiyum ve magnezyum dengesinde bazı bozukluklar, bebeklerin sarılık geçirme risklerinde atış görülebilmektedir.

Devamını Oku

Şeker Hastalığı (Diyabet) erkeklerde en çok hangi hastalıklara neden olmaktadır?

Erkeklerde iktidarsızlık, şeker hastalarında oldukça sık görülen bir problemdir. Şeker değerlerinin düzenli bir şekilde kontrol altında tutulamaması, en başta damar sistemi üzerinde daha sonrada sinir sistemi üzerinde kalıcı hasar yaptığı çok iyi bilinmektedir.

Devamını Oku

Diyabet tedavisinde beslenme ilaç kadar etkili

Devamını Oku

Diyet

Devamını Oku

Kış aylarında hasta olmamak için ne yemeliyiz?

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler