Sağlık Rehberi

Sigarayı bırak KOAH'tan kurtul

Medical Park İzmir Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Uzm. Dr. Fidan Yıldız, 2020'de dünyadaki ölüm nedenleri sıralamasında KOAH'ın üçüncü sırada yer alacağını söyledi.

Devamını Oku

Menisküs nedir? Çeşitleri, belirtileri, nedenleri ve tedavisi

Ortopedi ve Travmatoloji
44

Özellikle futbolcuların sıklıkla karşılaştığı ve spor yaşamlarının bitmesine neden olan menisküs ve ön çapraz bağ sakatlıkları sadece sporcuların değil, dizini herhangi bir şekilde zorlamış herkesin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Diyabet ve Kadın

Gebelik diyabeti nedeniyle bebekte erken doğum, gebelik zehirlenmesi ve iri bebekten dolayı sezaryen ihtimali, doğduktan sonra bebekte kan şekeri düşüklüğü, kalsiyum ve magnezyum dengesinde bazı bozukluklar, bebeklerin sarılık geçirme risklerinde atış görülebilmektedir.

Devamını Oku

Şeker Hastalığı (Diyabet) erkeklerde en çok hangi hastalıklara neden olmaktadır?

Erkeklerde iktidarsızlık, şeker hastalarında oldukça sık görülen bir problemdir. Şeker değerlerinin düzenli bir şekilde kontrol altında tutulamaması, en başta damar sistemi üzerinde daha sonrada sinir sistemi üzerinde kalıcı hasar yaptığı çok iyi bilinmektedir.

Devamını Oku

Diyabet tedavisinde beslenme ilaç kadar etkili

Devamını Oku

Diyet

Devamını Oku

Kış aylarında hasta olmamak için ne yemeliyiz?

Devamını Oku

Çocuğunuzu küçük oyunlarla obeziteden koruyabilirsiniz

Küçük oyunlar çocukları obeziteden koruyor

Devamını Oku

Varisi önlemek mümkün

Toplumun yaklaşık yüzde 20’sinde görülen varisi önlemek, beslenme alışkanlıkları ve yaşam şeklindeki bazı küçük değişikliklerle mümkün

Devamını Oku

Kekemeliğin nedenleri ve tedavisi

Küçük çocuklarda kekeleme büyümenin normal bir parçasıdır. Genelde 2-5 yaşları arasında olan kekemelik normal olarak karşılanır İki-beş yaş arasındaki çocukların çok az bir kısmı gelişimin bir aşamasında kekeler.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler