Sağlık Rehberi

Sağlıklı gelişim için sağlıklı atıştır!

Hangi çocuk oyun oynarken, ders çalışırken veya ders çalışırken atıştırmak istemez ki? Günümüzde firmalar çocukların atıştırmak için aradıkları besin seçeneklerini oldukça fazlalaştırmış durumda.

Devamını Oku

Alzheimer hastalığında ortaya çıkabilecek davranışsal problemler

Medical Park Gebze Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Z. Duygu Ekmekçi Doğan, Alzheimer hastalarının hayatlarında değişenin sadece unutmak olmadığını kişinin karakterinin de değişebileceğine dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Yanlış seçilen spor ayakkabısı ayağa zarar

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru spor ayakkabısı seçimi gelir.

Devamını Oku

Hipertansiyon artık gençlerin de hastalığı

Yüksek tansiyon ülkemizde her dört kişiden birinde görülen önemli bir sağlık sorunu. Tedavi edilmediği sürece kalp krizi, inme, böbrek yetmezliği ve körlük gibi ciddi sorunlara neden oluyor

Devamını Oku

Hormonlu çilek ve domates erken ergenlik sebebi

Yapılan araştırmalar, aldığımız gıdalar içinde bulunan hormon ve katkı maddelerinin çocuklarda erken ergenliğe neden olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

Birçok hastalık artık anne karnında teşhis edilebiliyor

Medical Park Silivri Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakkı İnce’ye göre gebeliğin mümkün olan en erken döneminde hastalıkların tespit edilmesi bebeğin sağlıklı gelişimi için önemli.

Devamını Oku

Kendine yabancılaşma: Alzheimer

Alzheimer hastalığı en belirgin klinik bulgu olarak bellek bozukluğu ile kendini gösteren, hastalık sürecinde beynin diğer bilişsel işlevlerini de etkileyen, ilerleyici seyir gösteren bir demans tablosudur.

Devamını Oku

Güneş ile gelen sağlık

Medical Park İzmir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.

Devamını Oku

İyi beslenme meme kanseri riskini de azaltıyor

Sağlıklı ve iyi beslenme; hemen herkesin yaşam kalitesini yükselten bir unsur olarak ön plana çıkarken, kadınlarda en sık görülen meme kanseri görülme olasılığını da düşürüyor.

Devamını Oku

Sinsice ilerleyen göz tansiyonu körlüğe neden olabilir

40 yaşın üzerindeyseniz; hipertansiyon, damar ve şeker hastalığınız var ise gözlerinize dikkat edin.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler