Sağlık Rehberi

Hızlı kilo değişimi tiroidden olabilir

Hızlı kilo değişimi tiroidden olabilir. Uzmanlar, hızlı kilo artışı ve kilo kaybının, tiroid bezinin çalışmasındaki sorunların işaretçisi olabileceğini söylüyor

Devamını Oku

Alzheimer'dan korunmak için, bedenini ve zihnini aktif tut

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’de Medical Park İzmir Hastanesi uzmanlarından Dr. Halil Güllüoğlu, giderek yaygınlaşan bu hastalığın belirtilerini, tedavi için neler yapılabileceğini anlattı.

Devamını Oku

Diyete başlamadan önce bilmeniz gerekenler

İlk kez mi diyet yapıyorsunuz ? Yoksa siz de sürekli diyet yapmaktan bıkmış bir de bu diyetisyeni deneyim diyenlerden misiniz?

Devamını Oku

Akciğer kanseri

Akciğer kanseri dünyada sık rastlanılan ve en sık ölüme neden olan kanser türüdür.

Devamını Oku

Uykuda solunum bozuklukları

Tıkayıcı Uyku Apne Sendromu (OSAS) uykuda aşırı horlama, yeterli ve rahat soluyamama hatta zaman zaman nefes durması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalık yapmasının iki temel nedeni vardır.

Devamını Oku

Bronkoskopi

Bronkoskopi; bronş adı verilen hava yollarının gözle görülerek incelenmesini sağlayan bir işlemdir. Bronkoskop adı verilen ucunda kamera olan ince ve bükülebilir bir cihaz kullanılır.

Devamını Oku

Güneş güzel, lekesi sorun

Kış aylarının yağmurlu ve bulutlu havasının dağılmaya, güneşin yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde cilt sağlığı ilgili önlem almanın tam zamanı.

Devamını Oku

Spor yaralanmaları ve önlemler

Sağlıklı yaşam amacıyla spora başlayanların sayısının ülkemizde her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir.

Devamını Oku

Yaz ayları Ramazanında sağlıklı beslenmek mümkün müdür?

Ramazan ayının sıcak yaz aylarına denk gelmesi ile birlikte sağlığımıza zarar vermeden oruç tutmak için besin tercihlerinde çok daha dikkatli olmak gerekir

Devamını Oku

Ramazanda susuzluğun çaresi salatalık ve karpuz

Sıcak havaların yaşandığı Ramazan’ın ortasına geldiğimiz şu günlerde oruç tutanları en çok zorlayan şey vücudun susuz kalması.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler