+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsmail Özsan, kıl dönmesi hakkında önemli bilgiler verdi. Op. Dr. Özsan "Latince adı pilonoidal sinüs olan kıl dönmesi, derinin iç tabakasına ilerleyen kılların oluşturduğu kronik iltihabı durumu olarak tanımlanır.

Devamını Oku

Sünnet öncesi muayene önemli

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Erdal Türk, erkek çocukların sünnet öncesinde uzman hekim tarafından ön muayeneden geçirilmesi gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Devamını Oku

Yo Yo Sendromu'na dikkat!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası olduğunu düşünen birçok kişi kontrolsüz diyetlere başlıyor. Uygulanan şok diyetler veya kullanılan zayıflama ilaçları, sindirim problemleri, kalp-damar hastalıkları ve depresyona uzanan sonuçlar yaratıyor.

Devamını Oku

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte tazelemenin zamanı geldi. Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kenan Dibek kıştan çıkıp yaza girerken cildi uyandırma ve canlandırmanın formüllerini anlatıyor.

Devamını Oku

Tuz: Dost mu, düşman mı?

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında vazgeçilmez bir unsur. Ancak doğru miktarlarda tüketilmediğinde, dostumuz olduğu kadar düşmanımız da…

Devamını Oku

Geniz Eti Büyümesine Dikkat

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ertan Yıldırım, Adenoid vegetasyon; yani geniz eti konusunda bilgilendirdi:

Devamını Oku

Lupus hastalığı: Vücudunuz günün birinde size savaş açabilir

Sizi her türlü hastalıktan koruduğuna inandığınız vücudunuz, günün birinde kendi kendine savaş açmaya karar verebilir mi?

Devamını Oku

Erken Tanı ve Glokom

Erken tanının önemi denince insanların aklına belli başlı hastalıklar gelir. Yıl içerisinde kontrollere gidilir, takip edilir ancak göz sağlığı genellikle malesef ihmal edilir.

Devamını Oku

İşitme kaybında erken tanı rehabilitasyon imkânı sağlıyor

Toplumda sağlıklı bir iletişimin temelini işitme ve konuşma fonksiyonumuz oluşturur. Konuşma gelişiminin sağlıklı bir işitme ile sağlanabildiği düşünülürse işitmenin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Devamını Oku

Yetersiz beslenen çocuk öğrenme güçlüğü yaşıyor

Solunum yolu hastalıkları, zatürre, orta kulak iltihabı gibi en sık karşılaşılan çocuk hastalıkları tüm annelerin korkulu rüyası.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler