+90 444 44 84

Sağlık Rehberi

Döküntü varsa, el-ayak ve ağız hastalığından şüphelenin

Dermatoloji
692

Çocuklarda sıklıkla görülen el, ayak ve ağız hastalığı hakkında Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Burak Çakçak, açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kas yapayım derken memenizi büyütmeyin

Üroloji
1124

Geçmişe oranla spor yapanların sayısı artıyor. Spor salonları da dolup taşıyor. Kadınlar zayıflayarak güzel bir vücuda sahip olmak isterken, erkekler de kaslı bir vücuda ulaşma telaşında…

Devamını Oku

Karakterin kalbinin düşmanı olabilir

Genetik faktörlerin yanı sıra beslenme alışkanlığı, sigara kullanımı, yoğun ve hızlı yaşam temposu kalp sağlığının baş düşmanları arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Bebek büyürken doğru bildiğiniz yanlışlar

9 aylık uzun bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza alıyorsunuz, her ne kadar gebelik süresince kitaplar okunsa da eğitimlere gidilse de hele ilk bebekse, kucağınıza aldığınızda herkes iyi niyetle bir şeyler söylüyor.

Devamını Oku

Estetik cerrahide en sık yapılan ameliyat: Burun ameliyatı

Medical Park Gebze Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İ. Alper Aksakal estetik cerrahide en çok yapılan ameliyat rinoplastiyi halk dilinde burun estetiğini anlattı.

Devamını Oku

Kış güneşini küçümsemeyin

Dermatoloji
565

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kış güneşinin de cilde zarar verebildiğini, bu yüzden koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Romantik organımız: Kalp

Sağlık konu olunca herkes üzerinde bir fikir yürütür, bu bir de kalp sağlığı olunca konuşanların sayısı daha da artar. Herkesin konuşmayı sevdiği konuların başında gelir demek abartılı bir ifade olmaz.

Devamını Oku

Bebeğinize bandana takın kepçe kulağı önleyin

Çocukların okula başladıklarında alay konusu olmalarına yol açarak psikolojilerinin bozulmasına sebep olan Kepçe Kulak, aslında erken teşhisle önlenebilecek bir sorun.

Devamını Oku

Dildeki yaralar kanser belirtisi olabilir

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hayrettin Cengiz Alpay, dilde görülen yaraların, 'dil kanseri' için ilk işaretler olabileceğini söyledi,

Devamını Oku

Kışın bel fıtığı tehlikesi artıyor

Kış aylarında belin soğuktan iyi korunmaması, fıtığa yol açabiliyor. Uzmanlar, özellikle soğuk rüzgar esintisinin, bel fıtığı tehdidini artırdığını söylüyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler