Sağlık Rehberi

Yaz güneşine dikkat!

Yaz aylarının vazgeçilmezi deniz ve güneş. Ancak bilinçsiz güneşlenme, sonrasında ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Devamını Oku

Yaz sıcaklarında kalbe dikkat

Vücudumuzdaki organların, görevlerini kusursuz yapabilmesi için vücut sıcaklığının belli sınırlar içerisinde tutulması gereklidir.

Devamını Oku

Vitamin düşmanı sigara

Vücudumuza birçok zarar veren ve neredeyse her hastalığın nedenini oluşturan sigara, beslenmemizi de olumsuz etkiliyor.

Devamını Oku

Çocukların öksürük şurubu kullanımında dikkatli olunmalı

Öksürük, en fazla soğuk algınlığı ve gribe bağlı olarak gelişiyor. Öksürük şuruplarının içerdiği maddelere göre yan etkileri de değişiyor.

Devamını Oku

Çocuğunuz evde yalnız kalmaya hazır mı?

Çocuğun evde yalnız kalıp kalamayacağını anlamak için sadece yaşını dikkate almayın. Fiziksel becerileri, zihinsel kapasitesi, duygusal olgunluğu ve zeka düzeyi de biyolojik yaş kadar önemli faktörler.

Devamını Oku

Zatürrenin mevsimi yok

Zatürre; akciğer dokusunda bakteri, virüs, mantar ve diğer mikroorganizmalar tarafından meydana gelen iltihaplara denir.

Devamını Oku

Minimal invazif kalp cerrahisi

Artık hastalar, göğüs kemiği kesilmeden kalp ameliyatı olabiliyor, üstelik geleneksel yöntemle yapılan kalp ameliyatlarına göre çok daha çabuk iyileşiyor.

Devamını Oku

Menopozun etkilerini sütle azaltın

Menopozda östrojen düzeyinin azalmasıyla kemiklerden kalsiyum kaybı hızlanmaktadır. Bu nedenle kalsiyum gereksiniminde artış gözlenir

Devamını Oku

Jinekolojik kanserlere karşı yılda bir kez test

Jinekolojik kanserlerden korunmak için yılda bir kere kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulması ve test yaptırılması öneriliyor.

Devamını Oku

Bebeğiniz inek sütüne duyarlı olabilir

İnek sütünde bulunan proteinlere karşı immünolojik mekanizmalarla oluşan reaksiyonlara inek sütü protein alerjisi (İSPA) adı veriliyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler