Sağlık Rehberi

Doğum Ağrısı nedir?

Doğum ağrısı, doğum eyleminin kendine has özelliklerinden dolayı çok yönlü ve genellikle şiddetli bir ağrıdır.

Devamını Oku

Tıbbın mucizesi yeni nesil PRP

Rejeneratif (yenileyici) tıp, hasara uğramış dokuların biyolojik ürünlerle tedavi edilmesine olanak sağlayan bilim dalıdır.

Devamını Oku

Spor sakatlanmaları

Öncelikle vücuda ve alışkanlıklara uygun spor seçilmeli. Amatör olarak spor yapan kişi sporu bir yarışma psikolojisi içerisinde yapmamalı.

Devamını Oku

Depresyondaki kadınların oranı artıyor

Kalıtımsal faktörler ve yaşam koşullarının depresyon olgusunu tetiklediği söyleyen Medical Park İzmir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Tarkan Amuk, toplumda depresyonun hızla yayıldığını açıkladı

Devamını Oku

Skolyoz (Omurga Eğriliği) nedir? Belirtilileri ve tedavileri nelerdir?

Ortopedi ve Travmatoloji
16963

Skolyoz (Omurga Eğriliği) nedir? Belirti, nedenleri ve tedavi yöntemlerine dair pek çok bilgiye Medical Park Sağlık Rehberi'inden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Riskli gebelik

Hastalığı normal yada yüksek riskli olarak sınıflamak daha fazla tibbi bakım gerektiren etkili bir yötemdir

Devamını Oku

Smear Testinin önemi

Smear testi rahim ağzını (serviks) değerlendirmek ,ayrıca hem enfeksiyonlar hem de kanser ve kanser öncüsü durumları kontrol edebilmek için kadınlara uygulanan özel bir jinekolojik tarama testidir

Devamını Oku

Antibiyotik kullanımı

Herhangi bir nedenle kullanılan antibiyotikler; hedeflenen mikropların yanısıra bağırsaklardaki iyi huylu mikropları da öldürüyor ve bağırsak florasının bozulmasına neden oluyor.

Devamını Oku

Minik kahramanları hayata bağlamak elinizde

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, bebekleri erken doğum yapan ailelere destek olmak ve onların sorunlarına farkındalığı sağlamak için önemli bir gün. Peki, aileleri endişelendiren prematüre bebek tam olarak ne demek? Risk faktörleri neler? Prematüre bir bebeğe sahip olmanın ne tür dezavantajları var? Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. İpek Akman, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Devamını Oku

Sigarayı bırak KOAH'tan kurtul

Medical Park İzmir Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Uzm. Dr. Fidan Yıldız, 2020'de dünyadaki ölüm nedenleri sıralamasında KOAH'ın üçüncü sırada yer alacağını söyledi.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler