Sağlık Rehberi

Gastrit nedir?

Gastrit kelime anlamı olarak midenin iltihabına verilen isimdir. Bu iltihap bakteriler, virüsler gibi enfeksiyon ajanlarına bağlı olabileceği gibi, kimyasal ajanlara veya bağışıklık sistemine bağlı da olabilmektedir.

Devamını Oku

Obezite cerrahisi uygulama yöntemleri

Obezite cerrahisi sadece şişmanlık için değil metabolik hastalıklar olarak tanımlanan şeker hastalığı (diyabet) için de yapılmaktadır.

Devamını Oku

Beyin tümörleri

Tüm vücuttaki organlarda olduğu gibi beyin içerisindeki hücrelerden tümör oluşmaktadır. Normalde hücreler gelişir büyür ve yaşlanır veya ölür yerine yeni yeni hücreler yapılır.

Devamını Oku

Ayaklarınıza yeteri kadar önem veriyor musunuz?

Günün büyük bir kısmının ayakta, yürüyerek ya da bir yere yetişebilmek için koşarak geçirdiğimiz düşünüldüğünde ayak sağlığının önemi daha iyi anlaşılabilmektedir.

Devamını Oku

Sağlıklı gelişim için sağlıklı atıştır!

Hangi çocuk oyun oynarken, ders çalışırken veya ders çalışırken atıştırmak istemez ki? Günümüzde firmalar çocukların atıştırmak için aradıkları besin seçeneklerini oldukça fazlalaştırmış durumda.

Devamını Oku

Alzheimer hastalığında ortaya çıkabilecek davranışsal problemler

Medical Park Gebze Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Z. Duygu Ekmekçi Doğan, Alzheimer hastalarının hayatlarında değişenin sadece unutmak olmadığını kişinin karakterinin de değişebileceğine dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Yanlış seçilen spor ayakkabısı ayağa zarar

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru spor ayakkabısı seçimi gelir.

Devamını Oku

Hipertansiyon artık gençlerin de hastalığı

Yüksek tansiyon ülkemizde her dört kişiden birinde görülen önemli bir sağlık sorunu. Tedavi edilmediği sürece kalp krizi, inme, böbrek yetmezliği ve körlük gibi ciddi sorunlara neden oluyor

Devamını Oku

Hormonlu çilek ve domates erken ergenlik sebebi

Yapılan araştırmalar, aldığımız gıdalar içinde bulunan hormon ve katkı maddelerinin çocuklarda erken ergenliğe neden olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

Birçok hastalık artık anne karnında teşhis edilebiliyor

Medical Park Silivri Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakkı İnce’ye göre gebeliğin mümkün olan en erken döneminde hastalıkların tespit edilmesi bebeğin sağlıklı gelişimi için önemli.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler